Přejít na obsah

Sledování kabelovky v TV i na PC


Návštěvník petrstary

Doporučené příspěvky

Návštěvník petrstary

Zdravim,

 

procetl jsem si tu par temat a nasel odpoved na moji otazku - na PC naladim mene programu proto, ze UPC prestala k digitalnimu signalu "pribalovat" i analogovy (respektive "pribaluje" jen nejakou mini nabidku).

 

Takze, pokud chci vsechny programy (mam nabidku komplet) sledovat nejen v TV, ale taky na PC, nezbyde mi nic nez poridit si dalsi settopbox, pripadne TV kartu s tunerem DVB-C a kdovi co jeste k tomu. A k tomu mam otazku na zdejsi guru, ja se v tom ztracim - jaky je nejlevnejsi reseni tyhle situace a kolik me bude stat? TV kartu mam, ale jen s analogovym a DVB-T tunerem.

 

A jeste jedna otazka. Doted jsem to resil tak, ze jsem rozdvojku na koax dal az za STB, aby do nej sel plny signal a nemelo to tak vliv na kvalitu obrazu na TV. Kdyz jsem totiz mel rozdvojku uz na zasuvce (pred STB), tak se mi obraz na TV casto sekal (byl slaby signal). Nove ted budu muset mit rozdvojku uz na zasuvce, takze tenhle problem budu mit znova - jak ho resit? Nejaky zesilovac? Pokud ano, tak jaky a za kolik?

 

Diky za odpovedi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Na PC potřebuješ kartu Technisat Cable star HD2 - téma je zde:

http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2154

 

koupit ji lze tady: http://www.omko.cz/?m=katalog-zbozi&uid ... PK&vyr=TEC

 

+ CI modul do karty pro dekódování , ten koupíš pouze zde:

http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-mo ... x-cas7.htm

 

Aktivní rozbočovač používám tenhle a funguje bez problémů:

http://www.ivo-pt.cz/antenni-rozbocovac ... 0-i105.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TV Karta + CI slot (2600,-) + CA modul (1700,-) = 4300,- Kc, coz neni zrovna malo.

http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/ ... 37180.html

 

Nebo si od UPC pronajmy za 90 - 150 Kc mesicne dalsi STB,

eventulane si kup na dvb-c-shop.cz dalsi STB za cca 2500,- Kc.

 

Jiny reseni asi neni.

 

K tomu rozbocovaci, zkus prekontrolovat kabely a konektory, jeden rozbok zase nema tak velky utlum.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrstary

Diky za odpovedi, 4300 opravdu neni malo.. Jeste pro doplneni - kdyz si koupim ten dalsi STB za 2500, tak je to konecna cena? Zadny dalsi karty, moduly nebo mesicni poplatky k tomu nejsou? To uz by slo, i kdyz porad by teda bylo levnejsi, kdyby mi ten analog z kabelu neustrihli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Pokud se nepletu budeš muset přikoupit ještě kartu, ale s tím si nejsem jistý.

Lepší by možná byl pronájem DVR boxu za 150 měsíčně - už proto že má S-Video výstup. Ten klasický set top box má jenom kompozitní, což je trochu méně kvalitní než s-video. Pokud teda na TV kartě s-video vstup máš.

Doufám teda, že máš nějakou normálně vybavenou kartu a buď kompozitní nebo s-video vstup tam máš, protože jinak by to připojit nešlo vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrstary
Pokud se nepletu budeš muset přikoupit ještě kartu, ale s tím si nejsem jistý.

Lepší by možná byl pronájem DVR boxu za 150 měsíčně - už proto že má S-Video výstup. Ten klasický set top box má jenom kompozitní, což je trochu méně kvalitní než s-video. Pokud teda na TV kartě s-video vstup máš.

Doufám teda, že máš nějakou normálně vybavenou kartu a buď kompozitní nebo s-video vstup tam máš, protože jinak by to připojit nešlo vůbec.

 

Platit pronajem se mi prave nechce, protoze to se mi za par let docela prodrazi... Kartu mam externi USB, jen s antennim vstupem. Ze je to o trochu min kvalitni, nez pres s-video, to mi zase tak nevadi, nahravat z toho nepotrebuju :)

Upraveno uživatelem petrstary
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrstary
Ano konecna, psal jsem cca 2500 KC, STB stoji 2 218 + 200 za kartu + asi 100 za postovne.

 

Super, tak asi zvolim tuhle cestu, sice je to trochu "nepohodli" s tim, ze budu muset nekam k PC nacpat settopbox, ale usetreny dva tisice jsou dva tisice :)

 

Diky za odpovedi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrstary

Ted mi doslo - kdyz mam TV kartu jen s antennim vstupem, a na graficky karte nemam zadny vstupy, tak jak ten STB zapojim? Ani scart ani cinche nikam nenacpu :(

 

Existuje redukce ze scartu nebo jinyho vystupu, kterej dostanu ze STB, na antenu? zacina to bejt komplikovany, tak asi budu muset prisetrit a zvolit tu kartu + CI slot + CA modul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Pokud nemáš na kartě video vstup, tak to nepřipojíš. Jedině v kombinaci se starým videorekordérem, který bude sloužit jako modulátor, ale kvalita obrazu bude nic moc.

2 řešení:

Koupit digitalizační video kartu - cca 400 kč a nebo novou TV kartu co má patřičný vstup - cca 500 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...