Přejít na obsah

Podivné výpadky


Návštěvník M.I.R.

Doporučené příspěvky

Návštěvník M.I.R.

Ahoj, mám internet od UPC zavedený v Praze na Proseku. Poslední dobou semi stává zajímavá věc.

Přímo do modemu je zapojený router, kde mám na WAN portu DHCP klient a na LAN portu DHCP server, klasicky tedy router přijme IP od serveru a všem počítačům v místní síti přiděluju IP sám.

Anyway, jednou za čas (ale určitě aspoň jednou denně) se dostaví výpadek, kdy chcilku nemá router přidělenou IP od DHCP serveru a poté se načte IP 192.168.100.10 (na WAN rozhranní!), což mi příde vážně divný, vzhledem k tomu, že to je typ lokální IP. Nepomáhá restart modemu, routeru, nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

 

router StraightCore WRT-312 (firmware 1.6.9, dnesk upgrade na 1.7.2)

modem WebStar (ten ležací, né ta stojací Motorola)

tarif UPC Light

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník M.I.R.

To se mi právě zdá, že se stává moc často na to, aby to byla expirace. No jestli se to stane ještě jednou, tak volám na hotlinu, uvidíme, jestli mi poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den,nevíte někdo co znamená toto:"Zapůjčení adresy IP počítače xx.xxx.xx.x pro síťovou kartu se síťovou adresou XY byla ukončena." a následně nejde internet cca 10-20 minut.Frekvence této chyby:22.1.,24.1.,26.1.,27.1.,6.2.,7.2.,10.2. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Vím co to znamená, ale nechápu proč to píše. Kdy se to zobrazí? Je to po uspání počítače?

Ten počítač je napojený přímo na modem bez routeru?

Pokud to je OS Windows, tak bych místo 20 minut nefungování dal "Opravit" na síťovém spojení. Nebo bych použil řádkový příkaz

ipconfig /release
ipconfig /renew

To zajistí vyžádání si nové IP adresy od DHCP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu hlášku sem našel v Prohlížeči událostí (systém),PC je připojeno přímo k modemu a OS je WinXP.Dnes mi net nešel cca 40 minut,příště zkusím dát opravit.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...