Přejít na obsah

Chvějící se obraz


Návštěvník richard44

Doporučené příspěvky

Co mě ale zarazilo je to, že když sleduji klasicky TV analogově, tak se obraz chvěje (pruhovaně vibruje), přitom to dělají všechny TV v bytě, i když s ostatními jsem si nehrál a anténa je pořád tak, jak byla. Taky je zvláštní, že se zapnutým STB na rekordéru nejdou správně zobrazit (kostičky), tedy ani nahŕavat, kanály číslo 7 až 12, což je Z1, TV Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool a Očko. To je ale jen detail, s vypnutým VCR to přes STB funguje normálně.

Chveji se vsechny kanaly ?

Vodorvne pruhy vetsinou naznacuji nejake ruseni.

 

Kostickovani kanalu 7-12 je zpusobeno saptnym signalem, prekontroluj kabelaz.

 

Ethernet na Kaonu jsem zatim nerozchodil, ale dle oficialniho prohlaseni na dvbc-shop.cz nefunguje.

 

Jinak, je normální, že obraz STB občas zamrzne?

Bohuzel je to bezne, co mam osobni zkusenost, tak nejlip je na tom DVR CV-6000, ten zamrzne jen vyjmecne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

I když to nahrává ze STB? Ten to přes SCART posílá na rekordér...

 

Kdyby ta mašinka (mám na mysli KCF-B3001 HD) uměla nahrané pořady přes USB/Ethernet posílat do PC, hned bych si ji koupil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvá otázka zněla :

...Jaké má tato mašinka režimy nahrávání? Pouze SD a HD? Mám rekordér Samsung, kde je asi šest typů, z nich nejkvalitnější je XP.

 

I když to nahrává ze STB? Ten to přes SCART posílá na rekordér...

 

Kdyby ta mašinka (mám na mysli KCF-B3001 HD) uměla nahrané pořady přes USB/Ethernet posílat do PC, hned bych si ji koupil...

 

STB Kaon ani Handan neumějí nahrávat z externího zdroje. Nahrávají pouze signál z DVB-C

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Ahh, myslel jsem to obráceně...

 

Mám STB CV-5000 CINX, jež samozřejmě neumí nahrávat video, protože nemá harddisk. Proto posílá digitální obraz přes SCART do rekordéru, který vybraný pořad následně nahraje a posléze je možné jej vypálit na DVD. Tento rekordér má ale asi 6 režimů kvality, které se liší datovým tokem a tím pádem i velikostí daného videa. Pokud zvolím XP, nahrané video má minimální kompresi a tak zabírá nejvíce místa. Pokud zvolím horší kvalitu, video má větší kompresi, tudíž zabítá méně místa.

 

Pokud si pořídím KCF-B3001 HD, samozřejmě již rekordér potřebovat nebudu. Mám však možnost zvolit si, jakou kompresi bude mít nahrané video, jinými slovy onu kvalitu alias datový tok nahraného pořadu?

 

Bude mi k zařízení KCF-B3001 HD stačit televize s rozlišením 1024x768 bodů (42")?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jay

Stando,Richard se ptal na kvalitu nahrávání z kabelovky,dřív nahrával na DVD rekordér z analogové kabelovky a teď chce potvrdit,že když má kabelovku digitální tak ta nahrávka bude asi na úrovni Kaonu DVR HD.Richarde,i když to STB posílá přímo přes SCART půjde jen o SD záznam-celkem pěkný,barevný a lepší než z analogové kabelovky,ale tvé ideály skončí po setkání se skutečným HD :idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Díky za názory.

 

Takže prostě a jasně, nelze měnit kvalitu (datový tok) nahrávaného videa na set-top-boxu KCF-B3001 HD, jako tomu bylo i klasického rekordéru. Kapacita tím pádem činí dle stránek výrobce pevných 125 hodin videa v nonHD (SD) a 50 hodin videa v HD, předtím mne zarazilo pouze slůvko "až", které, jak jsem nyní na tomto fóru zjistil, je poněkud přebytečné, pokud nelze měnit kvalitu nahrávaného pořadu. Předpokládám, že měnit onen datový tok (kvalitu nahrávky) nepůjde ani u jiných HD STB, jako např. u UPC nabízeného CV-6000, nemám pravdu?

 

Stále mi tu ale zatím nikdo neodpověděl, zda se vyplatí, případně zda je vůbec možné používat libovolný HD set-top-box (ať už je to KCF-B3001 HD nebo CV-7000 HD od UPC) u televize s rozlišením obrazovky 1024x768 bodů, byť HD Ready (pokud se nemýlím?). Dle slov UPC je minimální rozlišení pro jimi nabízenou a pronajímatelnou mašinku CV-7000 HD 1280x720 bodů, tak se raději ptám... Moje televize je (velice překvapivě :D) plazma značky Samsung, model PS-42C96HD, čili 42" (107 cm).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...