Přejít na obsah

Problém při zapojení více PC...


Návštěvník leadercz

Doporučené příspěvky

Návštěvník leadercz

Dobrý den, jsem zde úplný nováček, tak se v tom moc nevyznám, ted k ptoblému...

 

Máme doma od UPC modem (černý-Atlanta) a má pouze jeden vstup pro Ethernet, a jelikož potřebuji v domácnost zapojit minimálně 2 PC tak jsem si v obchodě koupil takové malé zařízení, s více takovými to vstupy, ale když jsem vše prokábloval (z modemu do "rozbočovače" a z něj do Notebooku a do PC jel mi pouze Notebook, už jsem se hrabal i v nastavení sítí v PC ale nic co by tento problém vyřešilo, jsem nenašel, proto se ptám, je chyba ve mně (tedy že to v PC nastavit jde) nebo budu muset koupit jiné zařízení pro propojení více PC, předem děkuji všem :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender

Zřejmě jste si koupil tzv. switch, vy ale potřebujete tzv. router. Router poznáte, že má jeden port označený zkratkou WAN, tam byste právě zapojil přívod z modemu (nezapomenout modem krátkým vytažením ze sítě restartovat) a pak má několik portů obvykle značených číslicemi 1,2,3,4 (tam byste zapojil počítače). Pokud jste si zakoupil switch, tak to Váš problém nevyřeší, leda byste měl tarif, kde získáte více IP adres od UPC. Router však vyjde určitě levněji :) než nehorázný měsíční poplatek za IP adresy navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník leadercz

Aha, takže je to zařízení k ničemu ? Jo a ještě jeden dotaz, plánuji si koupit WiFi taktéž od UPC, když bych si to tedy zakoupil, dostal bych k tomu nový modem , a šlo by přes Wifinu napojit více PC ? Nebo bych si musel dokupovat nový router ??? Děkuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender

Samozřejmě na Wifi můžete připojit více PC/NB. Pokud můžu radit, já kdybych chtěl Wifi, zakoupím si wifi router vlastní. Samozřejmě se můžete spokojit s wifi routerem od UPC, ale tam je měsíční pronájem asi 61 Kč měsíčně. Při dnešních cenách wifi routerů se vám investice do něj oproti měsíčním poplatkům vrátí do roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník leadercz

ok děkuji, a ještě jeden menší dotaz, když si tedy budu pořizovat WiFi, zruší se stávající - kabelový internet , nebo to zůstane a rozšíří se o rozhraní WiFI ? A kdybych si ted pořídil router s Wifi podporou, a neobědnával WiFI, WiFi nepojede ??-.... omlouvám se za takové stupidní otázky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender

Kabelový internet rozhodně rušit nebudete v žádném případě. Pokud budete mít vlastní wifi router propojíte ho se stávajícím kabelovým modemem. V případě, že půjdete do vlastního wifi routeru, asi by toho chtělo nějakého známého co trošku rozumí síťařině a nastaví vám to. Když objednáte u UPC, předpokládám, že Vám to nastaví oni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník leadercz

Nevím zda-li tě úplně chápu, takže si to shrňme, koupím si např v Alfa Computers vlastní WiFi router, zapojím ho do stávajícího modemu (černého) od UPC, a Wifi Normálně pojede, nebo si ještě budu muset dokupovat WiFi připojení (ne modem ale připojení jako takové...) ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktez spis doporucuju poridit si vlastni router, pred par dny jsem instaloval u kamarada router GETNET GR-724W, neni to asi nejaka super znacka, ani nema zadne vypozenosti jako USB a pod., ale je za docela slusny penize, ma podporu 300 MBit, vzadu vypinac na WiFi a hlavne zakladni nastaveni se provadi pres rozhrani v cestine, myslim to zvladne i laik,

router stacilo pripojit, resetovat UPC modem, nastavit par udaju a za par minut uz to slapalo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...