Přejít na obsah

Příliš pomalý internet! (doba dial-up)


Návštěvník ksajtak

Doporučené příspěvky

Tomus:

Upstream:

Power Level 38 dBmV

 

A podrobnější info:

1) při zapojení přímo krabice->modem je síla -14 až -15dBmV, noise >30dB a internet jede jako po másle plných 10M

2) při zapojení krabice->splitter->modem (ale ne do TV) je síla -17 až -18 dBmV, noise 28dB a internet běží použitelně, nějakých 3-4M

3) zapojení krabice->splitter->modem + tv je síla -18dBmV, noise 27dB a internet 90-320kbps..

 

Zapojené je to jen jedním kabelem k TV a tam je splitter.. Nicméně jsem si teď všiml, že je tam z krabičky ještě jeden vývod, tak to jdu zkusit přpojit a uvidím co to udělá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zasuvce mas slaby signal (pokud to neni kabelem za ni), -15dbmV je na hranici pouzitelnosti, stejene tak SNR 30 dB je take velmi malo.

A kdyz k tomu pripoctes tu tvoji zbastlenou propojku kde mas na jedom kabelu jak TV tak modem, kde robocovac sezere dalsi 4 dB, tak se neni vubec cemu divit.

 

Jinak jsou 2 druhy zasuvek UPC, jedna se tremi vyvody NET, TV, Radio,

a dalsi se dvema TV a Radio a do ni se deval rozbocovac ze ktereho byly 3 vyvody NET, TV, R.

 

Cili doporucuji prekontrolovat ten kabel od zasuvky k modemu a pokud se nic nezmeni, tak pripadne zavolat technika UPC aby to promeril mezi zasuvkou a rozvodnici.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak druhý vývod byl FM rádio, cehož jsem si všiml až po zničení kabelu, který jsem tam srčil..

 

Takže jsem zpět z města, nový kabel, nový splitter, zapojeno jako předtím (včetně tv):

Signal to Noise Ratio 29 dB

Power Level -16 dBmV

 

A voilá

619207867.png

200944110328.png

 

hurá hurá! Příště, až se něco stane, aspoň vím, že už s tím zmůže něco jen technik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak, právě odešel technik :D

 

Rychlost se mi opět snížila, takže jsi měl tomusi pravdu - prý se měnily nějaké frekvence

 

V přípojce mi technik odebral nějaký něco (vypadalo to jako rozdvojka navíc) a po zapojení modemu asi 3m kabelem přímo ze zásuvky v bytě bylo krásných -1dbmV

 

Teď si musím vyměnit kabely (jeden tu je asi 20+ let), odstranit rozdvojku v TV a půjde to. Aktuálně mám -13dbmV, ale aspoň vím, že je chyba u mě.

 

Tipy od technika: Zapojte modem co nejkratším kabelem od zástrčky, dál veďte UTP (LAN)!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...