Přejít na obsah

Rozdíl LAN a WIFI - ztráta 8 MBit


Návštěvník HanyZ

Doporučené příspěvky

Dobry vecer. V prvnim prispevku jste psal, ze mate vypnuty firewall. Zkousel jste ho i odinstalovat? Napriklad u starsi verze Kerio Personal Firewallu se mi PC trochu jinak chovalo pri zakazani firewallu a pri odinstalaci. A coz takhle (ciste pro test) zkusit napr. live verzi Ubuntu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Od instalovat? To by bylo poněkud složitější.

On nepsal o firewallu na PC, ale o firewallu na routeru.

Ten většinou běží v nějaké "vlastní" verzi Linuxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Návštěvník wojta

S TP-LINKem jsem měl taky problém, nevím jestli to byl tenhle model nebo jiný, rychlost po wifi 3Mbps, přes kabel 6Mbps.

Tak jsem koupil ASUS WL-500gU a je to úplně o něčem jiném. Rychlost přes kabel i wifi je 10Mbps, tak jak to odpovídá připojení od UPC.

Navíc když se na to nahodí DD-WRT, tak to má spoustu užitečných funkcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Proč ty TP Linky ještě kupujete sami vidíte jakej je to shit...mám mikrotik a je to úplně o něčem jiném.

Ale když chcete ušetřit tak dál kupujte shity,pak si nestěžujte na to že máte nízkou rychlost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hanys.k
Proč ty TP Linky ještě kupujete sami vidíte jakej je to shit...mám mikrotik a je to úplně o něčem jiném.

Ale když chcete ušetřit tak dál kupujte shity,pak si nestěžujte na to že máte nízkou rychlost.

víš...ono by možná stačilo, kdyby jim někdo poradil a vyvaroval se podobných příspěvků :idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wojta

Přesně tak, proto radím TP-LINKu se obloukem vyhnout.

Levný hardware nemusí vůbec zvládat vyšší datové toky, na web to stačí, ale s P2P nebo i různými multiplayerovými hrami je pak problém. Přitom rozdíl v ceně je dneska v řádu několika stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

No... to, že TP-LINKy (díky své ceně) nejsou špičkou v oblasti bezdrátu ještě neznamená, že můžete plivat na značku jako celek. Nechci se nikoho zastávat, ale switche a ethernetové routery jsou mnohem spolehlivější (asi díky své jednoduchosti) než celé asus a ovislink dohromady. Nerad bych spustil flamewar, ale po letitých zkušenostech mi připadnou příspěvky typu "TP-LINKu se obloukem vyhnout" jako dosti zaostalé (velmi slušně řečeno), protože plno lidí preferuje před rychlostí stabilitu v zarušeném prostředí a nepotřebuje platit stokorunu za každou běžnou funkci navíc. Taky záseky po "bliknutí" dodávky elektřiny jsem u TP-LINKu ještě nezažil a do cca 60 mb fungují naprosto bezproblémově, ikdyž některý z připojených spustí virus jménem torrent - mluvím o ethernetu - na bezdrátu sestřelí torrent i předražené cisco, když to není správně ošetřeno...

 

K tématu - v jiném tématu jsem řešil podobný problém - vyzkoušel jsem 4 routery a nehledě na značku (tedy i TP-LINKy, i ASUS i D-LINK) měly všechny problém s rychlostí. Z modemu přímo do PC žádný problém, ale když se tam zapojil router jakékoliv značky, tak problém. Řešením po x kýblech nervů bylo zkrátit ethernetový kabel mezi kabelovým modemem a routerem na minimum. Všechno samo o sobě v pořádku, kabelový modem v pořádku, routery všechny v pořádku, kabel v pořádku, ale když se to sestavilo, tak v kombinaci s routerem prostě ne a na 30 megové přípojce to byly rychlosti jen od 200 kbps do 6 Mbps (a ten opěvovaný ASUS si ani necucnul IP)...

Přemístěním routeru hnedka za kabelový modem (1,5m UTP místo 13m UTP) se vyřešilo vše a vše funguje maximálními fofry. Původně jsem teda myslel, že mám asi nějaký vadný kabelový modem, který nespňuje standard ethernetu, kdy by měla být zaručena bezchybná funkce na 100 metrech kabelu a ono to nefungovalo dobře už na 13 metrech (bezchybného !) kabelu, ale patrně nebudu sám.

Takže ono by možná bylo na místě prvni vyzkoušet spolehlivost LAN spojení kabelový modem - router, a až poté řešit bezdrát mezi routerem a klientem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Instaloval jsem již 3x TP-LINK TL-WR542G. Vždy pro běžný nenáročný domácí provoz. Nikdy jsem žádné problémy nevypozoroval. LAN jede 100 Mbitem ale z wifi 11g vytáhnu pouze 21 Mbitů. Navíc 2 routery jsou nainstalovány v jednom panelovém domě a signál chytám i na druhé straně údolí v babiččině domě (Signálu brání pouze 4 kleněné tabule) a také v tom panelovém domě o 3 patra níže (4 železobetonové podlahy) A to vše s přiloženou všesměrovou 5 dBi anténou.

 

To jsou mé zkušenosti se značkou TP-LINK. Opravdu za ty prachy to byla jasná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

a signál chytám i na druhé straně údolí v babiččině domě (Signálu brání pouze 4 kleněné tabule)

 

zapoměl jsem napsat, že mezi těmi okny je vzdálenost 300 metrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...