Přejít na obsah

Opet wifi - mobil ano, notebook ne


Návštěvník Dave.6

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dave.6

Zdravim, mam UPC a router Edimax BR-6204Wg drive jsem mel BR-6104 a slapalo to na vybornou tak jsem chtel zustat verny znacce :)

Jenze problem, ale takovej nevsedni.

 

Internet pres sitovky jede na vsech pocitaci na vybornou. Dale mam mobil s wifi a tam se pripojim behem chvilky bez zabezpeceni i s jakymkoliv zabezpecenim.

A ted problem. Notebook se nechyta. Mam Fujitsu Siemens Amilo a kdyz dam hledat okolni site tak me to nekdy moji sit ani nenajde a kdyz uz najde a chci se k ni pripojit tak porad pise ze jen nacita a pak ze spojeni je nefuncni nebo omezene.

Problem je v tom ze od DHCP servru nedostane pidelenou ip.

Wifi jinak funcni - k sousedovi se pripojim, ve skole taky. Doma jde mobil, ale notas nee.

 

Takze spis by mohla byt chyba v notebooku ze?

vypnout zabezpeceni jsem taky zkusil ale bez uspechu. Zkusil jsem i jiny kanal ale taky nic.

 

Co by jste poradili vyzkouset?

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník funk

Osobně bych zkusil stahnout nejakou live distribuci Linuxu a zkusit se připojit z ní. Možná by stálo za to nastavit IP adresu na pevno. Připadne mi to dost zvláštní, s něčím podobným jsem se nesetkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender

Jednou jsem měl taky podobný problém, nb se prostě ne a ne připojit. Po celkem delší době jsem příšel že ovladače toho NB si neporadí s 13. kanálem, protože v Americe ho nepoužívají. Vyřešila to změna kanálu ze 13 na jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Petr Langer

Nemáš tam náhodou Windows Vista?, tam použití sítě s DHCP dělá hrozný problémy i u normálních síťovek (čip Realtek a SiS) a mám potvrzeno i od jiných síťařů, že toto je dost zásadní problém WV. nouzovým řešením je používat statickou IP a nebo downgrade na Windows XP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...