Přejít na obsah

Garance rychlosti připojení


Návštěvník Juras

Doporučené příspěvky

Dost často se mi stává, že některé servery mají velmi pomalé odezvy.

 

Po provední "Testů rychlosti připojení" na různých serverech ( dsl.cz, karneval.cz a http://www.pooh.cz/test/default.asp ) jsou naměřené rychlosti velmi rozdílné od 250 do 1,3 MB ( mám TURBO - 1 MB ) a to i na jednom serveru. Tak bych se chtěl zeptat, jestli je to to normální. Myslel jsem, že když je garantovaná rychlost 1 MB, tak by to mělo takto rychle běžet SKORO pořád a né jen čtvrinovou ( a to dost často ).

 

Máte někdo podobné zkušenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně teda vychází testy většinou hodně podobně, nejmenší rychlost bývá naměřena na www.rychlost.cz (ale rozhodně to nebývá čtvrtinové). Zkus ještě schema.mistral.cz, dole je odkaz rychloměr, tam si můžeš zvolit, jak velký objem dat se bude stahovat (čím víc, tím přesnější)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. mimochodem, www.pooh.cz je nejhorší rychloměr, co existuje - ten defaultní objem dat je 50 KB, což je skutečně úplně na nic - mně třeba běžně měří (při 2 Mb připojení) rychlost 13 i více megabitů

2. Turbo rozhodně nemá rychlost 1 MB - to by byla 8x vyšší rychlost, než ve skutečnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě spíš připadá, že občas je načítání některých stránek o hodně pomalejší než jindy.

 

Zde je log z modemu :

 

2004-12-18 16:46:07 5-Warning D103.0 DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response

2004-12-15 04:46:13 3-Critical D003.0 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.

2004-12-15 04:46:05 3-Critical T001.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing

 

Je některá z těch hlášek pro mne varováním, nebo jsou to jen přehlédnutelné malé chybky.

 

Nejvíce se opakuje tato :

SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing

 

Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

No já mám tyhle chyby taky, asi to nebude nic vážného:

2004-12-16 01:50:36 5-Warning D103.0 DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response

1970-01-01 00:04:34 3-Critical D003.0 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.

1970-01-01 00:04:30 3-Critical D001.0 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received

2004-12-07 03:45:25 5-Warning D103.0 DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response

2004-12-03 15:45:25 3-Critical D003.0 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.

2004-12-03 15:45:20 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out

2004-12-03 15:45:16 3-Critical R003.0 Init RANGING Critical Ranging Request Retries exhausted

2004-12-03 15:45:16 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out

2004-12-03 15:44:53 3-Critical T002.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing

2004-12-03 15:44:51 3-Critical T001.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing

 

Jinak pokud si chceš otestovat rychlost tak zkus stáhnout něco většiho třeba z http://avc.sh.cvut.cz nebo http://www.slunecnice.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Tyto chyby jsou zapříčiněny připojením jiných zařízení k modemu, atd. tjn, jeslti máte switch, ktery je pripojen k modemu a ostatni vyvody jdou k pc a vy na nich nastavite autmaticky zjistit ip pomoci serveru dhcp, tak má za ukol modem přidelit automaticky nejakou ip a nemusíte to delat manual, pouze ve vaší domácí síti. Jenže pokud jsou tyto funkce na modemu vyple, jinak nastavene, nebo jsou zablokovány providerem , ukáže se vám v logu chyba, že nemůžeš přidelit ip, atd. Takže nic s rychlostí atd to nemá společného

 

PS: A SYNC Timer, je spatne nastavený čas na modemu, nebo ho nemůže přečíst z určitého zdroje, samozdřejme tyto veci se většinou brzy opraví, ale vy tyhle kladné věci v logu nevidíte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...