Přejít na obsah

Ve špičce pomalá rychlost


Návštěvník zurda

Doporučené příspěvky

Pánové, tak takže rychlost mám mít 30M, poslední dva dny jsem naměřil tyto údaje.

1,5; 2,5; 1,4; 7,3; 6,4; 2,5; 2,3 a dneska večer to nejlepší na konec 0,6 a 0,4. To jde, viďte? :D

 

Ale u nich je naprosto vše v pořádku. :shock:

 

Obdobně je na tom kamarád o pár vchodů vedle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

UPC má strašně nestabilní linky, když uděláte testy na jiných TEST SERVERECH než je jejich slavné UPC test tak zjistíte, že linky při plné rychlosti mají stabilitu max 70%.Mne nyní posledních 14 dní neustále kolísá rychlost připojení během několika minut,čili když sleduji televizi v DVD formátu tak se to zakuckává, jelikož když jednou naměřím 15Mb a za 2 minuty jen 3mb a pak 2 a potom zase 8 .Prostě mají nestabilitu linek a datový tok není plynulý,také se mi stává ,že při telefonování ICQ prostě linka vypadne včetně přístupu na net a musím modem restartovat či někdy stačí i router.Již 2 x sem jim o tom psal a samozřejmě u nich nic já furiant.Když sem byl u Karnevalu než ho tenhle ksindl spolkl tak sem měl 2MB 24hodin 365dní pokud nebyla odstávka a stabilita byla vyšší než 90%.Nic s tím nenaděláte protože O2 je ještě větší Ksindl a Wiifi je lokální a záleží na místě připojení!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník zurda

Problém s rychlostí vyřešen,ale tak že sem si pořídil 50MB internet rychlost jede stabilně i ve špičce sice za víc peněz ale pořád lepší než 30 mb internet kterej jede jen na 10 mb. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Taky jsem si už stačil všimnout, že 10 jede 10, 50 jede 50, 100 jede 100, ale 25 je průser - na 25 se dostanu jen vícelinkovým stahováním - měření na speedtest.net přímo na brněnském serveru UPC mi nevyhodilo nikdy více než 19 a ve špičce to sem tam mrskne i ubohé 3 mega. Typický projev agregace. Asi mají podle tarifů rozdělené i agregační skupiny a holt 10 mega maj normální lidi, 50 a 100 jen pár vyvolených, tak největší stahovači a největší provoz je na 25 tarifu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Internetovým testům např dsl.cz speednet a podobným bych nevěřil. U mě to háže hausnumera. Z uložto stahuju vesele 6 MB/s a pak dám test dsl.cz a ukáže mi to 10 Mbit/s :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco jako agregace pro jedlotlive tarify se nepouziva, spis zalezi na vytizenoti linky ve tvem segmentu site,

pokud je na jednom segmentu pripojeno moc uzivatelu, nebo nekteri uzivatele linku vytezuji prilis, tak to logicky ostanim muze jet pomaleji, obzvlast v case kdy je spicka.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

měřák na dsl není měřák... to je generátor náhodných čísel... ale speedtest.net má už měřící uzel i přímo na sítí UPC v brně, takže vzhledem k předchozím zkušenostem já osobně považuju výsledky měření z tohoto serveru za +- důvěryhodné...

 

Jinak k o těch tarifech a rozdělení agregace si stále myslím své, protože když jsem měl 10M, tak to jelo 10M.. pořád... stejný modem, stejná lokalita, stejný počítač, všechno stejné a pořád stabilně 10M... teď jak jsem přešel na 25, tak kolikrát ve špičce i jenom 3 mega... Kdyby byl přetížený zdejší segment, tak by na tři mega padal i ten 10M...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...