Vše od uživatele CableG
-
Vodafone modem CH7465VF
Nejsou nejmladší, to je pravda, je to už třetí generace co tady mám a zhruba těch pět let uvažuju o přechodu na Unifi, jen nějak nestíhám. Stihnul jsem akorát switche a ty budu teď měnit 😄 Co přesně Cisco pro Apple do networkingu přidalo nevím, ale pamatuju si, že to byla jako morová rána - to, co do té doby nádherně fungovalo, tak bylo najednou pořád blbě. Na umístění už asi nic nevymyslím v podstatě na vnějších stěnách vysílám 2, 4 GHz, čímž si pokryju všechny IoT (a zaženu sousedy, vysílám ze 3 míst na 1, 5, 11, kanály neměním a nechám je, aby uhýbali 🙂 - kupodivu jako strategie se to docela osvědčilo 🙂) a k tomu vysílám i 5 GHz. No a zbytek vysílá jen na 5 GHz a tím si pokrývám vnitřek. Ještě jsem chtěl dotáhnout pokrytí zahrady, ale to nechávám už na Unifi.
-
Vodafone modem CH7465VF
Jenže tyhle problémy to mělo už jako nové. A bohužel věcím od Apple to od vylepšení Ciscem vadí (což je pro mě docela blbý, když Apple je moje primární platforma). Windows (které prakticky nepoužívám) to nikdy žádný problém nedělalo. Ale stejně - já moc nechci aby mi věci padaly na zarušené 2,4 GHz když jsem si vyrobil dobré pokrytí v 5 GHz. Takže to rozdělení mi přijde dobře i když by to žádné další problémy nedělalo. Jasně, já tu změnu uklikám - jen to bude trošku víc práce než když byl controller Fortigate a všechno udělal za mě a každý ssid je pro něj další interface aniž bych musel cokoliv dělat. No a taky budu muset vyměnit hlavní switch, protože celou síť napájím z něj a on umí jen PoE+ a když má z toho napájet i nějaký switch po cestě a navíc apčko, tak už bych byl limitovanej jen na wifi 6 s dost omezeným výběrem apček. No a taky umí jen gigabit a když už si budu hrát, tak ať to stojí za to 🙂
-
Vodafone modem CH7465VF
No jabka jsou nevyzpytatelný od zahájení spolupráce s Cisco (zhruba kolem iPhone 6 mám pocit), do té doby to byla totální pohoda. Pak to začalo - některý generace byly vyloženě na rozšlapání, na 2,4 kanál 1 jsem rovnou zakazoval, protože to byla úplná pohroma - no teď už to nějak chodí, ale někdy je to zvláštní. Teď mám FortiAP 321C, plánuju v rámci přechodu na WiFi 7 přejít na Unifi, ale protože se mi ještě nechce měnit router, tak to bude trošku větší klikání a tak to odkládám (odkládám to teda už docela dlouho, on to měl být původně upgrade na WiFi 6, ale tak už půjdu rovnou na sedmičku 🙂).
-
Vodafone modem CH7465VF
Větší klid - neřešíš záhady. iPad Pro M1 je taky úplně zoufalej. Kdyby zůstal na 2,4 tak budiž, sice blbý, ale aspoň nějak. Dva metry od apčka, na který měl roamovat a on se radši pokoušel spojit přes 5G ale asi zkoušel i WiFi, protože se co chvíli video zastavilo. Když mu 2,4 a 5 oddělím různým ssid, tak je v pohodě a roamuje jedna radost. No a mikromanagement - kdyby ty děsný merossy fungovaly, tak bych to taky neřešil. Jenže oni milují se připojit a zůstat tam ať se děje cokoliv. No a fakt je dost naprd mít meross připojenej s nějakým šíleným poměrem s/n a nemoct si otevřít bránu jak je to ztrátový 🙂 No a krom toho na 2,4 vidím asi 60 sítí. Co tam nemusí být, to tam preventivně nechci 🙂
-
Apple TV aplikace Vodafone TV
Akorát ten backend je dost k ničemu. Dokud nevyřeší aspoň normální zpětné zhlédnutí (čili aby to fungovalo jako všude jinde), tak to pořád bude drbání levou rukou za pravým uchem.
- Reverse DNS
-
Apple TV aplikace Vodafone TV
Co se to děje? Včera zase aktualizace aplikace pro Apple TV - podle popisu žádná změna, nicméně proběhla lokalizace horního řádku s nabídkou.
-
Vodafone modem CH7465VF
@r2d2 To doporučení Apple znám - jako dlouhodobý uživatel jejich produktů si dovoluji tvrdit, že se mýlí a kdyby vyházeli ze svých wifi driverů všechno, co tam narvali od Cisca, tak by světu hodně pomohli, protože od té doby Apple a wifi je teda občas dost utrpení 🙂 Oddělení 2,4 od ostatních sítí přináší mnohem větší klid, fakt že jo - schválně jsem si to včera spojil a zatímco Dell s Windows 11 roamuje mezi apčky fajn, tak Apple Watch to prostě nedávají ani smykem. Až budu mít chvilku, tak můžu pobíhat s macbooky a iPady, jestli jsou na tom stejně blbě. Wifiny v jedný cimře (takový ty domácí) má smysl rozdělit když někoho chci vypakovat z 2,4 GHz, protože je to obvykle zarušené jako prase a chci tam nechat jen to, co tam být musí. Ostatní věci tam raději nepouštím, rádi tam zůstávají, i když už kolem sebe mají obstojný signál ve vyšším pásmu. @Ivo2003 Záleží na úhlu pohledu 🙂 Moje domácí síť má extra ssid pro 2,4 a 5 a obě jsou nabridgované na místní lan. Pak mám tunelované ssid pro hosty (úplně jiná síť, je tam aktivní i client isolation, takže se zařízení nevidí ani v rámci toho ssid) a pak mám další tunelované ssid s jinou sítí, kde jsou IoT, které nechci ve své místní síti - ty se navzájem vidí, já vidím ze své lan na ně, oni se nedostanou ze své sítě do mojí lan 🙂 A to mám rozprsknutý přes 6 APček, jen to ssid pro IoT není úplně všude, vysílám ho jen tam, kde to má smysl, aby se mi při nějakém výpadku (třeba upgrade firmware APčka) nechytily ty věci někde blbě a urputně tam zůstávaly - což mi třeba dělá s oblibou cokoliv od Merossu (a bohužel zrovna tyhle věci mám napříč barákem, takže je mám na ssid, co je v celé síti dostupné a je to teda občas peklo je zahnat tam, kde je to potřeba).
-
Vodafone modem CH7465VF
Nějak mi utekl, ale odpověď si to zasloužilo 🙂 To rozdělení smysl má a hodněkrát se mi osvědčilo a to nejen z pohledu IoT věcí. Ale 5/6 rozdělit mi smysl nedává.
-
Vodafone modem CH7465VF
Jako mohl bych se rozepisovat se vším, co jsem kdy zažil, ale ChatGPT to zvládnul za mě 🙂 Výhody oddělených SSID pro 2,4 GHz a 5 GHz: 1. Lepší kontrola nad připojením zařízení – Můžete ručně připojit zařízení k preferovanému pásmu (např. zařízení vyžadující větší dosah k 2,4 GHz a ta, která potřebují vyšší rychlost, k 5 GHz). 2. Vyhnete se problémům s automatickým přepínáním – Některá zařízení mají problémy s roamingem mezi pásmy a mohou se držet slabšího signálu, i když je dostupné lepší připojení. 3. Menší rušení – Můžete si rozdělit provoz podle typu zařízení a snížit vzájemné rušení. Nevýhody oddělených SSID: 1. Manuální přepínání – Pokud se zařízení nepřepínají automaticky mezi pásmy, budete to muset dělat ručně. 2. Složitější správa – Musíte si pamatovat a spravovat dvě různé Wi-Fi sítě. Kdy nechat stejné SSID? • Pokud chcete, aby si zařízení sama vybírala nejlepší dostupné pásmo (moderní routery s funkcí “band steering” to zvládají dobře). • Pokud chcete jednodušší konfiguraci a méně problémů se změnou Wi-Fi. Závěr: • Pro pokročilejší uživatele: Oddělené SSID dávají větší kontrolu. • Pro běžné domácnosti: Stejné SSID s dobrým routerem (podporujícím “band steering”) bývá pohodlnější volba.
-
Apple TV aplikace Vodafone TV
Jaká chyba? Píše to nějaký číslo? Funguje mi to normálně.
-
Správa registrovaných zařízení
Jak je na tom aktuálně Sámoška se správou registrovaných zařízení? Už to funguje spolehlivě i když člověk nemá žádný box? Po poslední aktualizaci aplikace pro Apple TV se mi pronajatý box jeví nadbytečný 🙂
-
Vrácení zařízení
Tak teoreticky Tobi informaci dostal (aspoň teda neprotestoval) ale dál ji nepředal. Stejně tak by tu informaci třeba nepředala aplikace. Tohle je prostě bolavý místo Vodafonu, celkem nechápu, že už tam někdo nebouchnul pěstí do stolu, vždyť si tím hrozně škodí. Ty milý holky u telefonů úplně zbytečně trápí - jako už jen ten proces vracení naznačuje, že ani na tohle nemají pořádně napsaný call script - operátorka improvizovala statečně, byla skvělá, došli jsme tam, kam bylo potřeba, ale má to smysl? Jako jasně, za tu dobu, co jsem ten box měl, jsem jim zaplatil za pronájem přes 15 tisíc, takže ztrátoví na tomhle konkrétním případě asi nebudou, ale úplně zbytečně takhle pálí peníze.
-
Vrácení zařízení
S ohledem na to, že jsem se Tobimu plně identifikoval a přesto operátorka znovu chtěla heslo, tak si nedovedu představit, jak by tohle Vodafone dokázal - jako on dneska každej eshop taky celkem spolehlivě funguje. Je snad někdo natolik smělý, aby totéž řekl o Sámošce? 🙂
-
Vrácení zařízení
Konečně jsem se k tomu dostal - zjevně to není triviální operace, už jsem na čekačce 🙂 Takže sumář: 1. telefonní hovor trval 20 minut 🙂 2. překonání údivu že vracím box i když nemám zrušenou službu 3. vyjasnění si, že nechci vrátit modem ale set-top box 4. čekání na hudbě 5. mám to prý odnést na prodejnu - odmítnul jsem (mám už to vyzkoušené jako hodně nevyzpytatelný proces a proč platit 2 kila, že jo) 6. mám to poslat poštou, navrhuji PPLku 7. další čekání na hudbě (prý hovor s retencemi) 8. protože vracím Kaon, tak ho nechtějí, mám si ho nechat a jen se ruší pronájem Nevím proč, ale mám pocit, že tenhle proces není úplně prošlápnutý 🙂 Jsem celkem napnutej co se doopravdy zruší. Další hovor, tentokrát příchozí - požadavek na IEMI zařízení, domlouváme se, že tahle věc IMEI nemá a diktuju sériové číslo z faktury, což je podle nálepek na krabici od boxu Chip ID. Teda nečekal jsem, že to bude záležitost skoro na půl hodiny - ale začínám chápat, proč se na infolinku dá těžko dovolat 🙂
-
Vodafone Station Fiber a TP Link Deco E4
Jen pro jistotu - jsou jednotlivé mesh stanice v takové vzdálenosti, aby měly dobrý signál od ostatních stanic?
-
Vadný CA modul
U mě ne. Blbej kontakt s kartou a televize se tváří, jako že nevidí vůbec nic. Modul bez karty ji vůbec nezajímá 🤷🏻♂️
-
Vodafone TV ve webovém prohlížeči
Vyhledávání v pátek už fungovalo. To už to zase nejde? Procházení EPG je lepší naprosto všude 🙁
-
Vadný CA modul
Někdy stačí zahejbat kartou v modulu, ty roky jsou na tom znát.
-
Apple TV - omezení programové nabídky
Update: Tajemství jak se dostat na ikonu “Vše” vyřešeno 🙂 Hele, fakt mi to přijde dobrý, vlastně když to zůstane takhle a doladí se prkotiny, tak už bych na to nesahal 🙂 Teď už jen dodělat ty zrůdnosti na pozadí (např. dodělat EPG, nějak humanizovat zákaz přetáčení na Primě, z fejkovýho zpětnýho zhlédnutí udělat opravdový) a je to normálně použitelný a nikdo se za to nebude muset stydět.
-
EPG
*** pardon, ten Exner byla samozřejmě čtvrtá epizoda, jinak by to nevycházelo 🙂
-
Chyby Vodafone TV
Ano, včera při testování nové verze aplikace pro Apple TV jsem si všimnul, že hledání už zase funguje. Že prohledává zmatená data v EPG je už jiný příběh 🙂
-
Apple TV - omezení programové nabídky
Asi to fakt chodí o dost líp než původní verze, takže chápu, že se to snažili nasadit co nejrychleji, ale proč je nahoře My Home nebo OnDemand, to je asi otázka pro ty, co ostatním tvrdí, že to testují 🙂 A když už je něco přeložené, tak blbě - třeba do zadání PINu je u 18+ pořadů napsáno Začeno 🤦♂️ Ale jo, je to krok vpřed. Jen by to chtělo nastavit trochu jinou kadenci aktualizací. Taky by chtělo pohnout i s jinými věcmi - třeba EPG. Ono je to asi dědictví po UPC, katastrofa to byla už tehdy, ale teď je to násobně horší - a s ohledem na to, že VTV fakticky na EPG žije, tak to je doslova fatální problém. A nebylo by od věci konečně nějak uspokojivě vyřešit posun na Primách, protože absolutní zákaz posuvu v souvislosti s absencí skutečného zpětného zhlédnutí a dalších ne zcela praktických vlastností VTV vytváří potřebu koupit si televizní služby jinde. Když už je Vodafone s Primou takovej kámoš, že na nultou pozici nacpou reklamu na Prima+, tak by to snad neměl být takový problém? No a v Knihovně (tedy v OnDemand) by se asi taky dalo realizovat. V kapitole Sportovní zážitky s balíčkem Sport to nabízí 4 filmy (třeba Šarlatán, Cesta bez návratu…), v ostatních kapitolách je na začátku a konci vypíchnuté nabídky ikona “Vše”, na kterou jsem se ale zatím nedostal - možná nějaká cesta je, ale zatím jsem ji neobjevil. Což teda znamená, že velká část knihovny je nedostupná. Jak moc velkou péči tomuhle Vodafone věnuje může i naznačit, že kapitola “Pohodovky v novém roce” zobrazují v aplikaci pro iPadOS jako “Pohádkové Vánoce”.
-
EPG
Fakt by nešlo problém s EPG nějak vyřešit? Namátkou třeba seriál Kapitán Exner na Primě je v EPG zavedený ve variantě, kdy se jedna epizoda skládá ze dvou dílů, nicméně Prima zrádně 🙂 to tentokrát vysílá nerozdělené - takže zatímco podle EPG se v pondělí vysílala druhá polovina druhé epizody, tak ve skutečnosti se vysílala třetí epizoda. Jak je možný, že kromě VTV nikdo s EPG takové potíže nemá? No a nebo tohle:
-
Apple TV - omezení programové nabídky
Jako teda chvilku mi trvalo než jsem se dostal z výzvy přihlášení se k Prima+ a nějak se zorientoval 🙂 Přijde mi to svižnější. Ale nějakou fintu jak se pohybovat v EPG jsem zatím nenašel, tohle asi zůstalo stejný. Ale zase odměna přišla záhy s prvním objeveným popisem epizody, tohle se neochodí 🙂 No má to svoje rezervy - pustil jsem si pořad ze zpětného zhlédnutí, pak chvilku mačkal tlačítko < a teď jsem ve stavu, kdy běží přehrávání, ale slyším jen zvuk, obrazovka je černá a svítí tam jen v horní řadě lupa, ozubené kolo, čas a logo Vodafone. Chtěl bych jednou pochopit jak je možné, že během hodiny najdu chybu, kterou neodhalilo jistě zevrubné a systematické korporátní testování. A to jsem si chtěl jen otevřít EPG abych se podíval jak jsou otypované jednotlivé pořady, protože u seriálu Kapitán Exner mě označení jako "politický" celkem zaujalo 🙂