Přejít na obsah

router Edimax BR-6104K Nastavení


Návštěvník rhrh1

Doporučené příspěvky

Návštěvník rhrh1

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli jde nastavit nějak router Edimax BR-6104K aby mi fungovali servery které spouštim v počítači.Než jsem měl router tak jsem spustil server Call of Duty 4 a našel mojí veřejnou IP adresu a teď co mám router server najde IP adresu routeru a né internetu.Předem děkuji za radu :roll::roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender

Je potřeba otevřít porty v routeru, jelikož má hardwarový firewall. Pátrej po položce port forwarding nebo něco obdobného. Je třeba si zjistit jaké porty CoD4 používá a ty nastavit v routeru. Druhá možnost je aktivovat DMZ (demilitarized zone) a tím vlastně vyřadit celý HW firewall z provozu, ale z hlediska bezpečnosti to není šťastné řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rhrh1

Ahoj neměl sem moc času tak sem to zkusil až dneka a našel sem Port Forwarding klik sem na to a oběvilo se

 

Entries in this table allow you to automatically redirect common network services to a specific machine behind the NAT firewall. These settings are only necessary if you wish to host some sort of server like a web server or mail server on the private local network behind your Gateway's NAT firewall.

 

 

 

Enable Port Forwarding

Private IP Type Port Range Comment mam iP adresu od UPC a tu když tam napíšu takle 89.103.78.41 a port 28960 a Type tam mam Both tak mi to piše Invalid IP address! It should be set within the current subnet.

tak poraď co tam mam vyplnit nevim si rady :(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
mam iP adresu od UPC a tu když tam napíšu takle 89.103.78.41 a port 28960 a Type tam mam Both tak mi to piše Invalid IP address! It should be set within the current subnet.

tak poraď co tam mam vyplnit nevim si rady :(:(:(

Zadat IP adresu počítače na který forwarduješ port.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Zadat IP adresu počítače na který forwarduješ port.
Přesně tak, IP adresu z LAN, nikoliv WAN. Na edimaxu je to v základním nastavení, pokud jste to neměnil v rozsahu 192.168.100.x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rhrh1

Tak sem do Port Forwarding napsal ip routru a port tu to přijmulo ale pořad když spustim server COD4 tak to najde ip routru a ne ip internetu tak mi běži aerver jenom v počitaci a na netu ho nikdo nevydi udělal sem něco špatně. :cry::cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
Tak sem do Port Forwarding napsal ip routru a port tu to přijmulo ale pořad když spustim server COD4 tak to najde ip routru a ne ip internetu tak mi běži aerver jenom v počitaci a na netu ho nikdo nevydi udělal sem něco špatně. :cry::cry:
kdyz chces smerovat porty, musis nejdriv nastavit ip adresu pociace aby se nenastavovala automaticky podle dhcp - takze ve vlastnostech netu to prepnes a das tam ip treba 192.168.1.201, pak dalsi detaily jako dhcp atd. v nastaveni routeru pak u portforwardingu/smerovani portu nastavis treba tuhletu adresu 192.168.1.201 a das tam porty ktery chces smerovat. uz nevim jaky porty vyuziva cod4, ale tady si vyber svuj router(teoreticky je jedno kterej zvolis), a v navodu ti tam snad vyjede i port kterej to pouziva

 

tak gl, pak napis jak ti to slo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Tak sem do Port Forwarding napsal ip routru a port tu to přijmulo ale pořad když spustim server COD4 tak to najde ip routru a ne ip internetu tak mi běži aerver jenom v počitaci a na netu ho nikdo nevydi udělal sem něco špatně. :cry::cry:

 

No pokud chceš založit hru (server) tak to určitě neběží jenom přes jeden port.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rhrh1

Když to mam bez routru tak my server běží na ip adrese 84.242.92.243:28960 to mam v nastaveni serveru a tak mě ostatní najdou ten port sem tam zadaval ale je to pořad to same tak nevym co stim. :(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rhrh1
Tak sem do Port Forwarding napsal ip routru a port tu to přijmulo ale pořad když spustim server COD4 tak to najde ip routru a ne ip internetu tak mi běži aerver jenom v počitaci a na netu ho nikdo nevydi udělal sem něco špatně. :cry::cry:
kdyz chces smerovat porty, musis nejdriv nastavit ip adresu pociace aby se nenastavovala automaticky podle dhcp - takze ve vlastnostech netu to prepnes a das tam ip treba 192.168.1.201, pak dalsi detaily jako dhcp atd. v nastaveni routeru pak u portforwardingu/smerovani portu nastavis treba tuhletu adresu 192.168.1.201 a das tam porty ktery chces smerovat. uz nevim jaky porty vyuziva cod4, ale tady si vyber svuj router(teoreticky je jedno kterej zvolis), a v navodu ti tam snad vyjede i port kterej to pouziva

 

tak gl, pak napis jak ti to slo

 

Ahoj mohl bys mi to popsat podrobněji to nastavení v počitači hlavně jak se ktomu dostanu mam windows XP a IP adresu tam mam napsat co mam od UPC a nebo tu routrovou dík předem :roll::roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...