Přejít na obsah

výpadek kabelové televize?????


Návštěvník marekpevny

Doporučené příspěvky

Návštěvník marekpevny

Zdravím.píšu protože se mi stal menší problém.Jsem uživatel dig. kabel. tel. a zničehonic mií přestala fungovat.prostě dopoledne jsem se jěště díval pak najednou vypadl signál a nic.Mám dvb-c přístroj cv-5000 cinx.všechno mám připojené správně.zkoušel jsem jěště i vytáhnout kartu ale pořád mi to píše že není signál.Je jěště něco co bych měl zkusit než budu volat technika????Díkes za postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Jestli se jedná o Příbram, tak tam je výpadek od analogové televize přes digitální televizi a telefonii až po internet - prostě vypadlo úplně všechno.

 

EDIT: ale už koukám, že to zase funguje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník Jirka

Dobrý večer,

 

může mně prosím někdo z této lokality podat informaci, zda jemu fungují muxy na 418 a 426 MHz ? Od úterý 30.8. 2011 ani ťuk, ale UPC sdělilo, že signál je dle nich OK, servisní technik je objednán.

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka

Tak byl u mě včera technik, proměřil a potvrdil, že jde o rušení Ufonem, který od 1.9. 2011 instaloval nedaleko vysílač ( 300 m vzdušnou čarou). Signál o velkém zisku chytil jen na koncovku měřícího přístroje. Údajně to již někde v Plzni měřil Telekom. úřad, ale bez negativního výsledku, signál kolísá, protože prý vysílače Ufona zesilují signál podle počtu připojených uživatelů sítě.V Plzni dle něj jsou s tím problémy. Lokalita Bolevec - např. Nýřanská, Kaznějovská, Sokolovská . Pomůže kvalitnější kabel, ale !

 

Ostatní budovy i naše mají zateplenou fasádu a pod ní ještě pod plechovou lištou vedou kabely. UPC se k nim tedy nedostane. Přitom u nás na to bylo upozorněno v době stavby, ale nijak nereagovalo.

 

Když jsem viděl ten "káblík", co vede ze zásuvky, tak se nedivím, že signál je zarušený. Je ještě z doby, kdy kabelová televize v Plzni začínala (cca 15 let), jeho průměr je tak 5 mm a nikdo neví jaké má stínění.

 

Jediné řešení dle UPC je vést nový rozvod rozvodnou šachtou na chodbě domu a pak do bytu. Nevíte někdo, zda by šel koax protáhnout pod zateplením v té původní liště tím způsobem, že by se uchytil na původní a horem vytáhl ? Nebo neřešil někdo již tento problém? Nebo je to technická hloupost ?

 

Děkuji za reakce. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me existuje jeste jedno reseni, proste kdyby UPC prestalo vysilat na techto dvou exponovanych kmitoctech 418 a 426 MHz , protoze tyhle problemy jsou po cele republice a pritom po ukonceni vysilani analogovych kanalu nabidky Klasik, je nini v kabelu mista dost. :roll:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka

To Tomus :

 

Máš naprostou pravdu, nechal jsem se unést psaním a na tuto možnost jsem při psání nepomyslel. :oops:

Rychlé a elegantní řešení. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...