Přejít na obsah

Clone MAC


Návštěvník Lionking

Doporučené příspěvky

Návštěvník Lionking

Zdravim,

Narazil jsem na zajimavy problem. Cca pred 10ti dny mi prestal zniceho nic routovat router Asus WL-52OGC. Po pripojeni pres webove rozhrani jsem zjistit ze se neni schopen naconectovat na modem a dostat IP adresu.

Kdyz jsem vsak k modemu naprimo pripojil svuj notebook ktery ma stejnou MAC adresu jako WAN intrface routeru, tak jsem adresu od UPC dostal v pohode a internet vali o zivot.

Zkousel jsem tedy do Asus nahrat alternativni firmware nicmen ani po te se mi asus nerozjel. Poridil jsem dalsi router D-link DL524 a i po nastaveni clone MAC adresy se chova uplne stejne. Tj nedostane od UPC ipadresu. Kdyz na ten samy kabel za modem dam notebook tak opet slape vse v pohode.

 

Mate ideau cim by to mohlo byt?

Dik za tipy

LionKing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lionking

Modem jsem restartoval, zkousel jsem i ruzne zapinat napred modem a pak router ci naopak ale pokazde ze stejnym vysledkem.

 

O te sprave uctu jsem do ted nevedel, prihlaseny jsem tam snad ani nikdy nebyl. Nicmene si nedokazu predstavit co by se tam dalo udelat. Dle mych znalosti je DHCP autorizovano pouze dle MAC adresy, tak se mi nezda ze by jeste neco navic UPC sosalo s notebooku jineho nez MAC adresu, aby mi to IP adresu pridelilo..

 

LionKing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...