Přejít na obsah

Cena pevny IP adresy


Návštěvník MIke8748

Doporučené příspěvky

Návštěvník MIke8748

tak dalasi dotaz: kdysi byla cena za pevnou ip 100kc, pak se psalo neco o tom ze zlevnili na 70kc (uz jako upc). ted koukam do ceniku, a tam je psana cena 200kc. vi nekdo kolik teda stoji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D a k čemu platit pevnou ?????? Mám stejnou ip už rok a to jsem dělal psí kusy, abych ji změnil - vypínal modem, router, měnil mac adr. na routru a všecko jedno. Jedině při aktivaci USB připojení k modemu dostanu jinou, jinak smůla. Takže je zbytečný vyhazovat 70, natož pak 200 :shock::D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill
a k čemu platit pevnou ?????? Mám stejnou ip už rok a to jsem dělal psí kusy, abych ji změnil

 

kdyz chces mit 100% jistotu ze se ti nezmeni, hodi se hlavne pokud se pripojujes na servery kde musis mit IP povolenou na firewallu (MySQL, Remote Desktop...) a kdyz musis kvuli zmene kontaktovat spravce serveru nebo nejakeho technika je to dost nepruzny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beberik

Ověřoval jsem to před pár dny u UPC. 200 korun je cena pro staré a nové zákazníky UPC. Starým z Karnevalu zůstává 70... Jenže... Chci až zvednou rychlosti snížit paušál... A to nevím, co provedou s cenou pevné IP.

 

Ptal jsem se také na to, jak lze takovou cenu obhájit (pro příklad v serverovně kde mám housovaný server platím za IP + port na switchi 50 Kč), dostal jsem odpověď, že si nedovedu ani představit jak složité je routovat jednu IP při současné topologii sítě. Hmmm... Bezva. Akorát pořád nevím, o co je to složitější než jeden řádek v konfiguraci routeru MAC = IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník frank
Prosím vás čemu je ta pevná IP??? je to vůbec něčemu dobrý podle mě to jsou zbytečně vyhozené peníze za nic.

Pevná IP je dobrá např. když se chceš z venkovní sítě podívat na počítač který máš doma.

Nebo když máš někde v internetu svůj server a přistupuješ na něj kvůli správě tak je dobré omezit přístup jen na svoji IP (a ne tam mít rozsah do kterého spadá půl sídliště).

Možností využití je celá řada tohle jsou jen příklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...