Přejít na obsah

Přechod na digitální TV UPC


Návštěvník Banaho

Doporučené příspěvky

Návštěvník Banaho

Dobrý den,

 

V současné době přijímám analogovou nabídku od UPC, ale po zakoupení nového TV je kvalita obrazu strašná (ve srovnání se standartní DVB-T) proto uvažuji o přechodu na digitální nabídku UPC a zajímalo by mě, zda jsem správně pochopil vše, co je k tomu potřeba.

V bytě máme 2 TV a rád bych, aby na každé šel sledoval jiný kanál, takže pouze prosím o potvrzení, že následující řešení je správné a lze to takhle realizovat.

 

1. televize je tato:

http://www.alza.cz/32-lcd-tv-samsung-le ... 114623.htm

 

DVB-C má, CI také, takže k té bych koupil:

http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-mo ... pt-cxv.htm

 

2. televize je tato:

http://www.k24.cz/index.php/product/590 ... 2LS4R.html

 

a k té bych připojil set-top-box dodávaný zdarma od UPC.

 

Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Ano, vaše řešení je správné, takto to lze realizovat. Pozor jen na kvalitu kabelů a rozbočení k jednotlivým televizím. Digitální vysílání je mnohem náchylnější na kvalitu signálu než vysílání analogové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Banaho
S vasim uvazovanym resenim by nemel byt zadny problem.

 

Ano, vaše řešení je správné, takto to lze realizovat. Pozor jen na kvalitu kabelů a rozbočení k jednotlivým televizím. Digitální vysílání je mnohem náchylnější na kvalitu signálu než vysílání analogové.

 

 

Díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník seny

Nevíte někdo, jestli výše popisovaný CA modul zajistí automatické přepínání obrazu mezi 16:9 a 4:3 (tj. 4:3 s černými pruhy po stranách) jako to dělají STB Handan? Nebo to musí umět televize?

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

2 SENY:

Já jsem se domníval, že to není otázka CAM, STB ani TV.

 

Přepínání obrazu podle mne řeší "Digitalizace".

U analogového vysílání není žádné rozlišení, ale u DVB (T,C a zřejmě i S) funguje automatické přepínání 16:9 nebo 4:3.

 

Tedy tolik mé chabé poznatky z provozu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mih

Automatické přepínání formátu obrazu funguje pouze u HD programů. U SD vysílání může být distribuce v různých formátech a poradit si s tím má automatika TV nebo předřazeného STB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Speedy

U HD programů žádné přepínání není potřeba. Všechny jsou vysílány s DAR 16:9 t.j. včetně případných černých pruhů po stranách u starších pořadů (4:3). Způsob zobrazení u SD programů závisí na nastavení TV případně Set-top-boxu (informace o poměru stran je součástí vysílání daného pořadu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

v analogu se 16:9 prakticky vůbec nepoužívá. Akorát prima kdysi zkoušela nějaký moto magazín vysílat v tomto formátu.

To co vypadá na první pohled v analogu jako 16:9 je ve skutečnosti 4:3 obraz vybavený černými pruhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...