Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník shrap

Prosimvas, jestli se muzete vyjadrit VSICHNI, kdo mate Cablestar HD2 a pouzivate jakejkoliv program na prehravani kanalu, predevsim HD kanalu (at uz DVBlogic+Mediacenter nebo DVBViewer Pro, ci DVBViewer TE2, pripadne cokoliv dalsiho), otazka: Hrajou Vam HD kanaly plynule? tj. stejne jako v situaci, kdy je CAM modul (s dekodovaci kartou) zasunuty primo v TV (pokud mate TV s kabelovym tunerem - Samsung, Sony atd.) Dochazi k vypadkum, kostickovani? Jak casto (jednou za minutu, jednou za hodinu, jednou za mesic, vubec ...) U kterych konkretnich kanalu? Deje se to i u SD kanalu?

Prosim o odpovedi vsechny, koho se to tyka. Snazim se zjistit, jestli je problem v tuneru nebo v softwaru. Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

No vicemene vsechny, ono tech problemu bylo vic (nektery souvisely s DVBLogicem, jiny souvisi s MS dekoderem co je standardne ve win7 atd.), ale konkretne treba Nova Sport HD kostickuje pravidelne, jednou i vickrat do minuty. Pokud dam CAM modul primo do TV, tak je to v pohode. No vic informaci i popis nejen mojich zkusenosti je mozno se docist zde: http://www.windowsmediacenter.cz/viewto ... ?f=30&t=47

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

Zkousel sem vsechno, ffdshow, MainConcept, CoreAVC (to mi zkurvilo ten microsofti kodek a musel sem obnovit system o den zpet ...). Kodeky jsou fajn, ale chci hardwarovou akceleraci, cili bud CoreAVC 2.0 s nVidii (vysledek viz zavorka vyse) nebo Microsoft DVD-DTV Decoder, s kterym to ale obcas kostickuje (stejne ale jako s ffdshow, MainConceptem atd., navic u tech ostatnich sem uplne nevyladil deinterlacing ...)

No kartu (Cablestar) sem uz vratil, chci zkusit Mystique ted.

 

btw ty Vladimire si taky psal, ze to obcas kostickuje, tak jak to je? chodi ti to perfektne nebo tak na 90%?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás všechny,

mám dotaz:

Je tu nějaký linuxák, co používá tuhle kartu?

Já ano, ale mám problém s aktuální kombinací kernelu a mantis driveru.

Jde o to, že mi dříve fungovalo ladění, které mi nyní v kernelu 2.6.32 s nejnovějším mantis driverem nefunguje.

Problém je, že bych potřeboval do nabídky v programu Kaffeine přidat nějaké programy, které jsem dříve smazal, protože jsem je nepotřeboval.

Ono to sice celé běží, ale neladí. Možná by úplně stačilo, kdyby mi nějaký linuxový kolega poslal svůj channels.conf. Protože karta funguje, dříve naladěné kanály přehrává. Díky i za případné rady na plné zprovoznění, ale budu vděčný i za ten soubor.

 

Me to ladi, takze klidne poslu, jestli je to jeste aktualni. Chces channels.conf a nebo radeji channels.dvb (pro kaffeine) ?

 

Mam jiny problem: pri vlozeni CAM a karty do CI slotu to prestane ladit i cokoliv prehravat. Ve /var/log/messages se objevi pri zasunuti CAM tahle hlaska, zande hlaseni o chybe:

dvb_ca adapter 0: DVB CAM detected and initialised successfully

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím, chci se zeptat...po roce a půl co tohle vlákno běží...nečetl jsem všechno, ale je to už vychytaný, resp. funguje to spolehlivě? Uvažuju, že bych si to pořídil...

 

Pár dotazů bych měl, pokud to nebude vadit:

 

1) Jak to přibližně pojede na této sestavě (nahrávání full hd)?:

Intel Core 2 Duo E6850 3Ghz

4GB DDR2 RAM

Nvidia 8800GTX 768MB

2x HDD SATAII 500GB

Windows 7 Ultimate 64-bit

 

2) Kolik mě to celkově bude stát a co všechno budu potřebovat?

 

3) Momentálně mám natažený z obýváku k PC kabel pro analog (externí tv karta) + do pc internet. Lze to nějak využít nebo si musim nechat v pokoji udělat tv zásuvku?

 

Diky

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, sestava bude dostačující a s nahrávání HD by neměl být problém. Vychytané to už celkem je (já osobně již nemám problém).

Bude tě to stát kartu do CL slotu (myslím že asi 1400kč) a pak technisat HD2 (teď nevím jaká je cena) a doporučoval bych zakoupit software DVBviewer (jeho hodně osekaná verze je součástí instalačního cd technisatu HD2.) cca 400kč.

Kabel který máš natažený pro analog ti stačí, ovšem záleží na jeho kvalitě, ale novou zásuvku budovat nemusíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děkuju za odpověď! Zní to celkem pozitivně, asi do toho půjdu. :)

S tim softwarem... je možno v DVBviewer ty nahrávky poté i zpracovávat nebo to poslouží čistě jako nahrávací program? Hádám, že HD se nahrává do.TS a SD do .mpg ?

Co se týče toho kabelu co tu mám natažený - je starý maximálně 5 let... mám to zařízené tak, že z obýváku vede kabel ke mě do pokoje, do rozdvojky, kterou namontovalo UPC a z ní vedou dva kabely - jeden na net a druhý pro ATV. Jinak, je karta nějak více náročná na spotřebu?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...