Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Nikdo není doma nebo se mu nechce odpovídat, takže zkusím já. Karty Technisat pro DVB-C jsou v současnosti na trhu 2 typy: "CableStar HD2", (vyžaduje dva volné PCI sloty - jeden slouží pouze jako držák CI slotu) a externí USB "Cable Star Combo HD CI" pro DVB-C+T.

DVBViewer se vyskytuje asi ve třech mutacích: "DVBViewer TE 2" je dodáván s kartou, má omezené funkce; "DVBViewer GE", což je odlehčená verze Pro, která ale nepodporuje CAM; "DVBViewer Pro", stojí 15 EUR, jeden z nejlepších programů pro DVB, podporuje karty pro DVB S, T & C řady výrobců, bohužel má na sobě nabalenou spoustu balastu.... Energetická spotřeba je zřejmě obvyklá pro tento druh hw (nízká), požadavek na systémové prostředky postupně s vývojem narůstal (kdysi jsem míval zátěž svého CPU do 5%, poslední verze okolo 10% - při nahrávání se zátěž prakticky nemění). Údajně jsou jakési problémy u 64bit s ovladači a u W7. Řekl bych, že oproti dřívějšku poněkud vázne vývoj programu...

Existuje i spousta pluginů, za zmínku stojí "DVBViewer Recording Service", který ukládá (nahrává) vybrané pořady jako služba na pozadí, bez spuštění DVBVieweru, oládá se přes webové rozhraní....

Zpět k dotazu, ukládá jako mpg, resp. TS, editaci neumí. Tebou uváděná kabeláž by měla vyhovět. Já mám např. na jedné větvi pasivního rozbočovače TV (STB) s předřazeným galvanickým oddělovačem a na druhé větvi PC s kartami v uvedeném pořadí: CableStar HD2, CableStar 2PCI a jako třetí analogovou MSI, vše OK...

Mám blbou klávesnici, vynechává, takže sorry..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

S posledními ovladači od Technisatu a posledním aktuálním DVBViewerem Pro 4.2.1 to ve Win 7 64bit šlape bez problémů.

 

Ovladače Technisat (+ DVBViewer TE2 - taky ve Win7 64bit bez problémů) jsou tady:

 

http://www.technisat.com/indexdde8.html?nav=Downloads,en,33&pID=211

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem po ceskych shopech a USB varianta - Technisat CableStar Combo HD se u nas prodava.

 

Pri hledani jsem jeste narazil na podobny produkt s nazvem TechnoTrend TT-connect CT-3650 CI - DVB-T/DVB-C, ktery by dle specifikaci take mohl fungovat.

 

http://www.markit.eu/cz/cs/technotrend- ... p388236c42

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nemám dlouhodobé zkušenosti, nicméně uložení (nahrání) HD programu a jeho přehrávání bez problému. Ukládání na dsk procesor prakticky nezatěžuje, zátěž CPU je dána z velké míry použitým sw.

>Tomus: Technisat stojí 90 EUR, tedy podstatně méně, paramety se zdají stejné, Technisat ale má externí zdroj 12 Vss

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děkuju moc za odpověď ! Dost mi to pomohlo !

Já právě přemýšlím, kterou verzi vzít. Nejsem si totiž jist, zda-li se mi do PC interní varianta vejde. Mám základní desku Gigabyte P35-DS4. Ta karta potřebuje PCI nebo PCI Express?

 

Jinak, jaká je ta externí karta? Funguje dobře? Jediný, čeho se obávám je, aby to přes to USB stíhalo nahrávat a zda-li to bude fungovat v budoucnu i na rozhrání USB 3.0.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Karty Techniat jsou zatím pouze do klasického PCI slotu. U externí USB karty žádné problémy s nahráváním i HD. USB 3,0 je snad zpětně kompatibilní s USB 2,0 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, grafickou kartu mám v PCI Express, tudiž bych měl mít dva PCI sloty volné. Teď jde asi už jen o to, co preferuji, zda-li externí nebo interní řešení. S externí se lépe manipuluje...

 

Jo, myslím, že USB 2.0 zařízení lze připojit k USB 3.0, ale 3.0 připojit k 2.0 nikoliv. 100% jistej si nejsem, ale z toho co jsem četl, tak by to tak mělo být.

 

Můžeš prosím sdělit nějaké konkrétnější zkůšenosti co se HD týče?

Jestli se nechá zvolit kvalita nahrávání, zda-li to nahrává i všechny audiostopy a titulky, kolik zabere hodina záznamu při plné kvalitě, zda-li se může během nahrávání s PC dělat něco jiného, jak moc je náročné zprovoznění celého přístroje, a jak následně nahrávku zpracováváš? Co jsem pochopil, nahrává to do .TS? Rád bych z toho nějak tvořil MKVčka, je to přecijen universálnější na přehrávání.

 

Promiň, že tolik otázek, ale chci mít jistotu, že nekoupím něco s čím budou potíže, nestojí to zrovna málo. :)

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...