Přejít na obsah

jak pripojit dvd rec abych mohl nahravat


Návštěvník knir

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

Už se to tu mnohokrát řešilo. Musíš to propojit SCART kabelem a samozřejmě, že pak pokud budeš chtít nahrávat musíš mít zapnutý STB i rekordér. Na rekordéru musíš zvolit AV vstup, do kterého máš zapojený STB. STB musíš nechat zapnutý na kanále, ze kterého chceš nahrávat, v průběhu nahrávání nesmíš přepínat. Rekordér ti samozřejmě nikdy digitální kanály nenajde, vše musí jít přes STB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak je možnost /časově náročnější/, nahrát na disk DVR, a z něj do rekorderu.

A dělám to tak, protože ta paní co se mnou bydlí, většinou MUSÍ koukat na něco jiného.

Ale nijak mi to nevadí, čas není můj pán.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tu mnohokrát řešilo. Musíš to propojit SCART kabelem a samozřejmě, že pak pokud budeš chtít nahrávat musíš mít zapnutý STB i rekordér. Na rekordéru musíš zvolit AV vstup, do kterého máš zapojený STB. STB musíš nechat zapnutý na kanále, ze kterého chceš nahrávat, v průběhu nahrávání nesmíš přepínat. Rekordér ti samozřejmě nikdy digitální kanály nenajde, vše musí jít přes STB.
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

kra - tak to ještě jednou zkusíme polopaticky.

Handan i rekorder /nevíme jaký máš/, mají každý 2x Scart výstup.

U Handanu vrazíš Scart kabel, do výstupu označeném VCR Scart - druhý konec kabelu Scart vrazíš u svého rekorderu, do toho druhého, který máš volný, protože první je obsazen Scartem na TV - ten druhý bývá označen AV 2.

Nahraješ něco na HDD Handanu, po skončení nahrávky, zapneš přehrávání, na Handanu, zapneš svůj rekorder, a pomocí přepínače na DO /bývá označen, jako "Input Select"/, si najdeš vstup, na kterém se ti v TV ukáže, že to fachá.

Vypneš Handan, nebo nahraný pořad vrátíš zpět, zapneš ruční nahrávání na rekorderu, pustíš Handan, nebo začátek nahrávky, a jdeš si dělat kafe, protože nahrávka bude v reálném čase.

Samosebou, že se ti nahraje, i případný přesah pořadu, jak na začátku, tak i na konci /tak jak to nahrál Handan/, ale v rekorderu, až nahrávka skončí, to máš vymazané za 5 min.

A s přesností, na obrázek - záleží, jak to mazání nastavíš.

A když spustíš nejdříve rekorder, a až potom budeš u Handanu vracet rychloposuvem nahrávku zpátky, tak to také nevadí - potom to smažeš.

Promiň, ale lépe polopaticky to popsat neumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidíš, a tak jsem pospíchal, že jsem se malinko spletl ve výrazech -

Handan i rekorder /nevíme jaký máš/, mají každý 2x Scart výstup.

Lépe, nebo přesněji, bylo napsat, že oba přístroje mají 2x konektor, na Scart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

a lze nahrávat takto ?:

samostatný STB (bez napojení do TV) a do tohoto STB zapojený DVDrecorder . Na dvou TV Sony s CAmoduly by současně mohly běžet další 2 rozličné pořady.Je to tak?Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se konečně dostal k tomu, co už jsem dávno chtěl vyzkoušet - a tak trochu opravím můj předchozí návod pro "knir".

Propojení se nemění - ale zapnu Handan, vyberu program, který chci nahrát, zapnu HDD rekorder, navolím pomocí Input Select, vstup, kde mám propojený Handan s rekorderem /v mém případě L2/, spustím nahrávání na rekorderu, a už to frčí. A jestli to pojede o 5min.dříve, než začne program, nic se neděje, vymazání na začátek programu /až bude nahraný/, je otázka pár minut. To samé potom platí i na konec programu.

Na TV, si přepnu na kanál na který, chci koukat /navolené programy UPC v analogu/, a je vymalováno.

Ještě jednou přístroje - TV Philips, HDD Pionner, Handan 6000 - na TV naladěny programy analog /ale to už jsem uvedl výše/.

A oprávněně si myslím, že i jiné značky TV, a HDD rekorderu, umí to samé.

Propojení pomocí koaxu - Handan, TV , rekorder, je přesně podle návodu Handanu, a rekorderu. A ani jsem ty návody nepotřeboval - praxe.

Chce to vyzkoušet, a myslím si, že jedno voko nezůstane suchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...