Přejít na obsah

Galvanicky oddelovaci clen a nefunkcni mux 13


Návštěvník Ondra_1

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra_1

Ahoj, protoze mi brucela sitova frekvence pri pripojeni STB pres Scart k TV tak jsem si k antene poridil galvanicky oddelovaci clen a brum prestal. Nicmene pak prestal fungovat mux 12 (CT HD a dalsi) na frekvenci 730 MHz, muxy na vyssich frekvencich fungovaly normalne takze frekvencnim omezenim to nebude. Ostani HD kanaly taky fungovaly.

Brum jsem vyresil tak ze ted mam Conax modul v TV takze to ted nema kudy pronikat, nicmene by me stale zajimalo cim to, ze to nefungovalo? a zda mate tip na oddelovac ktery to nedela?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti ten MUX 12 nejel vubec, nebo jen poklesl signal pod hranici sledovanosti.

I oddelovac ma urcity pruchozi utlum, tazke doslo ke snizeni urovne signalu a pokud byl mux 12 treba nejak rusen mohlo tim dojit k znehodnoceni signalu.

Obavam se ze jiny oddelovac na tom bude stejne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti ten MUX 12 nejel vubec, nebo jen poklesl signal pod hranici sledovanosti.

I oddelovac ma urcity pruchozi utlum, tazke doslo ke snizeni urovne signalu a pokud byl mux 12 treba nejak rusen mohlo tim dojit k znehodnoceni signalu.

Obavam se ze jiny oddelovac na tom bude stejne.

 

Signal neklesl, ten mux proste "zmizel". Nenasla ho ani televize (Pan. Viera) ani STB. Jakmile ho zapojim, tak televize i STB pisou ze neni signal. Pritom ostatni muxy uplne v pohode, pokles signalu ktery ukazuje STB je temer nemeritelny (ukazuje silu neco pres 60%)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem nedávno úplně stejný problém. Také jsem používal galvanický oddělovač a do doby než jsem si nechal zapojit internet od UPC vše fungovalo. Jakmile mi ale namontovali internet, přesně ten samý MUX na 730MHz úplně zmizel. Protože nová krabice pro odbočení na modem internetu zavádí další (byť relativně malý) útlum, domníval jsem se, že je to úrovní signálu (úrovně signálů, kdy vše funguje a kdy to vůbec nefunguje, je u kabelové digitální TV velice malý a tak k tomu mohlo dojít). To, že by to mohlo být galvanickým oddělovačem mě vůbec nenapadlo – defakto se jedná pouze o pasivní kondenzátorové oddělení a na něm je napsané průchozí útlum <1dB pro 40-1000MHz. Problém jsem reportoval do UPC, přišel technik a první co udělal bylo, že galvanický oddělovač odpojil. A kupodivu, vše najednou začalo fungovat. Technik mi dal (podle mě) naprosto scestné vysvětlení že galvanický oddělovač je pro analogový signál, kdežto v kabelu je digitální signál :shock: .

Domnívám se, že MUX na 730MHz má trošku nižší úroveň než ostatní a proto se pro něj slabý signál začně projevovat nejdříve.

Jinak jedná se o lokalitu Praha 5, Barrandov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...