Přejít na obsah

Router


Návštěvník piposek

Doporučené příspěvky

Návštěvník piposek

Řeším teď problém ohledně připojení více PC na jednu 10M přípojku. Samotné PC když je připojeno k modemu, šlape jako hodinky, maximální rychlostí. Když ovšem vřadím router, rychlost padne na 0 - 200 kbps. Na routeru jsem zkoušel všechna možná nastavení i nenastavení a výsledek pořád stejný.

Když ponechám stejnou kabeláž, ale místo routeru dám propojku, zase vše šlape jak má. Takže by vadný router? No dal jsem druhej, který projistotu ani nenačte IP, takže internet nejede vůbec.

Experimentování s MTU taky žádný výsledek.... teda nějaký výsledek jo - zoufalost.

 

Oba routery jsou TP-LINK, jeden mám ověřený jinde - plně funkční, druhý zbrusu nový...

 

:-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Další poznatek je, že s PC se dvěma síťovkama a live linuxem to taky routuje dobře a plnou rychlostí...

 

Takže mě napadá snad jedine nekompatibila kabelového modemu s routery od firmy TP-LINK...

 

Máte někdo nějaké zkušenosti s TP-LINK TL-R402M a TL-R460 v kombinaci s kabelovým modmem od UPC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník piposek

VYŘEŠENO

 

Pokud by si někdo myslel, že tenhle kabelový modem má na svém výstupu plnohodnotný ethernet, který umožňuje délku segmentu až 100 metrů (délka kabelu mezi jednotlivými aktivními prvky sítě), tak bohužel - 11 metrů byl ten problém...

 

Vzal jsem router (kterýkoliv z výše jmenovaných), pomocí jednometrového UTP kabelu propojil s kabelovým modemem... Do routeru připojil původní kabel, který byl v modemu a hele jak to krásně funguje...

 

BTW: TP-LINKy jsou dobré, přesně jako ASUS a přesně jako D-LINK, které se chovaly úplně stejně, ikdyž je fakt, že D-LINK jako jediný fungoval o poznání lépe, s rychlostmi i okolo 2 mega :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Detien

No pokud chceš připojit jen jedno PC, tak nepotřebuješ router. Ale pokud chceš připojit více PC a ještě navíc Wifi a třeba VoIP, tak router potřebuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...