Přejít na obsah

Síť běží pomalu - kde hledat problém?


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

Už si vážně nevím rady. U kamaráda jsem ladil připokení Karneval Turbo. Přeinstaloval jsem i Windows 98 za XP. Už před tím mu to lezlo šnečím tempem. -- Celeron 500Mhz, 256MB RAM, Realtek PCI, Windows XP Pro - čerstvá instalace. Modem Motorola. Ping na IP, bránu i DNS jsou v pohodě a přesto internet nic moc. Test rychlosti na Karnevalu nejde vůbec a na www.dsl.cz naměřím maximálně 80Kbps. Prohlížení stránek funguje jako jó a ne. Hrozně dlouhá odezva než se začne něco zobrazovat. Technická podpora od Karnevalu zatím nedorazila. Už jsem rozebral TV zásuvky, přehazoval kabely a resetoval modem a tak ale nic jsem nezjistil. Síťovka je snad OK, jelikož připojení síťě je 100Mb/s - říká to ikonka u hodin.

Já bych potřeboval poradit co mám ještě vyzkoušet abych se ujistil, že závada není na naší straně. Jak postupovat v takovém případě? Je nějaký diagnostický program který odhalí "viníka"?

IP adresa neveřejná. To jsem zapoměl napsat. Net jde stejně jak přes proxi tak i bez ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzes se kouknout do manazeru pro kabelovy modem: http://192.168.100.1/signal.html , jeslti nahodou neukazuje nejaky nesmysly, Download Power level by mel ukazovat neco mezi +15 az -15 dBmV.

Jeste me napada ze by to mohlo zpusobovat nastaveni sitove karty, napr. kdyz nastavim u me stare 10 Mb Realtek sitovky Duplex mod na Full, tak se internet vlece uplne stejne, kdyz to dam na Half Duplex, tak me to jede v pohode.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Půjdo to co nejdříve vyzkoušet. Ještě bych prosil radu, kde se ten Duplex mód nastavuje abych pak netápal. Předpokládám že přímo ve vlastnostech karty Realtek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tady zase a to s dobrou zprávou. Po přepnutí síťové karty ze 100 na 10Mb již rychlost připojení Turbo funguje zcela normálně a naměřil jsem na stránkách Karnevalu rychlost připojení 1007kbps - tedy rychlost stahování 125,88KB/s

PARÁDA :lol::lol::lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pravda je že mi to říkal i servisman od Karnevalu. Prý to musí spolehlivě fungovat i na těch 100Mb, ale zatím to jede dobře a když to bude blbnout tak koupím něco jiného a do toho PC to kamarádovi nainstaluju.

Co doporučujete za síťovku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...