Přejít na obsah

HBO HD - datovy tok jen 4-6 MB


Návštěvník PetrS

Doporučené příspěvky

Návštěvník yoky

Jen tak mimochodem na to aby mohlo UPC pouštět kanály tak musí mít něco jako smlouvu a tam jsou stanoveny veškeré podmínky včetně i zajištění kvality. Proto UPC si nemůže dovolit "mršit" signál bez toho aby za to nebylo postiženo. I když může se jednat o nějaký technický problém, ale tady nejsem na svém a tak nemohu soudit. Akle co je jisté je to, že producent takového programu si hlídá toho, kdo dále prezentuje jeho produkty, zda dodržuje veškeré smluvní ujednání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem na to aby mohlo UPC pouštět kanály tak musí mít něco jako smlouvu a tam jsou stanoveny veškeré podmínky včetně i zajištění kvality. Proto UPC si nemůže dovolit "mršit" signál bez toho aby za to nebylo postiženo. I když může se jednat o nějaký technický problém, ale tady nejsem na svém a tak nemohu soudit. Akle co je jisté je to, že producent takového programu si hlídá toho, kdo dále prezentuje jeho produkty, zda dodržuje veškeré smluvní ujednání.

 

Pokud to tak je tak je to hamba hbo protože maji jednoznačně nejhorši obraz v hd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

No já nevím, jak je to teď, HBO si nepředplácím, ale vím, že dříve HBO vysílalo vše ve formátu obrazu 4:3. Jediné HBO2 a HBO HD jelo v 16:9. Myslím, že i tato neschopnost vysílat v 16:9 svědčí o kvalitě placeného prémiového kanálu. Nevím, jestli je tomu tak i dnes, ale teoreticky nedávno tomu ještě tak bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zde je tabulka s hodnotami datových toků muxu 9 na 250 MHz, http://www.edisk.cz/stahni/88129/HBO_HD ... .42KB.html

. Tabulka sice obsahuje pouze okamžité hodnoty v době sejmutí, ale dle mých občasnýách pozorování se jedná o hodnoty typické, tedy HBO HD cca 7 Mb/s a Filmbox HD cca 12 Mb/s. Povšimněte si i nízké hodnoty Null Packets (v postatě rezervy pro datové toky). Coby laik soudím, že se sice jedná o variabilní datové toky, ale vzhledem k obsahu celého muxu velmi omezené, zejména směrem nahoru, prakticky téměř konstantní. Jedná se o občasná pozorování, takže mé závěry berte s rezervou. (Tabulka pořízena programem TransEdit.)

Program HBO je jedním z nejstarších filmových kanálů, jeho stáří zřejmě odpovídá i použitá zastaralá technologie a tím i nízká ( na dnešní dobu) kvalita. Programové zdroje pro HBO HD zjevně vycházejí z (ne)kvality HBO, takže datový tok cca 7 Mb/s, použitý při sestavování muxu, je zcela postačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Krátce po vložení příspěvku jsem svou chybu napravil, do dnešního rána e-disk udával asi 24 stažení souboru, nyní opět nejde. Chyba bude tentokrát asi na e.disku, řešení nestojí za ztrátu času

Downloady opět pokračují. Přidal jsem ještě obrázek (stav 13.3., 10:30), viz http://www.edisk.cz/stahni/63528/MUX_9.PNG_50.25KB.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Z HBO Cz ani řádek, nestojím jim za odpověď, teď jsem psal na UPC, ale nevím co vyřeší, tohle je můj dopis:

 

Dobrý den, zajímala by mě kvalita HBO HD - např. těšil jsem se na film Abyss - Propast, ale kvalita filmu v HD je otřesná - na úrovni lepšího Divx. Bitrate mezi 2.1 - 4.9 MBit je na úrovni horšího DVD, rozhodně ne HD. I tak HBO HD vysílá s datovým tokem normálně kolem 7 MBit, přitom u Filmbox HD, Voom HD apod. je datový tok okolo 12 MBit - a rozdíl v obrazu je propastný! Dojde ke zlepšení v kvalitě HBO HD a nemohli byste kvalitu reklamovat u HBO? Jistě za jejich programy platíte nemalé peníze a nespokojených klientů vám bude bohužel přibývat, stačí se podívat na některá fóra. (např.zde: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2424 ) Děkuji za odpověď ... :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...