Přejít na obsah

Rozvody analogu v domě


Návštěvník xslide

Doporučené příspěvky

Návštěvník xslide

Dobrý den.

 

Bydlím v rodinném domě, kde máme rozvedenou kabelovou televizi do všech pater.

 

Přívodní kabel vede ze sklepa do rozbočovací krabice, kde je rozbočovač se 6ti výstupy, odkud vedou dráty po domě.

 

V přízemí na LCD televizi chytnu bez problému všechny analog programy a kvalita je dobrá, ovšem u sebe, také na 20" LCD televizi chytnu pouze asi 3 programy a kvalita je strašná.

 

Nevíte, jak by to šlo vyřešit, aby byl signál všude dobrý?

 

V té rozbočovací krabici je nenapájený rozbočovač s nějakým šroubovacíma konektorama (tudíš ne klasický konektor jako do televize)

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xslide

Tak jsem skutečně zjistil závadu v jedné rozvodné krabici, a teď už jsem naladil 38 kanálů. Kvalita ovšem nic moc. kanály s frekvencí kolem 100 Mhz jsou strašné, ale se zvyšující frekvencí je to čím dál tím lepší.

 

Ovšem kvalita ani tak není taková, jaká by měla být. V rozvodech není zesilovač, akorát mám jeden obyčejný těsně před koncovou televizí.

 

Prosím tedy o radu, jaký zesilovač koupit. Jediný problém jsou ty konektory. Jsou tam takové se závitem a né běžný koax.

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Analogové DVD
Ten zesilovac , ktery mas pred koncovou televizi je co ?

zesilovac se obvykle dava na zacatek vedeni.

 

vyjádřil bych to jednoznačněji: zařazení zesilovače před televizi je k ničemu, pokud je signál na konci linky před TV degradován, tak zesilovač zesílí všechno včetně šumu a je k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xslide

Je to nějaký obyčejný zesilovač Hama za pár stovek. Jinam ho dát nemůžu, kvůli těm konektorům.

 

Budu rád, když mě doporučíte konkrétní zesilovač s těmi F konektory. Nepotřebuji nic drahého, stačí něco levnějšího, co splní svůj ukol.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle nebrat, ten ma 2 oddelene vystupy pro VHF a UHF,

radsi neco takoveho:

http://satelity.nej-ceny.cz/234686/ante ... kanal.html

ma i zpetny kanal, takze pokud mas od UPC internet, tak by s nim nemel byt problem.

Samozrejme zapojit ho pred rozbocovac a ten zesilovac co mas nahore u televize zrusit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xslide

Díky za odpověď.

 

Ještě se zeptám:

 

Jsou na něm F-konektory, aby to šlo zapojit?

 

A druhý dotaz je, co přesně dělá ten zpětný kanál? Mám od UPC 100MB internet, ale ten se dělí od kabelovky už ve sklepě. Tento zesilovač by byl tudíž jinde. Vadí to? Nebo jak to vyřešit?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Našel jsem tady ten:

 

http://satelity.nej-ceny.cz/24535/anten ... -230v.html

 

Půjde to použít, a hlavně, splní to funkci, aby byl signál kvalitní?

Vybraný zesilovač nepropouští část pásma důležitou pro kabelovou televizi, tzv. hyper a superband.

Potřebný zesilovač musí mít plynulé zesílení v celém nepřerušeném rozsahu 40 až 860 MHz takže hledej dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...