Přejít na obsah

Vypadky ceskych stanic - multiplex 410/64/6900


Návštěvník mag_cz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jana014

Dobrý den, taky jsem poslední dobou zaznamenala výpadky signálu. Dříve než jsem si přečetla tyto Vaše příspěvky, jsem si myslela, že příčinou je moje docela krkolomné zapojení, které popisuji v jiném vlákně.

Zajímavé je, že vše bylo zhruba 14 dní OK. Mám TV s CA modulem a STB používám jen, pokud chci nahrát program na videorekordér, který má pouze analog.tuner. Pokud jsem sledovala TV, vše ostatní bylo vypnuté - STB zcela - šňůra 220V vytažena ze zásuvky.

Poslední dobou byl signál tak slabý, že se na to nedalo dívat, když jsem zapla STB obraz byl OK. Protože mám koax.kabely zapojeny STB-VCR-TV, domnívala jsem se, že došlo obecně k zeslabení signálu, a že vypnutý STB signál ještě více zeslabuje.

Kdy to přesně začalo, nedokážu říct - já jsem blázen do tenisu a lyžování, sleduju hlavně Eurosport HD nebo Eurosport 2. Přišla jsem na to až jsem chtěla sledovat NovaSport HD.

Základní programy sleduju minimálně - jen zprávy. Včera jsem prošla všechny programy - ČT1, Nova, Prima, ...docela kostičkovaly, rovněž všechny sportovní programy z MUXu 4 ještě horší než MUX 1, nejhorší Nova sport HD /MUX 13/, ale ostatní programy a především EUROSPORT HD /MUX 8/ obraz OK.

Když zapnu STB obraz všude krásný.

Zkusím o víkendu STB vypojit a uvidím co se stane.

Lokalita Brno - Nový lískovec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Domnívám se, že k nějaké změně muselo dojít. Jak jsem psala, ještě zhruba před týdnem nebylo třeba STB vůbec zapínat.

Každé zařízení asi propouští signál trošku jinak. Např. videorekorder mám vypnutý hlavním vypínačem a nikdy to ničemu nevadilo - asi většina z nás nezapíná videorekordér, když pouze sleduje TV.

Navíc mi vadí, že když mám STB vypnutý výpínačem na předním panelu, že se neustále docela dost zahřívá.

Já jsem v této oblasti docela laik, proto mi připadalo divné, že různé programy potřebuji různou úroveň signálu - např. Prima Love hraje krásně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřemýšlej o tom, děláš to špatně pokud vypínáš STB ze zásuvky. Mohlo dojít k nastavení nějakých prvků na trase a tím ke snížení úrovně signálu. Pokud chceš mít STB vypnut ze zásuvky musíš signál před ním rozbočit, tak aby do TV šel napřímo bez průchodu STB nebo VCR. Pak si od 230V můžeš vypínat STB i VCR

 

Mimo jiné bych se divil, kdyby se VCR nezahříval, pokud je ve standby. Když se vypne STB tlačítkem na předním panelu má zanedbatelný odběr a neměl by se moc zazřívat ...

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Děkuji za radu, vyzkouším variantu s rozbočovačem. Mám sice obavu, že se signál ještě více zeslabí, ale za pokus nic nedám. Pokud to bude fungovat, je to pro mě přijatelnější řešení, než zahřívající se STB.

Je tak pro zajímavost - STB má kolem sebe docela dost místa - od horního krytu je cca 7 cm místa, přesto je teplá i dřevěná deska od nábytku - takové teplo nevydává můj VCR ani když je v provozu - např.předrává kazetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co jsem kdysi meril, tak neni velky rozdil ve spotrebe el. proudu mezi tim jestli je STB zapnute, nebo spi.

Ja to resim tak, ze vsechny spotrebice (TV, STB, DVD atd.) mam zapojene do jedne spolecne zasuvky s vypinacem a na noc vsechny je vsechny uplne vypinam (tedy pokud nic nenahravam) a zapinam je vetsinou az odpoledne, takze zhruba 17 hodin z celeho dne jsou bez napajeni.

Instalovat pred STB jeste dalsi robocovac je podle me blbost, jen tim zeslabite signal.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...