Přejít na obsah

Router Strainghtcore WRT-312 + pevná IP a notebook a nejde..


Návštěvník mifr

Doporučené příspěvky

Návštěvník mifr

Vyhledávat nemá smysl, to píšu rovnou a stejně by mi to nepomohlo, když WIFI síťování prd rozumím...

 

Potřebuji přes tenhle "známý" router sdílet mé Karneval ehm pardon UPC připojení přes WIFI s notebookem a jaksi to prostě nejde... Teda mi to nejde a proto se ptám zkušených :)

 

Jednoduše jsem v nastavení sítě (jak píšou) dal 192.168.1.2 a masku 255.255.255.0, propojil z modemu do WAN portu, PC s routerem přes první LAN port a vesele vyťukal adresu 192.168.1.1 do prohlížeče, abych si popovídal s konfigurací...

 

Režim sítě jsem zvolil (prý typický pro bezdrát. router) číslo 3 a tedy (pro znalé) asi takto: LAN; eth0+wlan WAN; eth1 (hmm, vím věřte z toho kulový mezi námi a jen mlžně tuším)...

 

Dále v "rádiovém modulu" nastavil mod jako "přístupový bod" a přešel na

 

NASTAVENÍ IP, kde jsem zadal JEN hodnoty pro WAN a to takto

DHCP klient a do KLONOVÁNÍ MAC adresy zadal moji adresu síťovky, kterou ve spojení s modemem používám..

 

Akorát jsem nikde nezadal moji pevnou 84.242.**.***, kterou i když do nastavení sítě ručně nezadávám mi DHCP vždy "natáhne" a vše ok...

 

No a pak jsem jen dal vše uložit a používat, chvilku jsem si počkal, až se to uloží a bláhově si myslel, že mám vyhráno a ono hov... ono NIC :(

 

Vytáhl jsem kabel modem na chvilku od zdroje, pustil prohlížeč a prd... Přes router se cosi jako "tváří", přes notebook "síť" vidím, ale to je asi tak všechno...

 

A teď babo raď :)

 

Nemusí ani žádná baba, ale někdo, kdo se tím umí prokousat... Jako pc dosti znalého jedince mne taková zkušenost věřte nevěřte DOST deprimuje totiž a díky všem ;)

 

Ještě poznámečka.. onen pracovní notebook má pevnou IP, která je striktně naším IT security vyžadována a je navíc pevně svázaná s jistým specifickým programem, který používám, takže bych asi musel (nejspíš) někam zadat i IP adresu toho notebooku, že? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pokud má ten tvůj router nějaké diagnostické nástroje uvnitř webového rozhraní, zkus jestli ti aspoň odtam háže nějaký request při pingu.

 

Jinak, na notebooku máš nadefinovanou IP adresu teda přímo napevno nebo ji dostaneš od DHCP serveru v routeru, popř. to máš nakonfigurováno tak, že ti má dávat IP přímo z DHCPka UPC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mifr

Bude hodně blbý, když se přiznám, že jsem od modemu do WANportu vedl nic netuše křížený utp kabel? :roll: Chybami se naštěstí člověk učí :) Akorát je jasně vidět, že si s kříženým kabelem tento jinak docela zajímavý router neporadí, tak třeba to pomůže i někomu jinému a ušetří si hodiny laborování :idea::wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...