Přejít na obsah

Nenalazení 730MHz UPC v Praze


Návštěvník Luger

Doporučené příspěvky

Návštěvník Luger

Už mě to moc nebaví, settopboxem řešit nechci. Prostě vzhledem k rušení 53. kanálem (730MHz) z Cukráku, se mi nedaří stále naladit na Bravii tento mux. Samozřejmě UPC reaguje tak, že "Na stb to jede? Ano. Tak si ho pořiďte.".

Existuje nějaké technické řešení jak v koaxu odfiltrovat toto "rušení" terestriálního muxu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

I to je možné, Sony říká že o tom problému slyší poprvé, UPC samozřejmě taky.

Pokud dám do vstupu TV normální anténu a přepnu tuner na DVB-T tak 730MHz není problém naladit. Jak dám zpět DVB-C tak 730MHz žádné vysílače nenalezeny...

 

Pořád ještě jsem v očekávání nového FW, Sony okolo toho dělá kdoví proč velký problém. Vím o několika lidech s novějším FW na stejném modelu, který tento problém nemají. Ale to může být i lokalitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já požívám LCD Sony jen na DVB-T ale všimnul jsem si, že tuner je daleko citlivější na kvalitu signálu oproti STB (DVB-T). Jelikož jsem chytal vícero Muxů (i zahraničních) na 1 anténu, byla tato anténa nasměrována na nejslabší vysíláč a signál silnějších Muxů přijímala trochu z boku. Ale to stačilo k tomu, aby TV tuner nebyl schopen Muxy naladit zatímco STB s tím neměl problém.

Myslím, že tuner DVB-C ve stejné TV bude podobně citlivý a že možná stačí malé zarušeni terestrickým signálem a už není schopen to rozdýchat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by bylo vhodné přívodní kabel od zásuvky maximálně ochránit před možnou vnější infiltrací terestrickým signálem. Všechno vést kvalitním kabelem, co nejkratším, co nejmíň spojů, kvalitní konektory. Zamezit přímému výhledu na pozemní vysílač, sám jsem v dávných dobách řešil kabeláž při dálkovém příimu i tak , že jsem kabel vedl v trubce, zkoušel jsem to různě zabalit do alobalu a podobné nesmysly. Pokud je to však už naindukované přímo na zásuvce, tak je to asi horší, může být nekvalitní domovní rozvod a pod.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jediny zpusob jak tento problem vyresit je zmenit kmitocet vysilani na strane UPC na jiny, tohle jen tak neodrusis,snad jedine ze by byl u tebe nejaky problem na kabelu a ruseni tudy vnikalo.

 

Co to dela kdyz tam nechas zapojeny kabel od UPC a zkusis naladit vysilani DVB-T na tech 730 MHz, najde to neco ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic nenajde, protože ty dva kmitočty se budou rušit navzájem.

Pokud na stejném místě bude fungovat STB a TV ne, je problém uvnitř TV ( klidně může být použit blbý kabel na propojení anténího vstupu s tunerem uvnitř TV).

 

Zkus tam dát STB a uvidíš.

 

2Tomus : Pokud by měli vynechávat kmitočty s DVB-T tak jim nastane problém, že v každém městě musí vynechat jiné kanály a pak vznikne celkem chaos co kde vlastně vysílá ...

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Kabel je originál od UPC (dělal mi ho tady na místě technik), cca 2 metry od splitteru, vedle něj ještě jde koax na anténu na FM rádio (zkusím ho dát pryč) + svazek kabelů od repro...

 

Zkusím si pohrát s kabeláží, nový FW až vytluču ze Sony. Pak holt STB Technisat když to nepůjde jinak.

 

Jen mě zaráží že pokud se rozhlédnu po českém webu rozhodně nejsem sám s tímto problémem (viz třeba diskuze u CA modulu na Lica) a nikdo ze stran (Sony vs. UPC) to neřeší a veškeré dotazy přecházejí stylem "u nás vše v pořádku" - to je škoda. Chápu že individuální problém nevyřeší ale zcela evidentně nejsem sám. Kdyby UPC řeklo "problém je ve frekvenci" nebo Sony "problém je v tuneru" tak neřeknu pole prostě to nejde vyřešit. Mě jen štve neusálé bádání a vymýšlení kde je chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je jak ve frekvenci, tak zrejme v tuneru, pokud to s STB Handan jede vporadku.

Novy FW do TV temer urcite nepomuze, tohle HW zalezitost.

Zkontroluj uroven DVB-C signalu na te frekvenci 730 MHz, jestli neni treba nizka, pak je pro rusivy signal jednoduzsi prebit ten slabsi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...