Pozor, tohle neplatí automaticky. Operátor (ať už ISP, nebo správce lokální sítě) se o to musí postarat. Dnes to zpravidla platí pro sítě s plnohodnotným dual-stackem, ale yarom popisuje situaci, kdy má na WAN jen IPv6 konektivitu a žádný "propoj" do IPv4 světa. V takovém případě se stanice v LAN (pokud dostanou IPv6 adresu a umí komunikovat po IPv6) dostanou jen do IPv6 internetu. Pro přístup k IPv4 internetu je potřeba nasadit nějakou berličku (NAT64/DNS64, pokud zařízení v LAN umí komunikovat po IPv6, případně doplněné o CLAT na routeru, pokud v LAN zůstávají zařízení, která po IPv6 komunikovat neumí).
V případě DS-Lite to funguje tak, že kabelový router zabalí IPv4 pakety z LAN do IPv6 paketů, po operátorské IPv6 síti je pošle na operátorský překladač, a ten je vybalí, přeloží (NAT) a pošle do IPv4 internetu.
V případě dual-stacku je na zákazníkovi, aby buď využil IPv4 a IPv6 najednou (jeho router pak bude mít obě cesty do obou internetů), nebo - pokud chce mít na routeru jen IPv6 - si zařídil meziprotokolový překlad sám.