Přejít na obsah

Úroveň DVB-C signálu pro kvalitní příjem na full HD TV


Návštěvník zuzihzv

Doporučené příspěvky

Návštěvník zuzihzv

Chci si pořídit novou full HD plazmu s DVB-C tunerem. Už jsem objednal CI modul s kartou od UPC na DVB-C shopu.

 

Trošku mě trápí obava z nízké úrovně signálu, který sosám od UPC. Na STB Handan 5000 mi to ukazuje úroveň signálu rychle kolísající mezi 57-60 % a kvalitu 97-99 %. Bude to stačit? Nebo budu muset požádat o instalaci zesilovače?

 

Jinak už teď je vidět rozdíl v kvalitě obrazu, když to pouštím do CRT po analogu (šumí) nebo z toho STB.

Máte někdo zkušenosti?

 

Fórum už jsem prohledával, ale odpověď na moji otázku jsem nenašel. Takže jestli se to tu někde už probíralo, dejte mi sem, prosím, link a nekamenujte za založení dalšího topicu.

 

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Je to zcela v pořádku. Handan 5000 ukazuje takto nízkou sílu signálu. Už se to tu někde i psalo. Já mám 5000 a 6000 DVR a 600 mi ukazuje 97% a 5000 jen kolem 53%. Takže podle mě máš signál v pohodě, a v tomto bych neviděl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mih

Pokud signál v digitálu nekostičkuje tak i v HD pojede bez problémů. Jinak nejvíc problémů vzniká v domácí kabeláži. Zesilovač by to nevyřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC nabizi 2 verze Handanu CV-5000, jeden s oznacenim iL (STB nema vzadu RS232 konektor) tento STB ukazuje maximalni uroven signalu jen asi 60%

a pak je verze bez iL a ta ukazuje maximalne asi 90% (a seriovy konektor RS232 ma).

 

Takze pocitam ze mate verzi iL.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Byl jsem se schválně dívat a náš 5000 COM port nemá, a sílu signálu ukazuje kolem 55%. Tak nevím :-/

EDIT: Aha četl jsem sice zprávu tomuse 4x, ale až na popáté jsem si všiml, že to má napsané dobře a souhlasí to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zuzihzv

Díky všem za podělení se o jejich poznatky.

Tak ten náš Handan 5000 taky seriák nemá. Takže budu v klidu.

Když to pouštím přes něj, tj. digitálem tak u některejch nevýznamnejch programů si to lehce zakostičkuje při rychlejch záběrech. Ale není to klasický rozpadnutí obrazu, spíš jako že to mrší komprimace MPGEG2 nebo to ta 5000 nestíhá dekomprimovat.

 

Ještě jednou díky za uklidnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Občasné rozkostičkování je bohužel běžný jev, dělá to i na Nově nebo na Primě.

Výsledek je horší než pozemní příjem co je zdarma :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zdravim,

mam TV Samsung LE40B650, s CA modulem a prijimam HD programy. Posledni dobou se mi stava, ze dochazi ke kratkodobym vypadkum, a to predevsim v HD programech. Na TV je trosku jinej "merak" kvality signalu, ukazuje to Silu signalu (na stupnici do 100, bezne tak 88-95) a pak uroven bitove chyby (0-10). Pri chybovosti 2+ je to hodne znat uz. Zajimavy je, ze kdyz koukam na tyhle dva ukazatele a dojde k vypadku, nijak se to tam neprojevi (bitova chyba zustane na 0, uroven na tech cca 90). Neni to divny? :)

Pritom ty ukazatele fungujou, mel sem problem s kabelem, sila byla na 80 a chyby na 2-4. Po vymene kabelu je to lepsi, ale dela to obcas tohle no ... Tak nevim cim to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...