Přejít na obsah

Pojede mi UPC digi TV na TV kartě, propojení monitoru a STB


Návštěvník kolda5

Doporučené příspěvky

Návštěvník kolda5

Mám TV kartu AVerTV DUO Hybrid PCI-E (A177). V domě máme společnou anténu bohužel bez možnosti přijímat digitální signál. Odebírám od UPC digitální televizi, tudiž mám od nich zapůjčen sep top box....Je nějaká šance dostat digi TV od UPC do počítače. Moc se nevyznám v problematrice proto se ptám, vím, že UPC vysílá ve standartu DVB-C a tudíž bych musel vlastnit DVC-C tuner ale přeci sep-top box převádí digitální signál na anologový,takže nechápu proč nestačí dát na výstup ze septopboxu rozdvojku s tím,že jedenkoax povede do TV druhý do PC - přece už půjde o "přeměněný" signál...

Jakým způsobem bych spojil septopbox (scart) z monitorem (DVI)abych alespoň takto mohl sledovat digitální TV, pokud to teda jde...

 

Na různých stránkách je velmi jednoduše popsáno jak co spojit aby to šlo ale realita je složitější...

Jinak kdysi jak jsem měl ještě kabelovku na staré adrese tak mi technik zapojil i analogovou TV a tu jsem v pohodě přijímal i na TV kartě..teď již toto nezapojil (pochopil jsem,že si toto musím také zaplatit) a nyní mám tedy TV kartu na nic :-(

Pamatuju si,že i ten příjem analogové TV přes UPC nebyl ideální co se týče zobrazení na PC (přes TV kartu) - přitom na TV byl dobrý, čím to bylo způsobeno ??

 

 

Mnohokrát děkuji za vtáhnutí do problematiky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jay

Mám digitální tv od UPC a na počítači přijímám pořád ten stejný analogový signál UPC,který pochopitelně v zásuvce zůstává i po přechodu na digitál.Kvalita oproti TV opravdu nic moc,je to spíš myšleno v rohu při surfování :D

Digitální kabelovka by šla v PC až po zakoupení speciální DVB-C karty se slotem na přístupovou kartu UPC,ale to už dám prostor odborníkům 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Jay, v kabelu soucastne bezi i analog, takze ho muzes klidne zapojit do TV karty, jinak muze STB propoji s kartou pomoci kompozitniho signalu (Cinch konektory).

Rozdvojka na vystupu STB by ti byla k nicemu, protoze STB nama modulator a tudiz z koax vystupu nejde digitalni signal.

A redukce Scart - DVI se podle me v nejakem provedeni za relativne dostupnou cenu urcite nevyrabi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď, říkáš, že v kabelech jde i analogová TV, potom ale nechápu proč mi to nevyhledá na TV ani na PC žádné programy ! Na netu UPC jsou taky zvlášť nabídky analogové UPC TV a digitální UPC TV...VYpadá to spíše,že mi z UPC uapojili jen digi TV...

Jinak jsem nepochopil to s tím modulátorem...vím,že z koax výstupu nejde digitální signál ale jde z něho přeci analogový signál a ten by TV karta již najít měla (jenže nenašla) a já se snažím najít nějaké logické vysvětlení proč tomu tak je, protože to vůbec nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkusil jsem zapojit koax z kabelové zdířky přímo do TV a programy sem naladil - tzn. měli jste pravdu s tím analogovým signálem ale nechápu jednu věc, když mám spojen septopbox s TV taky koaxiálem tak ptoč poté již TV nenajde analogové TV ?Fungují mi jen digitální přes septopbox.

Přece septopbox je jen mezičlánek a signál má postupovat dále, myslím ten analogový...

 

Dále se chci zeptat když platím za služby: digitální TV STARTER a mám k tomu balíček RELAX, tak na čem závisí to,že právě přes ten analog co jsem zkoušel, chytám jen asi 10 programů (ČT1,2,4,24,Prima,Nova+Cinema,Barrandov,TVP1,CNN)...

Podle nabídky UPC mají 2 balíčky MINI a KLASIK...MINI má jen 6 programů ,KLASIK zase 44, já chytám cca 10....Na čem tedy závisí co chytnu přes analog ?

U digitálu je to jasné, je to to co si platím ale jak je tomu u analogu ?

 

jinak na tv tuneru v PC kdyz ho mam zapojeny primo do zdirky (stejny koaxem jak jsem zkousel TV) mi to najde jen CNN a to jestee bez zvuku,zkusim si pohrat jestte s normami (Pal/B.D)a oblasti vysilani (nevite jaka se nastavuje u TV karet ?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super už mi jedou ty programy i na kartě,stačilo změnit normu na Německo, vůbec mi to nejdříve nedošlo ale vysvětlete mi prosím ještě mé otázky viz výše...Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Analog má nyní jen cca 11 programů, pokud vím, tak kdo měl jen analog. příjem, jedno jestli MINI nebo KlLASIK dostal nějaký dopis s tím aby přešel na digital. Kdo s tím nic nedělal, tak mu změnili nabídku a platbu z KLASIK na MINI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...