Přejít na obsah

Instalace UPC netu ?


Návštěvník newiiim

Doporučené příspěvky

Návštěvník newiiim

Ahoj, v únoru mi končí smlouva u mého nynějšího ISPíka Wifi ( konkrétně 1.2. ) . Chtěl bych si nechat zřídit služby UPC, doma již máme zásuvku ( dříve jsme měli DVB-C TV ), ale je to ještě ta stará, ke které nejde připojit net.

Protože nechci být bez internetu moc dlouho, zajímalo by mě, kdy si mám obědnat službu UPC Internet tak, aby k instalaci došlo 1.2 ? Nevím, jaká je čekací doba u UPC, aprotože jsem slyšel, že u kyslíku je to i 3 týdny, tak se radši zeptám, abych to třeba neobědnal 28.1 a k instalaci došlo třeba až 10.2 :) .

Dále bych chtěl vědět, PC je od zásuvky vzdálen cca 15 metrů, je lepší si tedy nechat dovést modem koaxem až k PC nebo by bylo lepší propojit modem 1metrovým koaxem a k PC dotáhnout klasický Ethernet ? Aby nedocházelo třeba k rušení, atd.

Jsou to asi laické otázky, tak mějte pls strpení se mnou :D

Díky moc za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník macmaster007
Objednat si to muzes klidne hned, staci se s nima domluvit.

15 koaxu od zasuvky k modemu ti tahat nebudou, takze to pujde UTP kabelem.

 

proc by nemel jit natahnout koax o delce 15 m..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník kissman

osobne sem si udelal 35m koaxu od zasuvky (kvalitniho Beldena samozrejme) a parametry jsou skvele. Nazpatek tam trocha utlum je, ale na rychlost ci odezvu to nema zadny vlivl. To by musel bych hodne spatnej kabel a hodne spatne udelany Fka aby to bylo znat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

V panelákách je vedení po chodbách klidně i 50m a je to ten stejnej kabel co vede od zásuvky k modemu, takže není důvod aby to nechodilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...