Přejít na obsah

Pevna IP


Návštěvník TRT

Doporučené příspěvky

Ne, rekl jsem MAC koncoveho zarizeni, coz je v tvem pripade router.

Ale muzes tam dat i MAC modemu a na routeru to pak naklonovat.

Klonuje se MAC adresa PC, nikoliv modemu. Pak je jedno, jestli je PC připojeno na modem přímo nebo přes router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako "IT profi" chápu, že občas je nutné v rámci změn topologie sítě apod. provést změny v přidělení IP, ale rozhodně to nelze dělat tak lamersky, že se to bez upozornění změní zákazníkům co si za fixní IP službu platí.

No výsledkem stížnosti byla osobní omluva + ročné sleva na službu a (doufám) pořádný pojeb v tech. divizi, aby se to vícekrát neopakovalo. Bohužel UPC si nedokázalo vzít příklad z Karnevalu (který pohltilo), kde info o plánovaných výpadcích chodilo včas předem mailem, změna IP (také jsem ji tam 1x prodělal) byla avizována dostatečně dopředu včetně předem info o nové IP a navíc stará i nová IP fungovala v přechodném období souběžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, rekl jsem MAC koncoveho zarizeni, coz je v tvem pripade router.

Ale muzes tam dat i MAC modemu a na routeru to pak naklonovat.

Klonuje se MAC adresa PC, nikoliv modemu. Pak je jedno, jestli je PC připojeno na modem přímo nebo přes router.

Jo mas pravdu, omluva.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TRT

Tak vse vyreseno, pres formular jsem zaslal pozadavek o sdeleni nove IP a jeji prirazeni k MAC adrese. Druhy den mi adresa byla zaslana a IP pridelena k MAC adrese. Takze alespon ze toto funguje.

Ted mam ale dalsi problem. Jeste za Karnevalu mel clovek nejakych 25 mega mista na FTP serveru. Vyuzili jsme toho tak, ze jsme si tam dali index nasich stranek. Ted se vsak nemuzeme na ftpcko pripojit. Na ftp.karneval.cz me to s puvodnim loginem vubec nepusti. Kdyz vsak zadam udaje od nove smlouvy, tak se na ftpcko pripojim, ale nic na nem neni. Otazka tedy zni. Ma clovek oficialne od UPC nejaky webovy prostor? A jaka je jeho adresa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Čenda

V posledních dvou dnech 3.6. a 4.6. se podstatně změnila má IP a když s tím něco prováděli, já jsem zrovna instaloval D-Link a měl jsem z toho pěkně zamotanou hlavu. Stálé výpadky, které jsem ( mou nezkušeností ) přičítal na vrub své špatné práci. A přitom UPC zřejmě překopávalo své systémy. :D

(Neplatím pevnou IP) :x

Ale jako důchodce to mám pro zábavu, tak si nestěžuji a jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
DHCP je jiz delsi dobu vychozi nastavenim u UPC, pokud jsi tam mel neco jinehom tak je to chyba,

pevna IP se prirazuje k MAC adrese koncoveho zarizeni, takze zjistiti si MAC routru a napis na UPC at ti tvoji IP priradi,

muzes to zkusit udelat i sam na registrace.upc.cz , ale me to tam nefunguje.

 

Tak tohle jsem si taky myslel.

7.6 mi Mailem prislo oznameni, ze se do 18.5 zmeni IP adresa (je to docela solidni rozptyl no ale budiz).

Nicmene 9.5. ejhle ho brabenec, mel jsem novou IP adresu a nebyla to ani stara, ani nova. Po dopoledni stravenym na podpore pan uznal, ze je to technicka zavada na jejich strane a ze zmena jeste nerpobehla, ze mi vrati starou IP a ze do 13h bude ok. Samozrejme nic, takze jsem zavolal znovu, tak mi jiny pan rekl, ze zavada jeste nebyla vyresena a ze v 19h. Takze ve 20h jsem volal znovu a tam mi pan rekl, ze "to zapise do pozadavku a ze mam smulu a budu muset pockat do rana". Tak po tom co jsem se vyradil jsem na routeru nastavil statickou IP, DNS a gateway a svete div se, stara IP adresa byla na svete. Asi 15.5 to prestalo fungovat tak sem to dal nacist dynamicky a uz to nacetlo novou.

 

Tak to jenom tak pro info, kdyby se to nekomu stalo tak, ze i neocekavane reseni muze byt reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím. Objednal jsem si pevnou IP. Dnes mi přišel mejl:

Vážený pane,

byla Vám přiřazena pevná IP adresa 84.xxx.xx.xxx a byla spárována s MAC adresou xxxxxxxxx.

S pozdravem a přáním příjemného dne

P. Weil

operátor technické podpory datových služeb UPC

www.upc.cz

 

pevná IP se přiřazuje automaticky, tak jsem jen resetnul modem (cca 20minut byl vyplý) a mám pořád tu předchozí statickou IP typu 89.xx.xx.xx. Nemám snad přeci jenom někde něco nastavit? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...