Přejít na obsah

Sdílení NETu


Návštěvník Kdosi

Doporučené příspěvky

Návštěvník Worm
Nechapu, jestli si delate srandu, nebo to myslite vazne.. Pokud bych vzal televizni signal z jedne pripojky, zesilil a rozvedl do druheho bytu, tak je to evidentne jasna kradez, neco jako piratske kopirovani software. Ale preprodani casti konektivity je neco naprosto jineho, a domnivam se ze proti tomu Karneval nemuze rict jedine krive slovo. Nepreprodavam jejich "pripojku", ale stahovana DATA, na ktera nema Karneval zadny vlastnicky vztah.

...

 

Poslyš Někdo, tady nejde o autorské právo. Karneval si stanovil určité podmínky (celkem běžné jako u ostatních providerů), zákazníci podpisem smlouvy souhlasí s těmi podmínkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
Karneval si stanovil určité podmínky

Ktere sam nedodrzuje, cili by sem nevidel naprosto nic spatneho na tom ze nekdo nasdili sve limitovane a relativne nakladne pripojeni i nekomu ze sousedu :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslyš Někdo, tady nejde o autorské právo. Karneval si stanovil určité podmínky (celkem běžné jako u ostatních providerů), zákazníci podpisem smlouvy souhlasí s těmi podmínkami.

 

Sorry za blbej nick, jednou jsem se tu už zaregistroval na plné jméno, ale zapoměl jsem heslo, tak jsem musel střelit nějaký neobsazený jméno.

 

Ano, dohadujeme se o běžném smluvním vztahu. Buďme tedy konkrétní. Kterým bodem smlouvy si Karneval vyhrazuje že nesmím podstoupit třetím stranám informace, které získám z internetu prostřednictvím jeho přípojky? I kdyby tam tento bod byl, nebude v rozporu s právem na svobodu projevu, které je zaručeno ústavou, a tedy nadřazené?

 

Klidně bych Karnevalu ve smlouvě dal právo vypovědět připojení bez udání důvodu (např. když nazná že jej sdílím, nebo jsem na některých fórech příliš drzý). Ale nenechám se vydírat hrozbou pokuty za zcela přirozené jednání, kterému nemohu plně zamezit. Takže Karnevalníci máte smůlu, přišli jste o 14k ročně, asi je nepotřebujete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za blbej nick, jednou jsem se tu už zaregistroval na plné jméno, ale zapoměl jsem heslo, tak jsem musel střelit nějaký neobsazený jméno.

Pokud jsi zapomel heslo, muzes si ho nechat automaticky poslat na email, ktery jsi uvedl pri registraci.

Jestli ti i to z nejakeho duvodu nejde, tak me napis mail s tvym nickem a ja ti to opravim.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Karneval nikde nepíše, že nesmíš dávat třetím stranám infromace, které jsi získal z Internetu. Tady jde o službu připojení k Internetu a příjem TV signálu, ne o obsah Internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
Kterým bodem smlouvy si Karneval vyhrazuje že nesmím podstoupit třetím stranám informace, které získám z internetu prostřednictvím jeho přípojky?

Tezko nekdo bude zjistovat ze si nekomu dalsimu podstoupil informace ziskany z internetu od Karnevalu kazdopadne podle vseobecnych podminek Karnevalu musis uzivat sjednane sluzby vyhradne pro svoji potrebu...

3.2 Zakaznik se zavazuje:

(h) uzivat sjednane sluzby vyhradne pro svoji potrebu a zdrzet se jakychkoliv zasahu do site, nainstalovaneho zarizeni nebo koncoveho bodu, zejmena neumoznit sobe nebo tretim osobam neopravneny prijem jinych nez sjednanych sluzeb a nebo jakkoliv porusovat autorska prava nebo jina prava k nehmotnym statkum. Poruseni tohoto ustanoveni je povazovano za podstatne poruseni smlouvy. V pripade poruseni tohoto ustanoveni se zakaznik zavazuje zaplatit poskytovateli smluvni pokutu ve vysi KC 10.000,- (slovy: deset tisic korun ceskych) za kazde takove poruseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tezko nekdo bude zjistovat ze si nekomu dalsimu podstoupil informace ziskany z internetu od Karnevalu kazdopadne podle vseobecnych podminek Karnevalu musis uzivat sjednane sluzby vyhradne pro svoji potrebu...

 

Ale to je ekvivalentni. Pokud treba soused jede lyzovat do Rakouska a zepta se mne jestli nevim jake je tam pocasi, nesmim k tomu pouzit internet, ledaze bych tam chtel jet sam. Ponekud drakonicke.

 

3.2 Zakaznik se zavazuje:

(h) uzivat sjednane sluzby vyhradne pro svoji potrebu a zdrzet se jakychkoliv zasahu do site, nainstalovaneho zarizeni nebo koncoveho bodu, zejmena neumoznit sobe nebo tretim osobam neopravneny prijem jinych nez sjednanych sluzeb a nebo jakkoliv porusovat autorska prava nebo jina prava k nehmotnym statkum. Poruseni tohoto ustanoveni je povazovano za podstatne poruseni smlouvy. V pripade poruseni tohoto ustanoveni se zakaznik zavazuje zaplatit poskytovateli smluvni pokutu ve vysi KC 10.000,- (slovy: deset tisic korun ceskych) za kazde takove poruseni.

 

Aha, tak tohle je ono? Tak to jste mne uklidnili, tohoto se bat opravdu ani trochu nemusim. Technika necham pripojit kabelovy modem do APcka, a tento koncovy bod nepotrebuje pro sdileni pripojeni zadne dalsi zasahy (tedy ani neopravnene), staci mi pozdeji ostatnim sdelit sve WAPove heslo.

 

Navic to maji cele napsano velmi idiotsky (dvoji negace), ze to jde vykladat druhym zpusobem, jako "zdrzte se neumoznit", tedy nepodnikejte zadne kroky k tomu, abyste neopravnenemu vyuzivani zamezili.

 

Pitomci to jsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...