Přejít na obsah

Regionální vysílání ČT a Primy v digitální nabídce


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

Mě osobně regionální vysílání i v digitální nabídce chybí.

Na analogu je regionální vysílání k dispozici, ale proč pořád přepínat analog - digitál, když by to mohlo v digitálu fungovat, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Já myslím, že by to v tom digitálu ani nemuselo být, přeci jenom mít v programové nabídce několik stejných kanálů (regionální mutace) je dosti otravné a velice to znepřehledňuje nabídku, a navíc zbytečně zaplňuje kapacitu.

 

Stačí, že to je v analogu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím důvod, proč by to mělo být v digitálu dvakrát. Stačí jednou, ale v regionální mutaci.

Ale i kdyby to tam mělo být dvakrát, tak to zas tolik nezabere. Jedná se o dva SD kanály, které navíc nemusí být všude. Není důvod, aby byly ČT1 a Prima dvakrát v Praze a středních Čechách, není důvod, aby byla ČT1 dvakrát v celých Čechách. Tam to kapacitu nezabere. Takže nám milý Pražáci neberte naše regionální vysílání. Nás na jižní Moravě opravdu nezajímají zácpy na magistrále, stejně, jako vás v Praze asi nebude zajímat zdražení IDS JMK. A o to jde, dostat informace přímo ze svého regionu. A nevidím důvod, proč bych kvůli tomu měl zapínat analog, nemluvě o nemožnosti nahrát si to na PVR za který platím 150 Kč měsíčně, což není zrovna zanedbatelná částka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Není třeba mít ČT vícekrát, stačí v DVB-C vysílat regiony tak, jak jsou vysílány v DVB-T nebo na analogu (i po kabelu).

Je mi jasné, že je větší problém slepovat multiplex, než jen "prohodit" vysílání z jednoho analogového zdroje za druhý, ale neřešitelné to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Sice se v tom moc nevyznám, ale podle mě by to byl velký problém. Sice je dnes už více hlavních stanic, ze kterých se vysílá DVB-C zákazníkům podle určitých oblastí, ale zase jich není tolik, aby zařadili regiony. To by potom zároveň nabízeli jeden region i jiným zákazníkům, kteří s tím nemají nic společného, a stejně by jich tam museli nacpat víc, takže bychom se nevyhnuli více stejným kanálům najednou. To by potom musel mít každý region svoji hlavní digitální stanici, a to je spíše neřešitelné, resp. hodně nákladné. A o jiné regionální vysílání, než to svoje opravdu nestojím. To si radši poslechnu to, co tam je teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...