Přejít na obsah

Pevna IP


Návštěvník TRT

Doporučené příspěvky

Návštěvník TRT

Co se stalo s pevnou IP? Platime si ji, ale tento ctvrtek najednou nejel internet. Tak jsem zkusil router prenastavit na DHCP a internet normalne jede, ale pod jinou IP. Takze to vypada, ze puvodni pevna IP je zrusena. Na mail zadne upozorneni neprislo. Ma nekdo stejnou zkusenost? Jak si mam zjistit pripadnou novou IP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DHCP je jiz delsi dobu vychozi nastavenim u UPC, pokud jsi tam mel neco jinehom tak je to chyba,

pevna IP se prirazuje k MAC adrese koncoveho zarizeni, takze zjistiti si MAC routru a napis na UPC at ti tvoji IP priradi,

muzes to zkusit udelat i sam na registrace.upc.cz , ale me to tam nefunguje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRT

Jde mi o to, ze "pevna" IP byla z rozsahu 84.242.67.xx .Tu jsem mel napevno zadanou v routeru, jinak si sam z DHCP stahoval adresu z rozsahu 89.103.184.xx . Doted vse fungovalo, ale ve ctvrtek prestalo. Takze jsem router musel nastavit na DHCP. Na upc.registrace kdyz dam pridat PC, zadam mac adresu modemu, tak vypise, ze MAC adresa jiz existuje a nic jinyho tam nemuzu udelat.

Jde mi o to, ze nam doma bezi webovy server, na ktery se musim odkazovat nasi verejnou pevnou IP, ale ta se ma ted bud zmenila, nebo nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne prisel tenhle email. Taky si platim pevnou IP.

 

Važený kliente,

 

zasíláme informace ke změně pevné IP adresy, kterou využíváte navíc jako doplňkovou službu k internetu UPC. Vaší původní IP adresu xxx.xxx.xxx.xxx je nutné z důvodu rozroutování v síti změnit na xxx.xxx.xxx.xxx, ke změně dojde nejpozději do 3.6.2009 23:00. V nastavení Vašeho PC/routeru se nic nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRT

Takze nam mail nedosel, pokud dosel, tak na nejakou adresu, o ktere nevime :-)

Pochopil jsem to teda tak, ze je treba priradit nasi pevnou IP adresu k MAC adrese modemu. Potom mi bude stacit nastavit v routeru zjistovani IP z DHCP serveru a mel bych dostat nasi pevnou IP? Do ted jsem do routeru zadaval IP, DNS, Gateway rucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková změna IP proběhla v mé části sítě už ze 17 na 18.5. a způsobilo mi to nemalé potíže (ne nadarmo si za pevnou IP doplácím). Po provětrání tech. podpory (kterou to nikterak netrápilo) se problém eskaloval o trochu (hodně) výše a výsledkem by měla být jistá změna v informování klientů o plánovaných změnách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník St@nley

To je dobrý, jak to tady tak čtu, tak si platíte pevnou IP, která se vám stejně čas od času mění??? :lol: To je tedy hodně "pevná" IP adresa.

 

V tom případě mi přijde docela zbytečný vyhazovat 200,- měsíčně za pevnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...