Přejít na obsah

Upc a FUP


Návštěvník detrhomer

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Fingon1
Tak koukám upc zavedlo limity a nikomu to neřeknou :(

http://www.upc.cz/klientsky_servis?cid=20&aid=60

To je pro všechny klienty, upozorňuji P2P ani torrenty nepoužívám a mám poloviční rychlost i na speedmetru.

Tohle je známo dávno. FUP je tu a vždy bylo. Jsou to takévé zadní vrátka UPC. Oni to vlastně nikdy nezrušili.

 

Důvod proč máš poloviční rychlosti je to, že síť je do konce roku optimalizována a chystána na přechod na Eurodocsis 3.0. Tudíž dle mě některé okruhy mohou být momentálně více vytížené, proto dochází ke zpomalení.

 

Změna k lepšímu by měla nastat začátkem roku 2009.

 

Presne tak taky mam polovicni rychlost. Ale nechcu ti brat iluze o tom ze UPC prechazi na EuroDocsis 3.0. V zadnem pripade. :-) 15.3.07 rikal gen. reditel ze UPC chce mit Eurodocsis 2.0 vsude (tam kde jeste je 1.1) a to do 18 mesicu. Sice jim to trvalo 2 roky ale neva. Sit je sjednocovana na 2.0 (3.0 se jen testuje) a jen se zvysuje jeji kapacity pridanim novych sitovych prvku - ty ale ve spec. 2.0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez

Aha, no tak o tuto informaci jsem přišel, nečetl jsem toto. Díky za info a za upravení nepřesnosti. (asi jsem příliš velký optimista v tomto :)) )

 

No, zjišťuji, že od té doby co jsem změnil IP adresu kvůli přechodu na new tarif, tak už to docela lítá ty rychlosti :( (směrem dolů)

 

No není to po tom navýšení až tak stabilní s těmi rychlostmi, je znatelně vidět, že teď v tuto dobu večer (19:16) je velký nápor na netu. (a to není ještě ta největší - je sobota = dost je venku vyrazilo za zábavou).

 

Jsem docela zvědav, jak to bude vypadat zítra v neděli :?:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
Problem je ze DOCSIS 2.0 prinasi pouze zvyseni kapacity pro upload na trojnasobek oproti 1.1, download zustava stejny, pokud je to jak rikas, tak by musely nakoupit snad dvojnasobny pocet CMTS.

 

Pokud by meli dodrzovat rychlosti tak asi ano. Druha varianta je ta, ze je sit na to uz dlouho kapacitne pripravena (me treba neklesl Light od te doby co ho mam ani jednou) a stacilo ji jen o vsude o neco posilit. Zrychleny upgrade ale zpusobila predevsim Telefonica. Urcite je to ale jen v posileni kapacity a srovnavanim na docsis 2.0. Kdyby zavadeli 3.0 urcite by se o tom hodne psalo a verte mi ze ty rychlosti by byly nasobne vyssi - staci se podivat na Holandsko 120 mb, nebo Finsko 110 Mb linky. Dyt je to novinka i v zahranici, a pokud to nekdo zavede do komercni nabidky, urcite se tim radne pochlubi, to mi ver. ;-)

V budoucnu tomu ale verim. :-) Ikdyz UPC do toho bude muset nekdo opet postrcit, at uz to bude Netbox nebo O2. Ostatne krom 3.0 by bylo taky skvele kdyby UPC modernizovalo rozvod kabelu. To znamena ze soucasneho HFC (tedy FTTB pripadne FTTN) na FTTH, proste tu optiku dovest az do bytu. To by pak byly jiny rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

2 Fingon1:

Mě by jen zajímalo, kde jsi přišel na informaci, že UPC upgraduje sÍť pouze na standard EuroDOCSIS 2.0. Jestli vycházíš z toho článku, kterej tu pořád omýláš dokola, nebo neděláš náhodou technika pro UPC, že si seš tak jistej? Podle mě už tento přechod dávno zvládli. Teď se spíš jedná opravdu jen o posílení kapacity sítě přidáním nových CMTS ovšem v jakém standardu, to ví asi jenom UPC.

 

Jinak nebylo by náhodou pro UPC výhodnější začít s modernizací už ve standardu EuroDOCSIS 3.0, aby poté nemuseli znovu investovat nemalé peníze do tak rozsáhlého upgradu? Takhle by se jim to dvojnásobně prodražilo, kdyby nakupovali stále jen ve standardu 2.0. Protože v krátkém až střednědobém horizontu by stejně museli nasadit novou technologii, protože trh si to bezpochyby vyžádá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
2 Fingon1:

Mě by jen zajímalo, kde jsi přišel na informaci, že UPC upgraduje sÍť pouze na standard EuroDOCSIS 2.0. Jestli vycházíš z toho článku, kterej tu pořád omýláš dokola, nebo neděláš náhodou technika pro UPC, že si seš tak jistej? Podle mě už tento přechod dávno zvládli. Teď se spíš jedná opravdu jen o posílení kapacity sítě přidáním nových CMTS ovšem v jakém standardu, to ví asi jenom UPC.

 

Jinak nebylo by náhodou pro UPC výhodnější začít s modernizací už ve standardu EuroDOCSIS 3.0, aby poté nemuseli znovu investovat nemalé peníze do tak rozsáhlého upgradu? Takhle by se jim to dvojnásobně prodražilo, kdyby nakupovali stále jen ve standardu 2.0. Protože v krátkém až střednědobém horizontu by stejně museli nasadit novou technologii, protože trh si to bezpochyby vyžádá.

 

LOL je videt ze tomu moc nerozumis. :-) Modernizace na standard 3.0 je mnohem narocnejsi a vyzaduje vymenu hodne sitovych prvku. V Evrope je to jen na velice malo mistech s vyraznym lokalnim omezenim. 3.0 bylo definovano v roce 2006 a umoznuje samostatne linky na kolem 120 Mbps ktere provideri, kteri na 3.0 v dane lokalite presli tak opravdu prodavaji - a radne se tim doma i ve svete chlubi. A muzu te uklidnit, ze tento standard je zatim jen na nekolika oddelenych mistech v urcitych statech v Evrope. Napriklad Holandsko, Finsko ci Svedsko - a to jen pro zlomecek zakazniku. To ze se u nas testuje nekde u Plzne znamena, ze se vymeni soustava sitovych prvku ke stredisku.

Takze opet plati co sem rekl, kdyby UPC komercne zavadelo 3.0 v CR, tak je o tom obrovsky medialni humbuk ne jen v CR ale i ve svete (viz zpravy z Holandska a Finska, kde jsou soucasti site jen asi 5 procent ani to ne). Za dalsi linky, ktere budou zakaznikum nabizeny budou kolem 120 Mbps ne nejakych smesnych 10-20 Mbps.

Pro UPC je daleko vyhodnejsi, levnejsi a realnejsi jen doplnit a posilit kapacitu site, nez komplet vymenit vsechny prvky aby sit odpovidala standardu 3.0. To by znamenalo ze net ti treba nepojede, ne ze ti snizi rychlost. omg..

 

Jinak co se tyce toho prechodu na 3.0 tak spociva ve vymene CMTS za M-CMTS (tzv. modularni CMTS 3.0 kompatibilni), urcite od Cisca - serie Cisco uBR10000. Pricemzs neni potreba prechazet na kabelazi z HFC (Hybrid fibre coax) na FTTH(fibre to the house -optika do domu). Vtipem je totiz channel bonding - svazovani kanalu a dosazeni prozatimni rychlosti 120 Mbps a v budoucnu i pres 200 Mpbs. Dalsim prvkem ktery se krome CMTS musi vymenit je i modem co mas doma. Dnesni modemy jsou jen do EuroDocsis 2.0, UPC by muselo dodat modemy co umoznuji zmineny channel bonding a timpadem i standard 3.0. Dale take vymena Edge Qam modulatoru a Docsis Timing serveru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

2 Fingon1:

Já tady taky netvrdím, že problematice CATV nějak výrazně rozumím, nicméně alespoň základy slabě ovládám. :lol: Je mi jasné, že modernizace na standard 3.0 je mnohem náročnější, nicméně s přípravou by se mohlo pomalu začít. Je mi taky jasné, že asi upgrade sítě na 3.0 nespočívá jen ve výměně CMTS. Taky jsem tu nikde ani nepsal, že mění všechny CMTS, ale že doplňují tyto prvky do sítě, aby snížili počet připojených modemů na jedno CMTS. Takže v tomto případě se nemusejí nikde v médiích zmiňovat, že modernizují na EuroDOCSIS 3.0, pokud na to nechtějí prozatím komerčně najet. Pouze doplní tyto prvky do sítě. Poté, až si trh vyžádá přechod na nový standard, doplní zbylé aktivní prvky na síti, aby mohli těchto rychlostí dosahovat a spustí to, samozřejmě, že ne hned na celé síti, ale postupně. O standardu EuroDOCSIS 3.0 mě taky nemusíš poučovat, trochu jeho technické parametry znám. A o tom, že se musí měnit modem, který samozřejmě podporuje Channel Bonding mi taky nemusíš vykládat.

 

Jinak se mi nelíbí tvůj přístup k ostatním uživatelům tohoto fóra - nemyslím tím jenom sebe. Chováš se docela dost povýšeně. Děláš tady ze všech debily, co ničemu nerozumí. Trochu si promysli, jak se správně chovat, a pak sem přidávej příspěvky na fórum. Stačí se kouknout na tvoje příspěvky, a z pomalu každého příspěvku přímo vyzařuje tvá arogance. :D Samozřejmě tímto nechci nijak shazovat tvé znalosti, které bezpochyby máš. Ale to chování .... hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
2 Fingon1:

Já tady taky netvrdím, že problematice CATV nějak výrazně rozumím, nicméně alespoň základy slabě ovládám. :lol: Je mi jasné, že modernizace na standard 3.0 je mnohem náročnější, nicméně s přípravou by se mohlo pomalu začít. Je mi taky jasné, že asi upgrade sítě na 3.0 nespočívá jen ve výměně CMTS. Taky jsem tu nikde ani nepsal, že mění všechny CMTS, ale že doplňují tyto prvky do sítě, aby snížili počet připojených modemů na jedno CMTS. Takže v tomto případě se nemusejí nikde v médiích zmiňovat, že modernizují na EuroDOCSIS 3.0, pokud na to nechtějí prozatím komerčně najet. Pouze doplní tyto prvky do sítě. Poté, až si trh vyžádá přechod na nový standard, doplní zbylé aktivní prvky na síti, aby mohli těchto rychlostí dosahovat a spustí to, samozřejmě, že ne hned na celé síti, ale postupně. O standardu EuroDOCSIS 3.0 mě taky nemusíš poučovat, trochu jeho technické parametry znám. A o tom, že se musí měnit modem, který samozřejmě podporuje Channel Bonding mi taky nemusíš vykládat.

 

Jinak se mi nelíbí tvůj přístup k ostatním uživatelům tohoto fóra. Chováš se docela dost povýšeně. Děláš tady ze všech debily, co ničemu nerozumí. Trochu si promysli, jak se správně chovat, a pak sem přidávej příspěvky na fórum. Stačí se kouknout na každý tvůj příspěvek a z pomalu každého příspěvku přímo vyzařuje tvá arogantnost. :D Samozřejmě tímto nechci nijak shazovat tvé znalosti, které bezpochyby máš. Ale to chování .... hrůza.

 

Mno tak zaprve jedna vec, agresivni ses tu pouze ty, ja se tu ke vsem chovam dobre a pomaham , coz se o tobe rict naprosto neda. Vec co me namichla v tvem minuelm prispevku byla ta, ze nejenom ze tomu naprosto nerozumis a jeste jsi naivni v tom prechodu na 3.0 ale jeste me osocujes, jak ja o tom neco muze vedet a ze tu neco omylam (osobni utok). To ze tu mas na foru pres 800 prispevku neznamena ze jsou to kvaklitni prispevky, o tvem chovani k uzivatelum nemluve. Takze tvuj problem je zejmena ve vlastni jesitnosti a neschopnosti priznat si ze nemas pravdu. Coz silnejsi lide, jako treba ja, dokazi. Co se tyce fakticke stranky, tak k tomu se nema cenu ani snad vyjadrovat. Musim se tu smat. Ted si poprel vsechno co si psal v minulem prispevku, jako ze se prechazi na docsis 3.0 a ze sis myslel ze je to jen nekde, ale vubec ti nedoslo, ze by ti museli ten modem vymenit´, takze zavest novy docsis jen tak aby se nedoslo ke koncovemu zakazniku proste a jednoduse nejde.

Takze papouskovanim toho co ja jsem tu o docsis 3.0 rekl sis stejne moc nepomohl, faktem zustava ze se komercne nezavadi a jsou pro to jasne dukazy. A ty se prosimte nauc snaset, ze nemusis mit vzdycky pravdu a jsou lide ve vecech fundovanejsi nez pan velkomozny z 800 prispevkama. Chtelo by to trochu pokory a min agresivity. Zamysli se nad sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...