Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
Díky, už jedu na media centru s cable star HD2 a pohoda. .

 

A funguje to opravdu tak, že přepínání a nahrávání programu jde přes MCE, jako při analogovym signálu? Vše běží jak má? Ukazuje se program, dá se plánovat nahrávání seriálů apod.?

O tomhle řešení už uvažuju dlouho, ale zatím jsem všude četl, že to nejde. Nemohl bys prosím detailněji popsat jak to máš zapojeno a nastaveno?

Předem děkuju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o informaci, kde je možno sehnat seznam kmitočtů pro UPC v lokalitě Most. Vlastním televizor 24T1E- anlog+digit, video Panasonic NV-FJ712, televizor Tesla S 633 TSP 2 analog, HDD/DVD Recorder RH266 Každý přístroj jsem nechal proladit AUTO přijímanbné stanice. Nyní nemohu srovnat přístroje pro přijímané programy, protože každý přístroj našel jiné vysilače a udává odlišné televizní kanály. Pro přesné naladění a sjednocení přístrojů bych potřeboval znát na jakých kmitočtech jsou programy pouštěny do kabelové televize ve společném panelákovém rozvodu. Děkuji. BD412

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Darty57

Panove, chci vas poprosit, jak prijde modul a jak karta do PC. Delal jsem zmeny v kompu, kartu jsem mel vyndanou a ted to nemuzu rozchodit-haze hlasku - vsechny dostupne adaptery vytizeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, na všech fórech jsem četl, že karta je nekompatibilní s Media centre ve Windows (ať už Vista/7 nebo x86/x64). To mě od toho odradilo. Pak jsem se ale podíval na web Terratecu a tam jsem našel Cinergy C PCI HD CI (http://www.terratec.net/en/products/Cinergy_C_PCI_HD_CI_1612.html), která má dle obrázku rozmístěné naprosto totožně veškeré komponenty atd. Napadlo mě tedy, jestli by někdo mohl vyzkoušet Terratec ovladače, se kterými jsem měl vždy výbornou zkušenost, jestli nebudou fungovat na tom Technisatu. přijde mi, že to všechno vyrábí jedna továrna v číně a oni si to jenom brandují.

 

Tak zkuste a dejte mi kdyžtak vědět;)

 

Jenom jedna začátečnická otázka. Mám od UPC DVB-C kabelovku a STB. Ten bych si chtěl nechat. Pak bych si chtěl v DVB-C shopu zakoupit ten modul + kartu a tu vrazit do TV karty v PC a nahrávat tam. Stačí jen přidat rozdvojku na coax před STB, vyvést dva kabely do PC STB a na obou si pouštět co chci, nebo bude jedno zařízení deaktivováno? Díky!

 

PS: Když budu mít ty věci z DVB-C shopu, tak je můžu prakticky libovolně přenášet mezi TV kartami, protože to není vázáno na TV kartu ale na ten modul, co v sobě má tu kartu, že jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí jen přidat rozdvojku na coax před STB, vyvést dva kabely do PC STB a na obou si pouštět co chci,

Ano.

 

PS: Když budu mít ty věci z DVB-C shopu, tak je můžu prakticky libovolně přenášet mezi TV kartami, protože to není vázáno na TV kartu ale na ten modul, co v sobě má tu kartu, že jo?

Ano.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je vynikající. Bál jsem se toho, že mi deaktivují ten STB a já dokud nezprovozním PC, tak nebudu mít TV. Tak to je super...:) Ještě aby někdo vyzkoušel ty ovladače s tím TV tunerem a budu úplně šťastný;) no výborně...;)

 

PS - předpokládám, že ta CI karta funguje transparentně, takže k ní není potřeba žádný speciální program, jenom umožní naladění více programů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap
ahoj, na všech fórech jsem četl, že karta je nekompatibilní s Media centre ve Windows (ať už Vista/7 nebo x86/x64). To mě od toho odradilo. Pak jsem se ale podíval na web Terratecu a tam jsem našel Cinergy C PCI HD CI (http://www.terratec.net/en/products/Cinergy_C_PCI_HD_CI_1612.html), která má dle obrázku rozmístěné naprosto totožně veškeré komponenty atd. Napadlo mě tedy, jestli by někdo mohl vyzkoušet Terratec ovladače, se kterými jsem měl vždy výbornou zkušenost, jestli nebudou fungovat na tom Technisatu. přijde mi, že to všechno vyrábí jedna továrna v číně a oni si to jenom brandují.

Ano, jsou to vicemene stejne karty, minimalne po hardwareove strance. Mel jsem v kompu Technisat a zkousel jsem ho rozbehat s ovladacema od Technisatu - nepovedlo se.

Pokud chces pouzivat Media center s DVB-C tak nemas prakticky jinou moznost, nez vyuzit DVBLink (www.dvblogic.com). Nektery karty sice umi "ochcat" mediacentry a tvarit se jako DVB-T, nicmene stejne je problem s dekodovanim programu (tj. slo by ti tak maximalne Nova Cinema a Prima Cool :)

DVBLink pouzivam uz skoro rok, takze se klidne ptej, co te zajima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Od tohoto řešení jsem již ustoupil, pokud chceš radu, tak můžu doporučit zakoupit plnou verzi DVBvieweru. Naprosto nahradí MCE a je použitelný i když ho chceš ovládat myší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...