Přejít na obsah

dotaz televize samsung


Návštěvník tom0

Doporučené příspěvky

Návštěvník tom0

dobrý den ,(nikde jsem nenašel odpověď na dotaz, tak se ptám,) při sledování HD programů hlavně seriálů se mi obraz ořízne cca 10cm po stranách,dělá mi to hlavně na NOVA HD a PRIMA HD, mám nastavený automatický formát,ale ani ručně to nejde roztáhnou na celou obrazovku.Je chyba ve vysílání? nebo mám reklamovat televizi?

tv Samsung s Full HD LE32C530. přes CA modul.

Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli tam vidis cerny pruhy a uprostred obraz tak je to normalni protoze vysilaj program kterej neni 16:9 ale je ve 4:3 takze sou po stranach pruhy... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych pravdu rekl, taky to nejak nechapu.

Vcera jsem s tim taky laboroval, ale na LG TV.

Pokud pustim napr. NOVU a dam 16:9, tak se to roztahne na celou obrazovku.

Kdyz to ale prepnu na NOVU HD, tak je to taky uprostred 4:3 a i kdyz to nastavim jako 16:9, tak ani prd - je to porad uprostred. V cem je ten zakopany pes...?

 

Proste v tom HD vysilani to neroztahnu za zlate prase.

  • -
  • -
  • -
  • CA modul
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jste zde trochu hledali, tak uz odpoved znate,

kanaly v HD vysilaji vzdy jen v 16:9, takze pokud je zdrojovy porad ve 4:3, tak jsou pak u nej po stranach cerne pruhy a logicky uz to nejde roztahnout, protoze to jede sirokouhle.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom0

Děkuji za vyjasnění - tomus -,na to jsem si nemusel kupovat širokoúhlou tv,když obraz mám jen uprostřed a na vzdálenost 2,5m koukat jen na střed obrazovky.(mám úhlopříčku 82cm)

 

Mám ještě jeden dotaz-existuje v digitálním vysílání něco na způsob VPS v analogovém vysílání? tak aby se mi video zaplo na začátku vysílání a nechyběl mi konec, i když dám delší nahrávku.Děkuji.tom0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte na té TV nějakou možnost nastavení obrazu? Na Philipsu mám Automatický formát, Superzoom, Rozšířený obraz 16:9, Širokoúhlý obraz a Nepřepočítaný.

Z 99% si vystačím z volbou Automatický formát, který mi roztáhne obraz do všech stran bez nějaké viditelné deformace i na HD kanálech. A dokonce mi roztáhne obraz i třeba na AXN, MTV,.. když jsou moc velké pruhy nahoře a dole a tím skryje celé, nebo část loga stanice.

Než se spustilo vysílání Prima HD, tak se na automatickou volbu obraz občas deformoval a musel jsem přepnout z Automatického formátu na jiný, ale pak to bylo již OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...