Přejít na obsah

Adolf.Shitler

Uživatel
  • Příspěvky

    3 299
  • Registrace

  • Přítomen

  • Vítězné dny

    69

Adolf.Shitler naposledy vyhrál 5. listopadu

Adolf.Shitler má nejvíce líbivý obsah

Služby Vodafone

  • Vodafone pevný internet
    -
  • Vodafone mobilní služby
    -
  • Vodafone televize
    -
  • Vodafone zařízení a aplikace
    -
  • Obec
    -

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

Adolf.Shitler's Achievements

  1. Lineární vysílání jasně dominuje, protože drtivé většině lidí stačí se dívat na to, co se aktuálně vysílá a nahrávání brát pouze jako doplněk, což je takto už od dob VHS, pak přes DVD rekordéry a dneska u nahrávání na pevné disky nebo zpětné sledování, a nic se na tomto postoji nemění a měnit ani nebude. Takže celá debata je nanejvýš jenom o tom, jestli je výhodnější si nahrávat sám pro sebe a mít svoje vlastní nahrávky, anebo spoléhat na servery poskytovatele, kde je ale bohužel časový limit a pak nahrávky mizí v nenávratnu.
  2. Diváků pozemního vysílání je stále nad 50%, čemuž se žádná jiná služba nepřibližuje ani na hony :-) A otrokem jsou hlavně diváci netové TV, kteří využívají zpětné sledování a musí soustavně hlídat, jestli jim jejich pořad už náhodou neprohučel do nenávratna. Nemluvě o tom, kolikrát se stává, že prostě pořad není ve zpětném sledování vůbec dostupný, protože se u dané stanice zpětné sledování nepoužívá, resp. to prostě nefunguje. Takže tvrzení "já se vždycky na všechno dívám, když mám čas a náladu" platí jenom po tu dobu, co má náladu operátor to nechávat na svém serveru a nikoliv divák, který nerozhoduje vůbec o ničem. Zpětné sledování se hodí tak pro případy, kdy začíná v TV nějaký film a já zrovna chytl běhavku, a díky ní než vylezu z WC, tak jsem prošvihl prvních pár minut, pak si to pustím zpětně, to je OK :D Naopak u terestriky, SAT a kabelu si mohu sám pro sebe nahrát co chci, a dívat se pak kdy chci a kde chci, tedy skutečně "když mám čas a náladu". Tam žádným otrokem operátora naštěstí nejsem. To je tedy fakt hrozná práce si najet do týdenního EPG a tam jenom klikat, co chci nahrát :D Mimochodem to mám nastaveno rychleji, než když se člověk přehrabuje v menu zpětného sledování a ještě s tím, že nesedí časy a pořady jsou posunuty...
  3. Internet rozhodně není nejjednodušší cesta k TV, ale naopak ta nejhorší ze všech možných. A internet za těch 20 let, co se na něm TV nabízí, moc životaschopnosti nepředvedl. Jako doplněk k terestrice,satelitu a kabelu je to dobrá volba, ale jako náhrada těchto příjmů a být závislý jenom na netové TV, to fakt ne.
  4. Pak si objednat návštěvu technika, aby to prověřil na místě.
  5. Rozhodnutého není vůbec nic. A stejně, jako existuje železnice a nikdy nebyla vytlačena automobilovou dopravou, tak bude existovat i pozemní, satelitní a kabelové TV vysílání, podobně jako se budou programy šířit přes internet. To, že všechno bude jenom přes internet, jsou taková zbožná přání nějakých operátorů, co na tom profitují a snaží se tyto pomatené myšlenky vtloukat lidem do hlavy (O2). Realita je ale úplně někde jinde.
  6. Stará zařízení vesměs dobíhají na těch sítích, kde ještě nebyla modernizace a navíc díky nim třeba není možnost připojovat víc klientů na jednu CMTS, když ty staré krumply blokují určitá frekvenční pásma. Takže ponechání na síti není do budoucna možné, dočasně snad.
  7. Pro majitele snad není problém, aby se podíval do vyúčtování, jaký má tarif. Jinak tedy internet by měl mít každý napsaný sám na sebe a nikoliv, aby ho majitel bytu neoprávněně přeprodával (a ještě riskoval, že případné průsery půjdou za ním).
  8. @r2d2 Neplést si nějaký Netflix nebo podobné služby s televizním vysíláním. U těchto služeb není problém s funkčností, protože se obsah načítá se serverů poskytovatele (jako třeba Youtube), ale to opravdu není totéž, co IPTV, kde se většinu času funguje lineárně, ale s možností si sledování zastavit nebo se dívat s časovým posunem. A to prostě v plošném měřítku není reálné. Ostatně ten Netflix je také záležitostí naprosté minority.
  9. "Kapacitní složka ceny" - pravidelná měsíční platba. Dřív se kasírovalo za elektroměr a plynoměr, dneska se to nazvalo jinak a svedlo na něco jiného, ale pořád je to jenom pravidelná platba.
  10. @Medvěd Terestriálně sleduje TV přes 50% diváků, satelit a kabel mají dohromady nějakých 30% a jenom 20% sleduje TV přes net. Možná jsou ta čísla mírně odlišná (navíc část lidí kombinuje různé způsoby příjmu), ale nic to nemění na faktu, že pokud by se najednou všichni vrhli jenom na netovou TV, tak celý internet lehne. Ano, netovou TV lze samozřejmě "degradovat" na taktéž lineární sledování a pak by to sítě ustát mohly, ale to asi nebude zrovna to pravé, proč si lidé netovou TV pořizují (časově posunuté sledování).
  11. Je zajímavý, že si nikdo nestěžuje na to, že musí např. platit za elektroměr nebo plynoměr a jak je možný, že nemůže mít svůj vlastní :D
  12. Internet není stavěný na to, aby nahradil lineární televizní vysílání v nějakém plošném měřítku. U kabelovky je potřeba vzít ještě v potaz i to, že jsou zde muxy DVB-T, kterými spousta lidí řeší příjem TV na dalších televizorech v domácnosti, což skutečně internetem nahradit nelze.
  13. Je, ale jenom proto, že se část programů dubluje. Až zmizí všechny nepotřebné SD mazanice, tak i 20 muxů bude až dost. A samozřejmě se část programů na ten internet klidně přesunout může, hlavně takových s minimální sledovaností.
  14. TV pásmo končí na hodnotě 2400 MHz, což je tak velký prostor, že i internet u Docsis by měl co dělat, aby to všechno obsadil. A nějakých 20 kanálů pro DVB-C v tom nehraje vůbec roli.
  15. @r2d2 DVB-C vůbec končit nemusí ani u Docsis 4.0, protože stačí rozšířit pásmo, které se bude používat pro internet, což aktuálně bude do 1200 MHz, ale do budoucna není problém to posunout i výš.
×
×
  • Vytvořit...