Přejít na obsah

prepocet na 1080p


Návštěvník kubyk

neprijde Vam zbytecny platit za tech par programu v HD 150 / mesic  

26 hlasů

  1. 1. neprijde Vam zbytecny platit za tech par programu v HD 150 / mesic

    • ano
      15
    • ne
      5
    • je to adekvatni cena
      6

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Návštěvník paina
Protože přístroj k tomu určený ten přepočet vyrobí nepoměrně kvalitněji od TV ....

 

"obyčejný" přepočítávací procesor vyjde samostatně na cenu od 40tis výše.... Víš kolik by stála TV ldyby takový procesor obsahovala?

 

Takže domů se moc nevyplatí (pokud není obsažen v AV recieveru, já třeba jedu na Onkyu TX-NR905 a upscaluju VŠECHNO na 1080P), a rozdíl mezi "profi" upscalingem od dodavatele signálu a upscalingem co provádí TV je propastný.... Já tipuju že TV nic neupscaluje a prachprostě ten obraz roztáhne.....

Pises, ze mas onkyo 905. Take o nem vazne uvazuju, muzes napsat, jak jsi spokojen treba do PM. Na netu jsem nasel, ze se dost znacne zahriva, je to pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Zahřívání není žádný problém a to to mám celkem nahňácáný.... Nad ním je asi 5mm místa jen...

onkyovn3.jpg

onkyo1jn4.jpg

onkyo2jt0.jpg

 

(fotky 8 měsíců starý, ještě před HD UPC éra, teď už je to malinko jiný :) )

 

Po zvukové stránce nemá chybu, video část by mohla být lepší, ale za ty peníze nemá chybu. Při přepočtu na 1080p rychlejší scény - sport (fotbal, hokej) mají tendenci malinko jakoby mžikat, pak přepínám na 1080i a je po problému. Musí se nastavit ořez prvního řádku při 1080p, je tam vada u některých TV stanic (polovina řádku je růžová), ale tam to svádím na dodavatele signálu / UPC, dělá to jen někde. A poslední a největší neduh je přepočet z komponentních vstupů na 1080p - obraz je jakoby flekatý (fialové skvrny), na 1080i nebo níž je to OK + se dá odstranit/potlačit nastavením barev na TV. jak sem říkal po audio stránce nemám jedinou připomínku, důležité je vybrat repro co si s tím sednou, typicky na tom fantasticky hrajou Jama (v mém případě 2x C809, 4x C80sur, 1x C80cen, 1x C80sub). Spojení série C80 a Onkya je vyloženě perfektní, dobrý BR film se zvukem Dolby TrueHD sundá člověka z gauče na zem. Mno a hudba jen na přední C809 je perfektní, jen by to chtělo větší místnost aby se ty sloupy lépe rozehrály.

Obecně to Onkyo můžu jen doporučit, nemám s tím krom pár výhrad ve videočásti po 8 měsících provozu jediný problém.

 

Jestli Tě něco zajímá konkrétně klidně napiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zcela uprimne pres vsechny problemy, ktere s upc mam, 150 mi opravdu neprijde moc. rozhodne ne vice, castka je tka akorat a je to opravdu to posledni, na co bych si stezoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-CITACE SMAZANA-

 

cece sundej si z te TV tu nalepku, ta je tam jen na reklamu kdyz je vystavena ve ksefte :lol:

 

btw. jako full hd se oznacuje JEN 1080p, ne 1080i a ano, kazda TV musi umet prepocitat vstupni rozliseni na rozliseni panelu, u full hd tj. 1920x1080, otazka je jak kvalitne. IMO je jedno jestli to prepocitava tv nebo nedejboze handan, ale tv stanice by mohli mit profi vybaveni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Nálepka tam dávno není, to to stálo asi hodinu když se to fotilo :)

 

Ano Full HD je 1080p, ale i handan zvládne max interlaced, 1080p má málokterý DVB-C (i S nebo T) STB.... A poučtím se na tnekej led, nevím přesně, ale myslím že jako fullHD se oznažuje i 1080i, myslím že "norma" řeší pouze rozlišení a ne jestli jde o prokládaný nebo progresivní signál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak tady se mazou posty, ktere vysvetluji zmatek okolo rozliseni, atd. .. to by me zajimal duvod

Tak zaprve, tady se nic nemazalo

a zadruhe, asi mazat zacnu, protoze citovat prispevek i s fotkama je vylozene lenost a prasarna. :x

 

kdyz jsem to psal tak tam post nebyl a ta citovaná fotka byla jen JEDNA a přímo se týkala věci o které jsem psal, bez ní by to nemělo smysl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...