Přejít na obsah

Kolín - Zkušenosti s UPC


Návštěvník dejvis0

Doporučené příspěvky

Návštěvník dejvis0

Ahoj, v brzké době budu měnit svého stávajícího WIFI ISP za UPC. Je zde v našem domě dostupná i optika 10/10 bez agregace a FUP za 500 kč, ale je tam instalační poplatek 2000 kč a já jsem na ně bohužel žádné reference neslyšel, takže nechci vyhodit 2K za špatnou šlužbu. Proto jsem se rozhodl pro osvědčené UPC. Jaké jsou zkušenosti s touto společností v lokaltě Kolín ? Myslím tím, jak jsou tady na tom s blokováním torrentů, FTP služeb ( rapidsahre, hotfile atd ... ) .

Dále by mě zajímaly nějaké věci k samotné instalaci. PC je od zásuvky vzdálený přes jednu místnost, takže nastává otázka, jestli nechat modem v předsíni a natáhnout dlouhý UTP kabel ( není tam doufám nějaký limit na délku kabelu, která když se přesáhne, tak bych si další metry kabelu platil sám nebo je to vše součástí instalace ? ) nebo natáhnout dlouhý koaxiální kabel ( cirka 11 metrů ) ? Co z těchto dvou variant bude lepší ?

BTW, dá se někde zjistit, kdo je developer pro Kolín ? Chtěl bych nějakou slevičku, ale nevím, koho kvůli tomu kontaktovat.

Díky moc za odpověďi :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v brzké době budu měnit svého stávajícího WIFI ISP za UPC. Je zde v našem domě dostupná i optika 10/10 bez agregace a FUP za 500 kč, ale je tam instalační poplatek 2000 kč a já jsem na ně bohužel žádné reference neslyšel, takže nechci vyhodit 2K za špatnou šlužbu. Proto jsem se rozhodl pro osvědčené UPC. Jaké jsou zkušenosti s touto společností v lokaltě Kolín ? Myslím tím, jak jsou tady na tom s blokováním torrentů, FTP služeb ( rapidsahre, hotfile atd ... ) .

Dále by mě zajímaly nějaké věci k samotné instalaci. PC je od zásuvky vzdálený přes jednu místnost, takže nastává otázka, jestli nechat modem v předsíni a natáhnout dlouhý UTP kabel ( není tam doufám nějaký limit na délku kabelu, která když se přesáhne, tak bych si další metry kabelu platil sám nebo je to vše součástí instalace ? ) nebo natáhnout dlouhý koaxiální kabel ( cirka 11 metrů ) ? Co z těchto dvou variant bude lepší ?

BTW, dá se někde zjistit, kdo je developer pro Kolín ? Chtěl bych nějakou slevičku, ale nevím, koho kvůli tomu kontaktovat.

Díky moc za odpověďi :) .

Dobrý den,

pokud máte SIPO a zvolíte ho jako způsob placení tak za zapojení zaplatíte 1Kč. Jinak je to 252Kč. Standardní instalace počítá s kabely do 10M čili by jste nic připlácet neměl. A co se týče objednávky služeb tak doporučuji buď přes SZ kontaktovat uživatele Slamb zde na fóru a nebo provést online objednávku. Co se týče instalace tak Vám technik řekne co je nejlepší. Obecně je lepší tahat UTP kabel než koax. Blokování torrentů a dalších služeb prý není přímo ale mají nastavenu nižší prioritu. Poslední věta je spíše spekulace.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...