Přejít na obsah

Chvějící se obraz


Návštěvník richard44

Doporučené příspěvky

Návštěvník richard44

Dobrý den,

 

od listopadu 2007 si předplácím digitální kabelovou televizi od společnosti UPC. Pronajímám si tedy za paušál set-top-box a nabídku programů Standard + komplet HBO.

 

Již obdobně dlouhou dobu vlastním také DVD rekordér se 160 GB harddiskem značky Samsung, konkrétně jde o model DVD-HR737.

 

Původní důvod k pořízení digitální kabelové televize byl v koupi 42" plazmové televize značky Samsung (model PS-42C96HD).

 

Přes dva roky bylo propojení následující:

 

SCART kabelem ze STB do TV

 

HDMI kabelem z VCR do TV

 

(a samozřejmě spousta AV propojení)

 

Set-top-box sice byl připojen k TV, na které šel sledovat digitální obraz, avšak rekordér čerpal pouze z analogového vysílání, čili nahrané záznamy měly i při XP režimu (max. kvaluta) podprůměrnou kvalitu.

 

Nedávno mne napadlo, že set-top-box sice nemá HDMI, zato však dva SCARTy. Pokud bych propojil set-top-box s rekordérem, možná by STB posílal digitální obraz VCR. Tak jsem to i zrealizoval a obraz je opravdu znamenitý. Nerovná se sice 100% kvalitě set-top-boxu (delší propojení), ale těch pár procent člověk takřka nepozná.

 

Co mě ale zarazilo je to, že když sleduji klasicky TV analogově, tak se obraz chvěje (pruhovaně vibruje), přitom to dělají všechny TV v bytě, i když s ostatními jsem si nehrál a anténa je pořád tak, jak byla. Taky je zvláštní, že se zapnutým STB na rekordéru nejdou správně zobrazit (kostičky), tedy ani nahŕavat, kanály číslo 7 až 12, což je Z1, TV Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool a Očko. To je ale jen detail, s vypnutým VCR to přes STB funguje normálně.

 

Horší je to chvění analogového obrazu, neví zde někdo, prosím, řešení?

 

Díky moc za odpovědi.

 

Ještě by mě zajímala jedna věc: Vlastním plazmovou televizi Samsung PS-42C96HD. Byl jsem přesvědčen, že je HD Ready, tak proč mi na STB od UPC nefungují programy s přídomkem HD?

 

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Díky za odpověď na sekundární otázku.

 

Když mám kartu od UPC, můžu si ji zasunout do libovolného STB a pojedou mi pak všechny kanály, potenciálně i ty HD? Nebo musím používat výhradně dodávaný STB bez podpory HD?

 

Prosím o reakci na prioritnější dotaz ad chvějící se obraz.

 

Ještě jednou díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mih

Karta musí být spárována s modulem, takže svoji kartu nemůžeš použít v jiném STB. Pro sledování HD programů si můžeš od UPC pronajmout STB nebo koupit u Lica s.r.o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jay

K primární otázce snad jen to,že po tom co mi přidali digitální přijímače,tak se mi taky zhoršil analogový příjem.Na větších TV mám digitální receivery a na těch menších je to

nepatrné.Jeden z těch boxů je ale HD,takže můj závěr je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Došel jsem k názoru, že je to způsobeno vnějšími vlivy, protože dlouho před hrabáním se v novém propojení jsem dokončil nahrávání pořadu, který se nahrával na rekordér z analogu a už u tohoto záznamu jsem si, samožrejmě až nyní, všiml "tancujícího obrazu".

 

Jinak, je normální, že obraz STB občas zamrzne? Mám tu nevýhodu, že vlastním ten nejstarší model STB, který UPC nabízelo, tedy CV-5000 CINX. Mám nárok na upgrade za lepší?

 

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mih

Neobsahuje, v nabídce k pronájmu UPC zatím nemá STB s PVR pro HD.

Můžeš ale koupit u Lica s.r.o. KCF - B3001 - HD s 250 GB HDD (10.000,- Kč), viz diskuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Co se týče zmiňovaného KCF-B3001 HD PVR, přenos nahraných videí přes USB zatím licencově možný není, ale přes Ethernet kabel předpokládám, že ano? Mám na mysli samozřejmě RJ45.

 

Jaké má tato mašinka režimy nahrávání? Pouze SD a HD? Mám rekordér Samsung, kde je asi šest typů, z nich nejkvalitnější je XP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...