Přejít na obsah

problem


Návštěvník felo

Doporučené příspěvky

felo: kolik PC za modem pripojujes, pokud pouze jeden, tak by to pres sitovou kartu melo vpohode chodit.

 

by mne zajimalo jak ty 3 ip vyuzit . pres usb se pripojovat nehodlam a na lan mi to da jenom 1

Porid si switch.

 

pujde to pres switch ? co na to modem kdyz si bere vzdy mac adresu pocitace . jak se mu bude libit ze je tam pocitacu nekolik(mac adres) ?

Kolik IP od UPC mas, tolik si modem zapamatuje MAC adres, takze napr.

ja mam od UPC 3 IP adresy, k modemu mam pripojeny switch a do nej 3 PC a funguje to tak nekolik let.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ach jo !!:( vubec netusim cim to muze byt !!:( volal jsem tam a prej je to z jejich strany sporadku ! :( sitovku mam nainstalovanou spravne a ovladace taky :( restartoval jsem pc a modem a h***o ! :( porad mi to pise omezene nebo zadne pripojeni:(

 

poradte mi:(

Jak uz tu nekdo psal zkontroluj firewall a podobny soft, pak kabel k sitovce, nastaveni sitove karty, muze ji zkusit prepnout do 10 Mbit rychlosti, to uz zde take nekomu pomohlo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník felo

firewall ma byt ve winech zapnuty nebo vypnuty? nastaveni sitove karty tam se prece nic nemusi nssytavovat staci nastavit automaticky danou ip adresu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi natáhli káble a dali modem, technik se se svým ntb normálně připojil. Když kabel přepojil na mé PC, zjistil že mi to nefunguje (win nemohl získat IP adresu) a tak prostě konstatoval, že mám špatnou síťovku a že si mám koupit novou. Asi 5 minut po jeho odchodu jsem laboroval ve win, rozjel net a žádnou další síťovku jsem kupovat nemusel.

Poté, co jsem koupil a připojil router jsem měl také chvilku problém než net zase naběhl.

Ten FW ve winech je na nic, pořiďte si jiný. Když řešíte problém připojení, tak jej radši vypněte (přesněji vypněte Bránu firewall systému Windows, službu "Brána firewall/Sdílení připojení k Internetu (ICS) ponechat na default - automaticky), aby jste měl jistotu, že Vás neblokuje.

 

Co takhle zkusit jít do Ovládací panely - Možnosti internetu, záložka Připojení, kliknout na Instalovat a zkusit to Průvodcem připojení k internetu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník felo
Když mi natáhli káble a dali modem, technik se se svým ntb normálně připojil. Když kabel přepojil na mé PC, zjistil že mi to nefunguje (win nemohl získat IP adresu) a tak prostě konstatoval, že mám špatnou síťovku a že si mám koupit novou. Asi 5 minut po jeho odchodu jsem laboroval ve win, rozjel net a žádnou další síťovku jsem kupovat nemusel.

Poté, co jsem koupil a připojil router jsem měl také chvilku problém než net zase naběhl.

Ten FW ve winech je na nic, pořiďte si jiný. Když řešíte problém připojení, tak jej radši vypněte (přesněji vypněte Bránu firewall systému Windows, službu "Brána firewall/Sdílení připojení k Internetu (ICS) ponechat na default - automaticky), aby jste měl jistotu, že Vás neblokuje.

 

Co takhle zkusit jít do Ovládací panely - Možnosti internetu, záložka Připojení, kliknout na Instalovat a zkusit to Průvodcem připojení k internetu?

 

Tohle jsem taky uz udelal a nic :(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mne ještě pár věcí.

 

Nemáte u UPC náhodou statickou IP adresu? Nedávno zde padlo tvrzení, že UPC zrušilo registraci MAC adres. Uživatelé potvrzovali, že mohou přepnout mezi přímým napojením na modem a napojením přes router, přitom může dojít ke změně IP. Myslím, že kdo má statickou adresu, ten má MAC registrované a nemůže jej jen tak změnit. Ověřit si to můžete třeba pomocí napojení přes router (nastavíte v něm MAC adresu původního NVIDIA nForce adaptéru) a pokud se net přes PCI kartu zozjede, pak HW je OK a znamená to, že jste vázán jen na jednu MAC adresu.

 

Nebo konflikt mezi těma dvěma network zařízeními/ovladači. Zkusit přeinstalovat ovladače (popřípadě pro důkladné odstranění zbytků nForce ovladače po odinstalování ještě použít čištění pomocí Driver Cleaner nebo Driver Sweeper - co jsem pátral po netu, tak nForce ovladače údajně mohou dělat problémy i s připojením na net), nebo nForce network adaptér zakázat ve správci zařízení (respektive v biosu zakázat onboard LAN - to bych se tam rovnou podíval, jestli tam nejsou ještě nějaká další nastavení ohledně LAN). Ve správci zařízení předpokládám není žádný konflikt. Dejte si také Zobrazit-Zařízení podle připojení - jestli správce ukazuje, že na stejné PCI bridge jako je karta není další zařízení; Zobrazit-Prostředky podle typu - jestli nemá ještě jiné zařízení stejné IRQ jako karta. Konflikt zařízení asi nemáte, to by jste dávno věděl, ale přece jen bych zkusil přehodit kartu do jiného PCI slotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...