Přejít na obsah

Kvalita obrazu UPC digital Starter + Nova, CT HD


Návštěvník anb8

Doporučené příspěvky

Návštěvník anb8

Ahoj,

uvazuji o tom, ze si vezmu k 40" LCD Full HD Starter balicek digitalu od UPC.

Ted mam prijem DVB-T a kvalita mi neprijde nijak tragicka, ale rad bych mel SD jeste lepsi a hlavne moznost Novy v HD, pripadne i CT nebo Barrandova, i kdyz to je pry vetsinou upscale.

 

Chtel bych se tedy zeptat - je SD UPC digital alespon tak kvalitni nebo lepsi nez DVB-T a je HD opravdu kvalitni HD, nebo to maji taky nejak orezane? Jde mi o kvalitu obrazu a nerad bych byl zklaman, to uz muzu radeji zustat na DVB-T.

 

Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SD je fpho, ale HDčko je super... 8) já teda na tv moc nekoukám, ale když rodičové koukaj na nějakej HD kanál, chvíli se zdržim :lol: jinak doporučuju na začátek vzít nabídku standard za 300 a po 6 měsících přejít na starter za stejnou cenu... před vánocema je docela problém s termínama, poslední instalace příští tejden sou už většinou obsazený, takže pokud to chceš rychle, ozvi se 8)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně se dá řící, že obrazová kvalita drtivé většiny kanálů v nabídce UPC je nadprůměrná až výborná. HD kanály mají skvělou kvalitu obrazu i zvuku a pěkně syté barvy.

 

Přesto musím zmínit jeden nedostatek...Když už jsou HD kanály šířeny v rozlišení 1920x1088 s prostorovým zvukem a několika zvukovými stopami, nechápu, proč se musí šetřit na datovém toku. 8 Mb/s-10 Mb/s je pro HD kanál na hraně. Ideální by bylo, kdyby všechny HD kanály v nabídce UPC měly okolo 15 Mb/s a více, jako má například History Channel HD. Těch pár Mb/s je znát. Neříkám, že se na ostatní HD kanály nedá koukat, ale proč šetřit na datovém toku, když není důvod? To samé musím konstatovat o rozlišení některých SD kanálů, které nevysílají v plném PALu a je jich okolo 20.

 

UPC o těchto věcech ví a slíbilo, že se s tím pokusí něco v roce 2011 udělat.

 

Při sledování televize si takových "nedostatků" ani nevšimnete, protože obraz vypadá opravdu dobře i tak. Ale když víte, že by obraz šel přesto vylepšit, je to mírně iritující. Snad se někdy v tomto vyrovnáme USA a UK...

 

Doufám, že to nevyznělo špatně, protože v podstatě není na co si stěžovat. Tohle byly spíše postřehy bokem pro UPC. Říkal jsem si ale, že není na škodu se o tom zmínit. Digitální kabelovka má mnoho výhod a některé programy byste hledal v DVB-T stěží

:wink:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník anb8

Díky Jack_6428,

budu mít jen základní nabídku kanálů, mají to teď v nějaké akci. Jde mi ale opravdu o to, zda bude kvalita obrazu lepší, než na DVB-T, případně ať je alespoň stejná a výhodou pak bude alespoň těch pár HD programů. Rozšířenou nabídku určitě brát nebudu. V podstatě vystačím s pár základními programy, ale chci, aby se na ně opravdu dalo koukat. Pročítal jsem nějaké starší diskuse a většinou si na kvalitu obrazu všichni jenom stěžovali. Doufám, že dnes už je situace lepší, taky si myslím, že po kabelu tam můžou pustit dobrý datový tok, pokud by chtěli.

 

Ad Slamb: neuražte se, ale když už překousnu, že jste obchodní zástupce, tak vaše odpověď "SDčko je fpoho a na telku stejně nekoukám" je vzhledem k mému dotazu dost nedostatečná. Jde mi o objektivní informace od uživatelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač. Rozumim, čili budete příjimat nabídku Starter, rozumím dobře? No, většina kanálů vysílá ve formátu 16:9 a jak jsem psal, kvalita obrazu je celkově velmi dobrá. HD programy stojí za to, i když se někdy jedná pouze o upscale. Dříve jsem na PC příjimal DVB-T se stejnou úrovní signálu jako mám nyní u DVB-C (okolo 90%) a u základních programů je kvalita srovnatelná. Ono se to těžko dá přesně porovnat, protože každá televize (myšleno zobrazovač v obýváku, ne stanice) si ten signál nějak dodatečně upravuje a vyhlazuje (filtry, přepočítávání obrazu, atp.). Já sleduji nabídku UPC na 42" plazmě a 20" monitoru a jsem spokojený. Jen ten datovej tok kdyby zbytečně neškrtily na minimum a pustili ho tam naplno, když kapacita tam je.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neuražte se, ale když už překousnu, že jste obchodní zástupce, tak vaše odpověď "SDčko je fpoho a na telku stejně nekoukám" je vzhledem k mému dotazu dost nedostatečná. Jde mi o objektivní informace od uživatelů.

no nebudu tady psát, že SDčko je luxusní zážitek, kterej si nemůžu nechat ujít, když proti HD je to hnus fialovej... je to prostě SD a na poměry SD to má fajn obraz, na takový posouzení nemusim kempit u televize nonstop...

něco proti obchodním zástupcům? :shock: mě samozřejmě neurazíte, to se nepovede ani lidem na úrovni, já si myslim svý a do ostatních je mi houby :wink:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník tomfra

Zdravim všechny,

 

Uvažuju, že přejdu z O2 TV k UPC kabelovce (mám UPC Internet a ten je OK), protože ikdyž má O2 pár výhod tak kvalita mně už značně začíná lézt na nervy neb mám 50" HD plasmu a ten obraz je u spousty programů hluboko pod úrovní standardního signálu a na HD můžu zapomenout úplně.

 

Má UPC někde něco jako "předváděčku"/showroom, kde by se dalo podívat jak to vysílání vypadá v reálu? Jde mi jak o SD tak i o HD kanály. Může někdo objektivně zhodnotit kvalitu obrazu O2TV vs UPC (a případně i UPC direct)?

 

A taky my mě zajímalo jak je to s nahráváním, z O2TV se nic nahrát nedá. A taky můžu mít připojenou jen jednu TV protože datový tak nestačí na 2, nebo na HD vysílání... No, zatim nic moc výhody pro O2 že ano...

 

Dík!

 

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O2TV jsem na vlastní oči neviděl, ale co mám několik známých, tak všichni po čase od O2 přešli právě k UPC a to měli menší TV, než vy. Odešli hlavně kvůli horší programové nabídce a vázanosti na internet, který nestíhal. Nevím, jaká je situace dnes. Já sleduji UPC na 42" úhlopříčce a obraz mi příjde více, než dostatečný. Nemám větší výhrady, viz. několik příspěvků výše a v jiných tématech. Myslím si, že budete spokojen. Pokud budete chtít a máte na tv USB nebo HDMI, můžu vám udělat z programů pár grabů a na kvalitu se můžete u sebe podívat sám. Ale říkám, podle mě to bude změna k lepšímu. O2TV vypadalo lákavě, když se rozjelo a tehdy mě trochu štvalo, že měli něco, co UPC Digital ne, ale jsem rád, že jsem nikam nepřešel. UPC má podle mě nejlepší poměr cena/kvalita a snaží se služby furt vylepšovat, u O2TV jsem žádná vylepšení nezaznamenal, ani ve zprávách na internetu. U O2 bude TV vždycky vedlejší produkt. Telefon bych si u nich možná předplatil, ale TV rozhodně ne.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...