Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

Mně se ten Kaonek vypne a po chvíli se sám zapne nabíhá tam na displeji boot a za dlouho init a pak se konečně rožne.

Tohleto se mi děje při listování programy. A protože mám Supreme, tedy více, jak 100 kanálů, tak za celou dobu listování se to stane 3x. Prostě 20 / 25 programů je pro toho pitomečka maximum. pak to nezvládne, zahltí se a hups.

Ale občas se zasekne a nejde s tím hnout jinak, než to ze zadu knoflíkem vypnout a zapnout

Tohle to se mi stalo naposled právě dnes při sledování extraligy hokeje. to není pravidelné a nedá se to ani odhadnout. někdy se to stane po 4 dnech, někdy po týdnu, někdy po 2 dnech a už se mi to stalo i 2x v jednom dni. To je strašně náladová věc.

Knoflíkem to vypínat nemusím - stačí tlačítkem vyp. na DO. Pravda - někdy musím i vypnout TV přes TV ovladač (jak kdy)

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník natasss

To taky znám, tak dlouho jsem HANDAN ze zásuvky tahala na rady operátora, až bylo po něm. Tomus mi hned říkal, že to je k ničemu a nemá se to dělat, že jsem ho tím odrovnala. A dalo dost práce než jsem docílila, že ho vyřadili z mé smlouvy-fůra emailů, korespondence, ale k tomu se nechci vracet. Je to tu docela dobře popsáno na předchozích stránkách. Uvidíme, co Kaon vydrží ajá taky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ohledne toho FW zatim nic noveho nevim, zatim testuje dal..

 

Kdo chce vyzkouset aktualni testovaci firmware pro STB Kaon, tak si ho muze stahnout zde:

download/K-B3000HDCO_v11.11.00.04_01.01.24-DA2F_20111021.bin

Mel by predevsim opravovat problem s vypadavani HDMI portu.

 

Soubor s FW se nahraje na USB flash pamet, ci externi HDD, ta se pripoji k STB a v menu vybere aktualizace SW pres USB.

 

Pripadne nalezene chyby prosim hlaste sem do tohoto vlakna.

 

V pripade nejakych vetsi problemu (coz ale neocekavam) je mozne se vratit zpet k puvodnimu FW, ktery je ke stazeni zde:

download/K-B3000HDCO_v11.11.00.04.bin

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lucio9999

no u nás na SR máme na týchto stb tento softvér:

01.01.24-DA1A

SW:11.12.00.04

to je aký soft vlastne?

 

Inak,ten problem z vypadávanim signalu,čo sa tu opisuje je ten, že pozerám digital na stb,a po 30 min cca vypadne akoby signal(cierna obrazovka) na 1-2 sekundy,ale stb z navoleným daným kanálom zostane? A ani stb sa nereštartuje,ale len vypadne obraz? Je to tento "jav" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kuko61
S tím vypnutím onoho KAONA se mi to zrovna stalo i dnes (při sledování ČT4 - extraliga hokeje). Prostě zhasne obraz na TV, KAONek se zasekne, pak v něm něco rupne a je vypnuto. Sám se už, ten blbeček, zapnout neumí.

Nemoze byt problem s HDD? Kaon sustavne zapisuje na disk vysielanie koli Time Shiftu a je otazne, ako sa sprava, ked na disk zapisat nemoze koli nejakej chybe filesystemu. Mozno reaguje prave tym vypnutim.

Mozno by sa oplatilo skontrolovat disk v PC, pustit aj kontrolu vadnych sektorov a pripadne ich premapovanie. Neverim, ze na HDD nevzniknu za 2-3 roky sustavnej prevadzky nejake chyby.

A pokial je vadny disk, ale inac STB funguje, je asi lepsie dat tam nejaky svoj, lebo clovek nikdy nevie, aky STB dostane pri vymene :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

u modelu který je v Menu/Info označen jako K-B3000HDCO mne dost štve, že vypnu-li STB, tak mi zmizí signál na vstupu do TV (mám ještě další CI modul s kartou v TV), takž pokud nechci nahrávat ale jen koukat na digitál na TV, tak musím mít přesto zapnutý STB. U tohoto modelu asi není passthrough TV signálu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to tak, jeden Watt ve stand-by modu, ktery narizuje smernice EU, uz nestaci k napajeni elektroniky v STB, takze propojka je u novejsich STB vypnuta,

nezbyva nez pred STB instalovat rozbocovac, jenze to je potencionalni pricina dalsich problemu.

Jsem zvedav co dalsiho za blbost urednici v EU zase brzy schvali :roll:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lucio9999

ja mám tiež v stb rozbočovač,a zatial kvalita signalu netrpí.

Ako je to z tými značkami pri info o programe , P(Sila signálu), Q(Kvalita signalu)?

 

Každy jeden program,ktory navolím mám Q uplne plné,maximum,t.j.,laicky kvalita signalu je 100%,ale už Sila signálu,P, majú vsetky kanále od cca 47% do max.71%. Ako je toto? ked ma kanal 100% kvalitu signalu,ale silu signalu má 47% čo to znamená? Lebo mnohe kanale nevyzeraju aj napriek 100% kvalite signalu naozaj kvalitné. Lebo ked sa nad tym jednoducho zamyslim,tak si pod kvalitou signalu predstavím obrazovo-zvukovu kvalitu,a ta je,ako som pisal na kazdom kanale zobrazená na 100%. A ked si predstavím pojem sila signálu,tak si reálne predstavujem silný a slaby signal,a ten je poväčšinou slabý....

 

A ked som už u toho, skoro vsetky naše kanale SD maju cca 47 a z 50% silu signalu,najväčšiu silu signalu maju HD kanale (71%),a aj mnohé SD zahraničné(napr.M1).

 

Už to tu niekto písal,a odpovedali mu že záleží od stb,atd. Ale nebude problem v zakablovaní(16 ROCNE koaxialne rozvody) ,a premeraní technikom? Lebo skusal som vsetko možné, poodpajal som vsetky mozne rozbocovace,a napojil iba singel stb,a slabá sila signalu pretrváva-teda je rovnaka aj z rozbočovačmi.

Alebo je info o sile signálu nepodstatné,a je iba nepresne informačné?

 

tomus: Je tento FW na slovenskych UPC Kaonoch najnovší a taký istý ako máte v ČR? 01.01.24-DA1A

SW:11.12.00.04

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...