Přejít na obsah

Pevna IP, router a 3 kompy


Návštěvník dr.spark

Doporučené příspěvky

Návštěvník dr.spark

Koupil jsem si novy router s wifi. Nedokazal jsem ho vsak nastavit tak, aby prideloval pevnou IP jen jedomu PC a ostatnim ip dynamicky. Kvuli znemozneni menit MAC u UPC nemuzu moc experimentovat. Nevi tedy nekdo jak to udelat? Zda u UPC spojit s pevnou IP ten komp nebo router a jak pak udelat ten zbytek? DIky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Kvuli znemozneni menit MAC u UPC nemuzu moc experimentovat. Nevi tedy nekdo jak to udelat? Zda u UPC spojit s pevnou IP ten komp nebo router a jak pak udelat ten zbytek? DIky moc...

 

Většina dnešních wifi routerů má možnost klonovat MAC adresu, takže tam můžete zadat tu starou toho původně připojeného PC a pak experimentovat, jak píšete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dr.spark

Takze by teda melo stacit dat klonovat MAC a pak na to PC, kde chci mit statickou IP ji na stavit a na ostatnich dat automaticky pridelovani DHCP serverem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dr.spark

Tak jsem to nejak zkousel a stale mi to nejde. Naklonuju MAC adresu PC, kterymu se prideluje pevna IP. DHCP vsak routeru pevnou IP neprideli. Nemam ji tam zadat nahodou primo do nastaveni? Pak bych ale potreboval znat masku site a branu. Nemuze mi pls nekdo napsat jednoduchy navod pro idioty? Asi jim sem...Diky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dr.spark

No, to by melo jit taky, myslim. Ale i kdyby ne, tak to nevadi. Ted hlavne potrebuju, aby to slo nejak udel at, abych mel i pres ten router pevnou IP, jako bez nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...