Přejít na obsah

Rozdíl LAN a WIFI - ztráta 8 MBit


Návštěvník HanyZ

Doporučené příspěvky

mezi modemem - routerem je kabel cca 50 cm .... při připojení notebooku na kabel do routeru a následně router do modemu - je rychlost 10 MBit... když je zapojení wifi notebook na router a router do modemu - rychlost nepřesáhne 4 Mbit..routerů jsem zkoušel asi cca 5 různých značek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím,

narazil jsem na dost podobný problém. Mám net také od UPC, rychlost 120MBit, za UPC zařízením, které jsem si musel zakoupit a vyměnit za novější aby podporovalo vyšší rychlosti (od 60Mbit bylo potřeba jiné zařízení) mám připojen router D-link. Wifi mi jede cca 10 - 15 MBit, po připojení kabelem 90 - 110MBit!!!

 

Notebook je u routeru, signál plný, vyzkoušeny i jiné kanály, jedu na 2,4GHz. Vyzkoušen jiný WiFi router a stejně to víc nejede. V okolí asi 7 dalších sítí, dobrá, chápu, že nějaké ztráty a rušení tam je, ale nemůže mi to ze 120MBit udělat 10Mbit!!

 

POMOC!!! :-D na 5GHz router se mi nechce přecházet, bojím se, že mi nebude podporovat nějaká další zařízení (potřebuji na tom provozovat 3 notebooky, 2 telefony, televizi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Routery:

D-link DIR-600

D-link DIR-636

 

Notebook nemá problém s 5GHz, nebo s nkem (je nový). Jinde jsem ho zkoušel a jel mi 60MBit na WiFi. Stejně tak další zařízení. Nicméně jsem asi rozlouskl problém - zařízení (modem) od UPC má zřejmě problém komunikovat s výrobky D-link. Včera jsem doma měl půjčený router TP-link a měření dosahovalo cca 40 - 60 MBit což jsou sice furt 50% ztráty, ale tak to se dá očekávat že kabel je kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...