Přejít na obsah

Problematické připojení


Návštěvník rufuss

Doporučené příspěvky

Návštěvník rufuss

Zdravím,

měl bych tu malý problém. Chci internet od UPC, bohužel nejsem si jist jak by to u nás šlo realizovat. Tak bych se rád připravil, než nám ti technici to přijedou domů "rozorat".

 

br3situace.jpg

 

Ty čtverečky/obdélníčky po obvodu zdí bez popisu jsou zásuvky. Křížek je zásuvka od kabelovky. Jsou na ní už napojeny 3 televize v analogu...

 

A teď je tu problém jak to realizovat. PC je v dětském pokoji (ten pokoj nalevo, jak má zásuvky na západní straně - pC je u té spodní zásuvky). Princip realizace by se na první pohled zdal lehký, ale není to jen tak. Tažení pod kobercem nepřidpadá v úvahu, koberec je přilepený a navíc už pod ním vedou svazky jiných kabelů. Naštěstí pod ním vede UTP od stávajícího poskytovatele, které mohu klidně šmiknout a krimpnout si tam koncovku v tom místě, kde je zásuvka kabelovky, takže by modem zůstal velice blízko u ní. Zní to pěkně, ale pak se tu objeví problém s elekřinou - nejbližší zásuvka je 5 metrů daleko, takže neexistuje vedení prodlužkou pod kobercem nebo podobné prasečiny(navíc ta zásuvka stejně jiskří a peníze na nové rozvody nejsou.). Jedno z řešení by mohl být PoE injektor, kterým bych vedl elekřinu po UTPku, ale umí s ním ti technici pracovat, příp. táhnou ho s sebou(kdyby to neuměl, rád ho zastoupím :) )? Navíc si nejsem jist, zda má ten modem stejný konektor pro napájení (nebudu brát telefonické služby, takže asi dostanu tu Motorolu):

http://networkshop.cz/Pasivni_POE_sada_ ... _splitter/

 

Kdyby to fungovalo, klidně to jedno PoEčko koupím, není to zas až taková investice.

 

Nebo pak bych měl ještě jeden nápad, ale nejsem si jist, zda je to ono: prostě ten koaxiální kábl táhnout k modemu přes skříň, pak udělat průraz vrtačkou dole v té zdi, tudyma prostrčit ten koaxiál a táhnout to ke kompu oklikou přes vrch pokoje.

 

Co si o tom myslíte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

V podstatě jsou možné obě možnosti. Internet obvykle funguje stejně bez ohledu na to jestli je modem metr nebo deset metrů od zásuvky upc. Když jsem doma něco upravoval, tak jsem asi týden měl modem za třema rozbočovačema na 15m dlouhym kabelu (místo jeden rozbočovač a 1m kabelu) a síla signálu byla zhruba stejná. Avšak technici to neradi vidí, takže ti modem dají k zásuvce upc, ale kam si ho dáš pak je tvoje věc. Pokud použiješ kvalitní koax, tak pár metrů už nic nezmění.

Možnost táhnout napájení po UTP kabelu je poměrně elegantní řešení, avšak můžeš narazit na problém s napájecím konektorem na modemu, takže to chce nejdříve vyzkoušet konektor.

Když nepasuje konektor na redukci, tak je nejjednodušší šmiknout kabel od adaptéru a připojit to na UTP rovnou, ale to chce dělat u vlastního zařízení kde nevadí šmiknutý kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych zkusil to POE reseni, jen bacha aby ty konektory byly stejne jako u napajeni pro modem (uz se to tu jednou resilo - prohledej forum).

 

Pred prichodem techniku si natahni provizorne prodluzku k tv zasuvce, nech si to nainstalovat a pak si podle toho co ti tam daji kup tu POE redukci.

 

To stavajici UTPcko ti snad nakrimpuji samy.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rufuss

Díky za rady :) V pátek by měli přijít instalovat, takže jsem zvědav.

PoEčkem se asi předzásobím a myslím, že pod postelí se mi někde válí i starší trafa z Ovislinků, Mikrotiků a podobné techniky, takže pravděpodobnost, že najdu funkční konektor je celkem velká(Motorola nemá 9V konektor co má to poe, takže se bez jiného poe, nebo šmikání či redukce neobejdu, ale to už pro mne není problém). Uvidím co tam dají, možná chytnu tu atlantu a ta bude mít trošku jinej konektor, ještě zkusím trošku zagooglit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen

Nebo pak bych měl ještě jeden nápad, ale nejsem si jist, zda je to ono: prostě ten koaxiální kábl táhnout k modemu přes skříň, pak udělat průraz vrtačkou dole v té zdi, tudyma prostrčit ten koaxiál a táhnout to ke kompu oklikou přes vrch pokoje.

Co si o tom myslíte vy?

 

Já si myslím, že nejjednodušší by byla varianta s natažením koaxu až k počítači, připravil bych pouze průraz v místě, kde to bude nejvýhodnější (asi v rohu dětského pokoje při zemi) ostatní bych nechal na technicích UPC. Kabel bych v každém případě nechal položit po podlaze (za skříň se určitě vejde) a pokud se nedá na viditelných místech schovat pod koberec, lze jej kdykoli schovat do malé elektroinstalační lišty, umístěné na zdi u podlahy.

V mém bytě bez jakýchkoliv připomínek natáhli koax přes tři místnosti (průrazy použili starší) a ve čtvrté místnosti připojili modem, celkem se jednalo o délku koaxu cca 15 metrů. Je dobré mít modem u počítače, odpadá běhání při restartech a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rufuss

Tak internet už mám doma a šlape plnou rychlostí - mám teda tažen koaxiál do vedlejšího pokoje a v něm modem.. Ale objevil se další problém: když mám puštěný modem, tak televize v tom samém pokoji má problém se signálem - objeví se zrnění. Jakmile ten modem vypnu, vše je v pořádku, ale když je zapnutý, tak se nedá na obraz dívat. Televize v jiných pokojích jedou dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen
Tak internet už mám doma a šlape plnou rychlostí - mám teda tažen koaxiál do vedlejšího pokoje a v něm modem.. Ale objevil se další problém: když mám puštěný modem, tak televize v tom samém pokoji má problém se signálem - objeví se zrnění. Jakmile ten modem vypnu, vše je v pořádku, ale když je zapnutý, tak se nedá na obraz dívat. Televize v jiných pokojích jedou dobře.

 

Nejdříve bych zkontroloval koax připojený k televizi, zda není špatně připojen, nebo poškozen, pokud bude vše v pohodě a rušení se bude nadále projevovat, problém bych nahlásil UPC a požadoval opravu.

Podobný problém jsem u sebe nezaznamenal. V počítači mám analogovou TV kartu připojenou na rozvod kabelové televize a modem Scientific Atlanta EPC2203, který leží na počítači, nemá na příjem analogu žádný vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...