Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Připouštím, dopoledne jsem naladil a zobrazil, odpoledne již pouze naladil (signál asi třetinový oproti DVB-C a spousta ztracených paketů). Nemyslím si ale, že je blbá kabeláž u mě, ale někde na trase, nejspíše na HS v Meziboří a signál z vysílače Jedlová (Chomutov). Nic jiného nenaladím a asi před 3 týdny jsem testoval DVB-T v kabelu a nenaladil nic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Stando vím. Panelák je situován zhruha východ-západ. Na severní straně Bukovku nechytám, na jižní straně Jedlovou dobře (tedy, ehm, obé strany na kus drátu...) Samozřejmě, průnik signálu může být kdekoli (přímo v Ústí myslím Karneval nepůsobil)

Edit:

Tak jsem znovu ladil, tentokrát, se naladil pouze mux 570 MHz (a v seznamu přibyla frekvence 730 MHz, což se mi již stalo vícekrát v minulosti).

Škoda, že se nejedná o regulérní vysílání. Ničemu to ale, zdá se, nevadí, takže nemá smysl se tím dál zabývat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dobrý den, zajímalo by me, zda lze na tuto kartu prijimat i pozemni digital - nezkoušel jste to někdo - vsude j e napsano pouze, ze je to DVB-C tuner - takze to prijima s-kanaly urcene pro kabelovku a co kanaly pozemni - predevsim ty v V.pasmu 40-69.kanal, kde je vysilana vetsina popzemnich multiplexu...?

Diky za odpoved

Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Karta Technisat CableStar HD2 do PCI slotu je určena pouze pro příjem DVB-C, čili příjem pozemních vysílačů (DVB-T) není možný.

Naopak, externí USB karta Technisat CableStar Combo HD CI obsahuje jak dekodér pro DVB-C, tak i dekodér pro DVB-T, čili je vhodná pro příjem i pozemního vysílání.

Pozor, obsahuje sice dva dekodéry, ale pouze jeden tuner, čili příjem buď DVB-C nebo DVB-T. Anténní vstup je nutno ručně přepojovat, nebo použít nějaký přepínač...

Nebo s výhodou využít signálu DVB-T v síti UPC tam, kde je dostupný (Praha)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď neznám, jenom tipuju: Nevhodně zvolený videodekodér, nevhodně zvolený video výstup (renderer).... Občas se mi to stane, obvykle pomůže Rebuild Graph, nebo změna rendereru, nebo restart.

U analogové karty nepřesné naladění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď neznám, jenom tipuju: Nevhodně zvolený videodekodér, nevhodně zvolený video výstup (renderer).... Občas se mi to stane, obvykle pomůže Rebuild Graph, nebo změna rendereru, nebo restart.

U analogové karty nepřesné naladění

 

Díky, je to tím, máte pravdu :)

Ještě dotaz...jak naladit nové kanály, co přibyly při posledních dvou rozšířeních? Nějak mi je to nechce najít. Díky.

 

EDIT: Už nic, mám to.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník alda.ali

Ahoj,chci si koupit TechniSat CableStar HD 2 a doma mám set-top-box s kartou.Chci se zeptat,jestli budu muset ještě nějakou kartu kupovat,abych to rozjel na PC?Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...