Přejít na obsah

Jak prpojit modem UPC a OvisLink WL-5450AP


Návštěvník Venca123456

Doporučené příspěvky

Návštěvník Venca123456

Zdravim vsechny,

 

jsem uz zoufaly a nevim jak propojit Moje AP (OvisLink WL-5450AP)s modem od UPC (WEBSTAR EPC2203). Z modemu mam kabel pripojeni do AP a pak do PC.Ale chci mit jeste pripojeny notas.A mam bud vzdy zapojeny Notas nebo PC. Na klientske servisu mi rekli ze mam obyc AP a ze neroutruje.Ale udajne jde nastavi nejak MAC Adresa at mi prideluje modem dve automaticky . Nevite nedko jak to nastavit. Dekuji vsem moc z a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Venca123456

No to mi taky nekdo rikal, ale myslel jsem ze jde nejak nastavit z modemu at prideluje dve IP adresy pripadne z meho AP a Mit stejnou MAC adresu jak na notasu tak na PC.Ale nevim jestli jsem to dobre pochopil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Na jedné síti se nesmí vyskytovat dvě stené MAC adresy. MAC adresa je něco jako výrobní číslo (rodné číslo). To by se potom pletly pakety a nevěděli kam patří.

Na jeden konektor modemu dostaneš dvě IP adresy (díky dvěma MAC adresám na dvou zaříjeních) jen přes switch.

Když použiješ router, tak se ti vnitřní sít překládá do vnější sítě. Tedy směrem k modemu, se reprezentují pomocí jiné IP adresy a MAC toho routeru.

Ten OvisLink WL-5450AP má jen dva porty RJ-45 a AP a funguje jako bridge mezi LAN a WiFi. Zároveň jako repeater mezi všemi porty. Tedy pokud by notebook byl připojený přes WiFi a měl jsi povolené na modemu dvě zařízení (nastaví Klientské Centrum), tak by to mělo fungovat.

 

Tedy tak jsem to alespoň pochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Venca123456

No tak nejak jsem to myslel a rikal mi v rychlosti znamy ze by to melo fungovat. Ale nevim jak se dostat do nasteveni toho modemu a tam povolit dve zarizeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

Ano takhle by to šlo, ale musíš mít tarif kde je víc než jedna IP, což je nově jedině 20M.

Pro začátek jaký máš tarif internetu?

V modemu se nic nenastavuje, počet IP závisí jen na tarifu. Když budeš mít tarif kde je více IP, tak stačí normálně zapojit AP a do druhého portu na AP zapojit druhý počítač.

AP má v sobě switch, takže pokud připojuješ jen dva počítače tak není problém.

Pokud si pořídíš router budeš moct připojit třeba 100 počítačů (jedno jestli drátově nebo bezdrátově). Navíc počítače zapojené za router jsou chráněné proti útokům z internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Venca123456

Aha :-( tak ja mam tarif 10MB tudiz jednu IP. Dostal jsem se radu at poradim tentou router http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 70UL0UHDOD

 

A prpojim modem s Routerem a pka z routeru do AP ktere by melo normalne vysilat wifi a melo by to fungovat. Je to tak mozne ? dekuji zatim moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

... V modemu se nic nenastavuje, počet IP závisí jen na tarifu. Když budeš mít tarif kde je více IP, tak stačí normálně zapojit AP a do druhého portu na AP zapojit druhý počítač.

AP má v sobě switch, takže pokud připojuješ jen dva počítače tak není problém.

Pokud si pořídíš router budeš moct připojit třeba 100 počítačů (jedno jestli drátově nebo bezdrátově). Navíc počítače zapojené za router jsou chráněné proti útokům z internetu.

 

No možná jsem to napsal trochu nepřesně, ale přesto jsem přesvědčen, že se to nastavit v konfiguraci modemu musí. Nedělá to samozřejmě uživatel, ale buď KC, nebo až technici.

Není to samosebou tarifem. Například já mám už několikátý tarif, pokud si pamatuji nějaké M, Turbo a nakonec Light. Podle smlouvy bych měl mít dvě IP, přesto modem má místo jen na jednu (a nějak mi to nevadí). Prozměnu Light obsahuje pouze dvě mailové schránky a já díky původnímu tarifu jich mám pět včetně nějakého webového prostoru zdarma.

Podle popisu co jsem t tomu AP našel, tak nefunguje jako switch, ale pouze jako repeater. tedy neposílá pakety podle MAC adresy, ale každý zopakuje na všechny porty.

Router zpravidla umí 255 dalších zařízení, a ano zpravidla obsahuje i firewall a tedy chrání proti útokům z Internetu.

 

No nic, možná je to až příliš odborné, abych tomu vůbec rozumněl. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...