Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl
Přidal jsem si ji (DVB-C RTSP Network Device) tedy manuálně a od té doby mám část problému vyřešených, bohužel nikoliv vše.

To neděláš dobře, Jaromíre, :) ... s tím přidáváním manuálně.

Škoda, že jsi už ve svém prvním příspěvku nenapsal, že se ti žádný průvodce nastavením "DVBViewer Recording Service" po jeho instalaci nespustil.

Ve svém dřívějším příspěvku jasně píši:

2. Spustíš jej a pomocí průvodce nastavíš konfiguraci dle návodu zde.

Všimni si, že uvádím i odkaz na návod, kde jsou i snímky obrazovek toho průvodce nastavením. Bez něj to nepůjde!

Teď sis v konfiguraci zřejmě udělal pěkný chaos.

Doporučoval bych kompletně vše odinstalovat (DVBViewer Recording Service a pak i samotný DVBViewer) a nainstalovat znovu s dodržením všech kroků.

Předpokládám, že sis musel při instalaci DVBViewer Recording Service odškrtnout to zaškrtávátko automatického spuštění konfigurace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já

Ten průvodce se spouští v programu DVBviewr přes nápovědu jenže i když uvedu správně př. údaje, tak mě nepustí dále - viz screen...Zkusím to tedy jetě znovu odinstalovat a nainstalovat...

 

http://2i.cz/5153c1eb38

 

 

Nenapadá tě prosím ještě něco s tím druhým DVB-T tunerem ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ne, ten průvodce, kterého myslím já, se nespouští v programu DVBViewer.

Ty spouštíš jiného průvodce. Ten konfiguruje DVBViewer pro případ, kdy nainstaluješ DVBViewer ještě i na dalších PC a chceš jej používat jako klienta pro sledování programů z Recording Service.

Kdybych měl jistotu, že máš všechna nastavení v Rec.Service v pořádku a že bys dokázal nastavení DVBVieweru vrátit do stavu, než jsi do toho zasáhl ručně, tak bych ti klidně doporučil, ať pak zkusíš provést nastavení tímto průvodcem, protože by to mělo zafungovat i při lokálním DVBVieweru, ale já nevím, v jakém stavu to máš, takže ze zkušenosti radím raději začít úplnou reinstalací.

i když uvedu správně př. údaje, tak mě nepustí dále - viz screen

Nemáš náhodou pod tím zároveň otevřené okno "Nastavení" toho Rec.Service? Totiž, pokud vstoupíš do nastavení Rec.Service, tak se ta služba automaticky zastaví a nelze se k ní připojit. Znovu se automaticky spustí až po opuštění okna nastavení. Možná proto se z toho průvodce nedokážeš ke službě připojit přestože přístupové údaje píšeš správné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Nenapadá tě prosím ještě něco s tím druhým DVB-T tunerem ?

V DVBVieweru v menu Nastavení|Hardware v seznamu zařízení - detekovaly se ti tam dvě zařízení? DVB-C i DVB-T?

Nemám čas to teď hledat, ale je možné, že ta tvá karta, jako mnoho jiných "DVB combo" zařízení, není skutečně dvoutunerová, ale obsahuje jen jeden hybridní tuner, který umí ladit jak DVB-T tak i DVB-C kanály. Virtuálně v ovladačích se i tak tváří jako dvě zařízení, ovšem z principu nelze současně příjímat DVB-T i DVB-C.

Pokud je karta skutečně dvoutunerová, tak bys měl mít možnost v DVBVieweru zároveň nahrávat program z DVB-T a zároveň sledovat jiný kanál v DVB-C - snadno to takto ověříš - nejlépe hned po čisté reinstalaci DVBVieweru, ještě předtím, než nakonfiguruješ Rec.Service.

Pokud v DVBVieweru vidíš obě zařízení, tak musíš spustit ladění kanálů dvakrát:

- pro DVB-C v seznamu transponderů zvolíš "Czech Republic: UPC", tak jak jsi to už jednou udělal.

- pro DVB-T v seznamu transponderů zvolíš "DVB-T Europe".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já
Ne, ten průvodce, kterého myslím já, se nespouští v programu DVBViewer.

 

Teď jsem to zkusil znovu, jel jsem podle te wiki a pak jsem dojel k tomuto bodu:

 

Recording Service Setup Wizard:

 

To launch the Wizard, start the DVBViewer in the main menu > Help > Rec.Service Wizard.

 

Podle toho jsem pochopil, že se to konfiguruje právě přes tu nápovědu v DVBwieveru. tentokrát jsem žádné heslo nedával a prostě mě to dále nepustí..shcálně, zkusím udělat večer video a dám ho na youtube, přesně krok za krokem, jak jsem postupovatl, aby šloz toho poznat, že mě to dále nepustí. Proto se mi stále v zařízení objevujou pouze DVB/C-DVB/T a nikoli ten RTSP Server, který jsem si musel přidat až ručně v nastavení...

 

Mám za to, že jsem nikde nic nevynechal..

 

Prostě jak jedu podle té wiki a jsem v nastavení toho Recording service, tak v položce Hardware vidím pouze své dva tunery:

 

http://www.2i.cz/2371e3c91a

 

a jakmile dojedu k RTSP serveru

 

http://2i.cz/3260f2d80b

 

tak dám OK a dole sde mi spustí na liště ta recording služba...

 

Pokud se vrátím opět do nabídky Hardwre a dám hledat zařízení, tak mi to žádné RTSP nenajde...Předpokládám, že se přidá právě až v momentě, jak projedu tím průvodcem dle wiki:

 

"To launch the Wizard, start the DVBViewer in the main menu > Help > Rec.Service Wizard."

 

Jenže ten mě nepustí dále, jak už jsem psal a žádný jiný průvodce přímo v recording service není..Jen ten v DVBvieweru, takže fakt už nevím, co dělím blbě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jen abych se ujistil, dodržel jsi postup? :

1.Nainstalovat DVBViewer Pro, ale zatím nespouštět.

2.Vložit do jeho konfiguračního adresáře soubor DVB-C_cz_UPC.ini (viz vedlejší téma DVBViewer ...).

3.Při prvním spuštění programu DVBViewer se spustí průvodce nastavení (volí se tam např. adresář pro ukládání nahrávek atd.).

4.Naladit kanály DVB-C (a v tvém případě i DVB-T - viz můj návod výše).

5.Otestovat funkčnost příjmu programů (v tvém případě třeba i současné nahrávání programu z DVB-C a DVB-T )

6.Zavřít program DVBViewer!

7.TEPRVE TEĎ spustit instalaci Rec.Service 1.26 a ponechat zaškrtnuté automatické spuštění konfigurace.

8.V automaticky spuštěné konfiguraci Rec.Service zkontrolovat, že je povolený WebServer (http://en.dvbviewer.tv/en/index.php?title=File:Service_Options_UPNP.png&filetimestamp=20110825225053)

9.V konfiguraci Rec.Service v nastavení webu nastavit uživatelské jméno a heslo (http://en.dvbviewer.tv/en/index.php?title=File:Service_Options_Web.png&filetimestamp=20110828191658).

10.V konfiguraci Rec.Service zakázat DVBServer, protože je zbytečný.

11.V konfiguraci Rec.Service zkontrolovat, že je povolený RTSP Server.

12.Nastavení uložit tlačítkem OK.

13.Vpravo dole v systray by se měla nově objevit ikonka "DVBViewer Recording Service" (http://en.dvbviewer.tv/en/index.php?title=File:Systemtray_icon.png&filetimestamp=20090525104648")

14.Otestovat, že je služba skutečně aktivní - pravým tlačítkem na ikoně zvolit "Webové rozhraní" - měl by se spustit webový prohlížeč a po přihlášení by měly být vidět webové stránky Rec.Service (http://en.dvbviewer.tv/wiki/Webinterface_-_Timeline).

15.Spustit DVBViewer a přes menu Nápověda spustit Průvodce nastavením Rec.Service.

16.V průvodci se ti pravděpodobně nabídnou dva "Recording Service" - zvol ten s adresou 127.0.0.1:8089.

17.Další nastavení není třeba, takže pak jen potvrdit, pro jistotu ukončit DVBViewer a znovu ho spustit.

Pak pro jistotu zkontroluj nastavení DVBVieweru, jestli odpovídají mým snímkům obrazovek.

Jestli jsi tyto kroky dodržel, tak už pak fakt nevím, v čem by u tebe mohl být ten zádrhel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Já

Takže musím znovu poděkovat uživateli "KODL". Celou dobu mi pomáhal a již můžu napsat, že je vše (snad OK. Opravdu dnes člověk málokdy natrefí, na tak trpělivého člověka !

Jinak TV tuner je opravdu pouze jednotunerový, takže buď DVB-C anebo DVB-T..Škoda..

 

 

Edit 10.7:

Takže dnes jsem převzal nový CA modul s CI+ šifrováním a funguje s kartou TT-budget CT2-4500 CI naprosto bez problémů..

 

a pro ty co čekají na USB DVB-C kartu mám dobrou zprávu. Již je v ČR k dispozici TechnoTrend connect DVB-T2/ C - 4650 CI USB (náhrada za již se nevyrábějící TT-connect CT-3650 CI ) a za myslím si přijatelnou cenu )rozhodně o dost levnější než PCI verze co jsem kupoval)..

 

http://www.ab-com.cz/podle-vyrobce/technotrend/technotrend-connect-ct2-4650-ci-usb.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník ogarzlin

Zdravím

televizor Panasonic TX-L50DT60E, dvoutunerový, dva sloty CI+, dnešní instalace se dvěma CA moduly UPC.

Potvrzuji funkčnost, nastavení bez problémů, je možno sledovat dva programy současně (i kódované), včetně nahrávání na HDD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník pustevnik

Zdravím,

 

potvrdzujem funkčnosť zariadenia AnySee E7TC CI DVB-C/T CI extern. (USB), ktoré som kupoval http://www.dvbshop.net/ za cca. 100 EUR :D.

Jedná sa o externé USB zariadenie disponujúce CI slotom a loop - funkčné aj pre UPC SK.

Uvedené zariadenie podporuje aj WMC (ale má aj vlastnú aplikáciu).

Odskúšané na Windows 7 Home a CI modulom od UPC, funčkné aj pri multi monitorovom zapojení, pri signále/kvalite = 80/60.

 

V prípade problémov s inštaláciou, poradím.

Pustevnik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...